שתף קטע נבחר

אב נעצר בחשד שנקם את רצח בנו ביפו

במשטרה חושדים כי אביו של זיאד זינב, שנרצח בחודש אפריל ביפו, מעורב ברציחתו של עבד בוואב, שנורה למוות חודש לאחר מכן

חודש לאחר שבנו נרצח - האב חשוד שנקם: מרואן זינב מיפו נעצר בחשד שהוא מעורב ברצח של אדם, בו חשד כי הוא קשור לרצח בנו. מעצרו של האב ושל אדם נוסף הוארך בבית משפט השלום בתל-אביב בשבע ימים.

 

ב-10 באפריל בשעה 01:00 בלילה נרצח זיאד זינב, כשרוסס ביריות על ידי אלמונים שנסעו באופנוע. הנרצח היה מוכר למשטרה, ושם העריכו כי הנקמה לא תאחר לבוא. ואכן קצת יותר מחודש לאחר מכן, ב-19 במאי, היא הגיעה. לאור יום, ברחוב שבטי ישראל ביפו, הגיחו שני גברים על קטנוע וריססו ביריות את עבד בוואב.

 

כבר אז העריכו החוקרים כי יש קשר בין שני מקרי הרצח, וכי ככל הנראה הרצח האחרון בוצע כנקמה. במהלך החודשיים האחרונים עבדו בלשיו של ראש מפלג בילוש בימ"ר תל אביב, סגן-ניצב יואב קוטלר, אחר שני חשודים מרכזיים - מרואן זינב, אביו של הנרצח הראשון, ועבד עיאס.

 

השניים ירדו למחתרת. זינב הסתתר בבית ביפו ואילו עיאש התחבא בטייבה. סנ"צ קוטלר ובלשיו הצליחו לאתר את מקומות המסתור של השניים. צוותים בראשותו של פקד צחי טל עצרו את שני החשודים.

 

במהלך החיפושים במקום המסתור של זינב נתפס גם אקדח גלוק חדש, ועימה מחסנית מיוחדת של 30 כדורים, כשהיא

 מוסלקת בתוך גרביים בארון. זינב קשר עצמו לאקדח, והחוקרים מיהרו לשלוח את כלי הנשק למעבדה במטה הארצי, על מנת לראות האם מדובר באקדח "מלוכלך" של זירת הרצח.

 

בחקירתם הכחישו השניים את מעורבותם ברצח של עבד מאווב וגם אמרו כי לא היתה להם כוונה לנקום. יחד עם זאת, במשטרה תולים תקוות רבות באקדח, שבדיקה שלו תוכל לסייע ולומר האם השתמשו בו ברצח או באירועים פליליים אחרים שהיו ביפו בתקופה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח באפריל
צילום: ירון ברנר
זירת הרצח במאי
צילום: ירון ברנר
סנ"צ יואב קוטלר
צילום: אלי סניור
מומלצים