שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  היאם עבאס מביימת בישראל סרט באורך מלא

  השחקנית הפלסטינית תביים סרט ראשון באורך מלא בהשתתפות מכרם חורי, יוסף אבו ורדה וקלרה חורי. המפיק: "הסרט שלא מדבר על פוליטיקה במובן הפשוט של המילה"

  אחרי שורה ארוכה של סרטים בהם שיחקה בתפקידים ראשיים ובתפקידי משנה ("גן עדן עכשיו", "הכלה הסורית", "עץ הלימון", "איזור חופשי"), קריירה מפוארת בצרפת ושני סרטים קצרים שביימה, מגיעה ארצה השחקנית הפלסטינית, היאם עבאס, לצילומי סרט ראשון באורך מלא בבימויה.

   

   

  הסרט, "האג'ר", המבוסס על תסריט שכתב העיתונאי והמחזאי עלא חליחל, יצטלם במהלך ששת השבועות הקרובים בחיפה, בעכו ובישובים שונים בגליל. בין התפקידים הראשיים בסרט, שבנוי על אנסמבל שחקנים יוצא דופן, גם חפסייה הארזי, שזכתה בפרס הסזאר לשחקנית המבטיחה על תפקידה המרשים בסרט "הגרגר והדג" (של הבמאי עבדלטיף קשיש שזיכה אותה גם בפרס ע"ש מרצ'לו מסטרויאני בפסטיבל ונציה).

   

  ברשימת השחקנים שמשתתפים בסרט בולטים מכרם חורי, יוסף אבו ורדה, חליפה נטור, קלרה חורי, עלי סולימאן, אשרף ברהום, רובה בלל והיאם עבאס עצמה. ההפקה היא קופרודוקציה ישראלית-צרפתית.

   

  התסריט, שהחל את דרכו בסדנה ליוצרים ממדינות הים התיכון של האיחוד האירופי, מגולל את סיפורה של משפחה ערבית-ישראלית שחיה בכפר על גבול לבנון. העלילה מתרחשת במהלך המלחמה כשבחוף סוערות הרוחות ובפנים, מנסה המשפחה לגשר ולפשר על סכסוכים פנימיים שמגיעים לכדי פיצוץ כשאב המשפחה אותו מגלם השחקן מכרם חורי, נכנס לתרדמת.

   

  "התסריט הגיע לידינו לפני כחמש שנים והיה לנו ברור שזה חומר שמעניין וחשוב לטפל בו. הוא עוסק בשאלה של זהות במשפחה ובחברה הפלסטינית הישראלית באופן שלא נעשה קודם לכן", אומר אריק ברנשטיין, ממפיקי הסרט בו שותפים גם דודי זילבר ומשה וליאון אדרי. "זה סרט שלא מדבר על פוליטיקה במובן הפשוט והרגיל של המילה, אלא מציג בניואנסים את הדקויות שמרכיבות את המשפחה הפלסטינית-ישראלית. הוא מדבר על דברים שמתרחשים מתחת לפני השטח".

    

  לדברי ברנשטיין החיבור בין התסריט לבין עבאס נולד במרקש, במסגרת הסדנה, בהשתתפות המפיקה התוניסאית דורה בשושא: "חיפשנו במאי דובר ערבית לסרט ובשושא העלתה את שמה של היאם. מאז לקחו כמה שנים טובות לבשל את התסריט ולבנות את הקאסט הפנומנלי הזה. הליהוק היה עניין מרכזי מכיוון שמדובר בסרט אנסמבל עם הרבה דמויות. אני יכול לומר שהתמזל מזלנו וזה בהחלט אחד מהאנסמבלים היותר מרשימים שראיתי".


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים