שתף קטע נבחר

צפו: הפגינה נגד רוסים, חטפה דלי מים - וירתה

בשבוע שעבר שפך צעיר מיפו דלי מים על מאבטחת שהתייצבה מתחת לבניין מגוריו - מכיוון שנשאה שלט נגד אנשי העלייה הרוסית וקראה לסלקם מהארץ. בתגובה היא שלפה אקדח ופתחה לעברו באש. סרטון שצולם מתעד את האירוע החריג

חמישה ימים אחרי האירוע המוזר ביפו שבו ירתה מאבטחת לעבר מאבטח אחר - לא בתפקיד - ששפך עליה מים, הגיעה לידי ynet קלטת וידאו שבה תועד האירוע. האיש שלעברו פתחה המאבטחת באש שפך עליה את המים כעונש על כך שהפגינה בשכונה עם שלט בגנות העולים מרוסיה, וצעקה: "לקחתם לנו את הדירות".

 

בקלטת הווידאו ניתן לראות את המאבטחת מגיעה לצומת ומניפה את השלט נגד העולים מרוסיה. עדי ראייה סיפרו בשבוע שעבר כי היא צעקה מילים גסות נגד אנשי העלייה הרוסית, ותבעה את הסתלקותם מהארץ.

 

אחרי שאשה עוצרת לידה, נראה המאבטח, סרגיי שמו, מגיח מאחורי גבה של המפגינה ושופך עליה דלי מים. בעקבות זאת היא מניחה את תיקה על הרצפה, והמצלמה - שבה אחזה שכנה - מתמקדת בסרגיי שמביט לאחור וממשיך ללכת. אז נשמעים קולות ירי, ובהמשך נראית אותה מאבטחת-מפגינה חוזרת אל המקום שבו הפגינה, כשבידה האקדח. אחרי שהמאבטחת נראית שולפת את האקדח, נשמעת האשה שצילמה את הסרטון צועקת: "סרגיי, תלך משם, יש לה אקדח".

 

בשבוע שעבר סיפר סרגיי ל-ynet על רגעי האימה: "צעקתי לה להפסיק כי זה נשמע נורא, אבל היא סירבה, אז השפרצתי לעברה מים כדי שתפסיק. היא פתאום שלפה אקדח, ואני חשבתי שזה סתם כדי להפחיד, אבל אז ראיתי שיוצאת אש מהאקדח והבנתי שזה אמיתי. היא ממש תפסה אותו כמו מקצוענית והתחילה לירות לכיוון שלי".


סרגיי ליד החלון שהתנפץ בביתו (צילום: דודו אזולאי)

 

סרגיי, שהתכונן באותה שעה לצאת לעבודה בעצמו, הוסיף אז: "התחלתי לרוץ בזיגזגים וקפצתי על הקרקע כדי לא להיפגע. שמעתי את הכדורים ממש שורקים ליד האוזן שלי, והייתי בטוח שאחד מהם יפגע בי עוד מעט. בקו הירי של המאבטחת היו גם אשה עם ילדים, ואני לא יודע איך אף כדור לא פגע בהם. הם היו בפאניקה וקפצו על הרצפה. הם היו בטוחים שיורים גם עליהם".

 

הכדורים שירתה לפי החשד המאבטחת פגעו בקירות ביתו של סרגיי וניפצו את שמשת החלון שלו. הוא עצמו לא נפגע, והמשטרה עצרה

את המאבטחת, בת 44. רישיון הנשק שלה נשלל ממנה.

 

בא כוחו של סרגיי, עו"ד יניב בר-נור, מתכוון להגיש תביעה בשם מרשו נגד החשודה. "מדובר באירוע שהסתיים רק בנס בלי נפגעים בנפש", אמר ל-ynet, "נגיש תביעת נזיקין כי הרי מישהו צריך לשלם על הדבר הזה. גם מי שנתן לאותה גברת רישיון להחזיק בנשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמשת החלון בביתו של סרגיי
צילום: דודו אזולאי
עו"ד בר-נור. "רק בנס לא היו נפגעים"
מומלצים