שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מרגול: "המחאה פוליטית, הלב שלי לא איתם"

  הזמרת מסרבת להצטרף אל גל המחאה. בראיון ל-ynet אמרה: "שלא יבלבלו את המוח, אני לא קונה את זה, סבתא שלהם פשוט לא הורישה להם דירה בבזל". בראיון לגלי צה"ל תקפה את האמנים שהופיעו בעצרות: "רוצים שינוי - סיסמה מטופשת"

  שורה לא קצרה של אמנים כבר הופיעו בשבועיים האחרונים במאהלי המחאה ברחבי הארץ ובעצרות השונות במסגרת המחאה החברתית הגואה. עד עתה ניתן למנות בין המופיעים את אביב גפן, ברי סחרוף, יהודה פוליקר, הראל סקעת, איה כורם ואחרים.

   

   

  אבל היום (ב') נשמעים קולות אחרים, מצד אחת הזמרות המוערכות בארץ, מרגלית צנעני, שדווקא לא מוכנה להצטרף להמונים. בשיחה עם ynet אומרת מרגול בזעם: "זו מחאה פוליטית, הם רק רוצים להפיל את נתניהו, פשוט סבתא שלהם לא הורישה להם דירה בבזל".

  "המחאה היא האמא של כל הדמוקרטיות, אבל יש כאן עיוות גדול מאוד, המחאה היא פוליטית", אמרה היום מרגול ל-ynet, לאחר ראיון זועם שהעניקה הבוקר לגלי צה"ל, שם פרשה את משנתה בעניין. "הם רוצים רק להפיל את נתניהו. חסרי דיור יש בפריפריות - והם ממש לא במלייה שלהם. לחלק ממובילי המחאה, סבתא שלהם פשוט לא הורישה דירה בבזל. זה לא דבר אמיתי. 20 שנה אי אפשר לקנות דירה? אני לא קונה את זה".

   

  במסגרת הראיון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין, התייחסה צנעני לאמנים שהופיעו בעצרות ובמאהלים, ובחרה להתמקד דווקא באביב גפן. "מה זה השטויות האלה 'רוצים שינוי?' זו סיסמה מטופשת, אני לא יודעת מה זה אומר. אני לא אומרת שהוא מחרטט, אבל אף פעם לא קניתי את זה".

   

  "אין לי מה להיות שם"

  מרגול נזכרת במחאות עבר לה היתה שותפה. "כשתושבי הפריפריה צעקו, מחו ודפקו על השולחנות, קראו לנו 'בכיינים מקצוענים', אמרו 'למה אתם מביאים הרבה ילדים?', אמרו 'בטח האבא שותה עראק'. עניין שעובדים פה ואי אפשר לקנות דירה הוא לא חדש, אז שלא יבלבלו את המוח עכשיו".


  אביב גפן בעצרת בירושלים. מרגול: "רוצים שינוי - מטופש" (צילום: גיל יוחנן)

   

  "אין לי מה להיות שם", אומרת צנעני בתשובה לשאלה האם תגיע להופיע בעצרות השונות. "אני את הבחירות שלי ואת הדעות שלי אומרת בקלפי. הלב שלי לא איתם כי זו מחאה פוליטית. תראו את המובילים שלה, האזינו לחיתוך הדיבור שלהם, לאג'נדה.

  יש גרעין של אמת - אכן ישנם חסרי דיור בפריפריה וקיימת מצוקה. יש גם אנשים שאין להם מה לאכול, אבל מה שקורה פה זה שהתל-אביבים קראו לכולם להצטרף אליהם - גם למחוסרי הדיור האמיתיים". 

   

  צנעני רומזת לסוג של ניצול הפריפריה בידי אנשי המחאה בתל-אביב: "כשבפריפריה יבינו על מה המחאה האמיתית, הם יעשו המון רעש. שאף אחד לא ילמד אותי מצוקה מהי, אני באה מהשכונות. לא הם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרגול. לא עם המחאה
  צילום: טל שחר
  לאתר ההטבות
  מומלצים