שתף קטע נבחר

המפכ"ל לשוטרים: איפוק ונחישות מול המפגינים

רגישות לצד נחישות: מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הנחה את מפקדי המחוזות לפעול "בריסון ובאיפוק" נגד המוחים ברחבי הארץ. עם זאת, אמר דנינו כי "ניסיון לחסימת צירים ופגיעה בעובדי ציבור וברכוש ייענה בפעולות בלתי מתפשרות"

המפכ"ל מתייחס לראשונה לתגובה המשטרתית למחאות החברתיות המתגברות וקורא לגלות איפוק נגד המפגינים - ולפעול בנחישות. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הנחה את מפקדי המחוזות לגלות רגישות וסובלנות כלפי המפגינים במאהלי המחאה על מחירי הדיור. הערב (ה') יצטרפו למפגינים באוהלים הורים שיפגינו בצעדות העגלות נגד עלות גידול הילדים בארץ. 

 

סדק חברתי - סיקור המחאות ב-ynet:

 

"על המפקדים והשוטרים לגלות ריסון ואיפוק ולאפשר כל ביטוי של מחאה לגיטימית, ובלבד שפעולות המחאה אינן פוגעות בחוק ובסדרי השלטון, בשגרת החיים ובסדר הציבורי", אמר המפכ"ל דנינו על מחאת האוהלים.

 

עם זאת, הדגיש המפכ"ל כי הנחה לפעול באופן בלתי מתפשר נגד מפרי החוק.

"כלפי כל ניסיון מצד גורמים קיצוניים לנצל את המאבק החברתי על מנת לעבור על החוק, לנהוג באלימות, לחסום צירי תנועה, לפגוע בעובדי ציבור וברכוש יתבצעו פעולות אכיפה מיידיות, נחושות ובלתי מתפשרות", הבהיר.

 

הבוקר ביטל לחלוטין בית המשפט המחוזי בתל אביב את תנאי השחרור המגבילים של שלושה מפעילי מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד, שנעצרו בהפגנה בשבת. תנאי ההגבלה כללו איסור על השתתפות במחאה מכל סוג למשך 30 יום, והרחקה מהמאהל. השלושה התחייבו בפני השופטת דניה קרת-מאיר להימנע מהפרות סדר.

 

המפגינים סיפרו כי הם בדרך למאהל ואחד מהם, יותם ישי, הוסיף: "אנחנו שמחים שבית המשפט אמר בבירור למשטרה שהתנאים המגבילים בהם שוחררנו אינם הגיוניים. זהו מאבק חשוב על דמותה של ישראל ואנחנו נמשיך להפגין. אנחנו מקווים שעוד אזרחים רבים יצטרפו למאבק".

 

עו"ד אן סוצ'יו מהאגודה לזכויות האזרח, שייצגה את השלושה, אמרה: "לשמחתנו בית המשפט עצר את המשטרה ומנע ממנה שימוש שרירותי ובלתי סביר בתנאי השחרור ממעצר כאמצעי להגבלת חופש הביטוי והמחאה של מפגינים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נעמה כהן-פרידמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימותים אחרי העצרת. רגישות?
צילום: בן קלמר
המפכ"ל דנינו. "לאפשר מחאה לגיטימית"
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים