שתף קטע נבחר

הפגרה לא תקוצר; הח"כים יקבלו תוספת ביגוד

נשיאות הכנסת דחתה בקשות לקצר את החופשה שתחל השבוע על רקע המחאה. רק נציגי קדימה וש"ס תמכו. במקביל, לקראת הפגרה קיבלו הח"כים 4,000 שקלים לביגוד

התקוממות חברתית כזו לא זכורה, זעקת הצדק החברתי מהדהדת ברחובות, אבל חברי הכנסת ייצאו כמתוכנן לחופשת הקיץ. על רקע מחאת האוהלים, נשיאות הכנסת דחתה בצהריים (יום ב') את הצעתם של שר הפנים אלי ישי ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני לקצר את פגרת הקיץ בכנסת שתחל ביום רביעי הקרוב.

 

רק שני חברי הנשיאות, מקדימה ומש"ס, תמכו בהצעה לקצר את הפגרה. שבעה חברים אחרים התנגדו - בהתאם לעמדתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, הביא תחילה את הצעת השר ישי להארכת מושב הכנסת לדיון בפני חברי נשיאות הכנסת. ריבלין הזכיר כי פגרת הקיץ של הכנסת נקבעה לחודש אוגוסט על סמך שיקולים שעודם תקפים, ובהם חודש הרמדאן והחופשה במערכת

 החינוך. בנוסף, עדכן יו"ר הכנסת את חברי הנשיאות כי ההצעה הובאה גם בפני ראשי סיעות הכנסת, ואלו לא הביעו תמיכה באפשרות זו.

 

ריבלין הסביר: ''הכנסת אינה מזלזלת במחאה, ויציאתה לפגרה איננה מייתרת את הצורך בהכרעות ובדיון ציבורי. הכנסת שותפה לתשומת הלב הממשלתית לקולם של המוחים, ואולם הממשלה היא המופקדת על המענה, ולא הכנסת. אם במהלך הפגרה, תגבש ממשלת ישראל מהלכים כלכליים-חברתיים המחייבים את אישור הכנסת - אכנס את מליאת הכנסת ללא דיחוי". הוא הוסיף: "אם יתעורר צורך לדון בנושא בעל חשיבות ציבורית, אפעל לכינוס הכנסת בכל עת במהלך הפגרה".  

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע''ל) ביקש גם הוא לדחות את הבקשה, אותה כינה "פופוליסטית". לדבריו, "ניתן לכנס את הכנסת בכל עת במהלך הפגרה, כך היה בעבר וכך יהיה. צריך לזכור שמדובר בחודש הרמדאן". ח"כ מגלי והבה (קדימה) הודיע כי עמדת סיעתו היא לקצר את הפגרה בגלל המתרחש בארץ.

 

ציפי לבני, קראה במוצאי שבת לראש הממשלה בנימין

 נתניהו ולריבלין, לבטל את פגרת הקיץ של הכנסת לנוכח המחאה נגד מדיניותה החברתית של המדינה: "אסור לכנסת לצאת לפגרה. אני קוראת לנתניהו להסכים לקריאה שלנו - הכנסת צריכה להמשיך לעבוד, והתיקון למה שקורה ברחובות צריך להיעשות דרך הכנסת". גם השר אלי ישי ביקש לבטל את הפגרה.

 

בתוך כך, לקראת החופש קיבלו החודש חברי הכנסת תוספת נאה של 4,000 שקלים לשכרם, עבור ביגוד. בתלושי המשכורת של חודש יולי, נכנסה התוספת כקצבת ביגוד, כפי שזכאים לה כל עובדי המדינה. בימים האחרונים קיבלו הח"כים הודעות אישיות, אך הדגישו כי מדובר בסכום שממנו יורד מס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם כסף לבגדים. מליאת הכנסת
צילום: נועם מושקוביץ
ראובן ריבלין
צילום: גיל יוחנן
אחמד טיבי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים