שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "מוסטאר הלוך ושוב": ישראל, בוסניה, אושוויץ
  סרטו התיעודי של דוד פישר "מוסטאר הלוך ושוב" מתאר את ביקוריו אצל בנו, שלומד בעיר הבוסנית. צפו בקטעים מצולמים מרגשים ומטלטלים שלא הוכנסו לסרט

    

  צפו בקטעים שנותרו מחוץ ל"מוסטאר הלוך ושוב"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בימים אלה מוצג בסינמטקים סרטו הדוקומנטרי של דוד פישר "מוסטאר הלוך ושוב", המלווה את מסעו של הבמאי הישראלי לעיר הבוסנית, למודת היסטוריה של מאבקים בין תושביה הבוסנים והקרואטים וטראומות של טיהורים אתניים.

   

  הסרט, שהתמודד בתחרות התיעודית בפסטיבל ירושלים (וישתתף גם בפסטיבלים במונטריאול וקנדה), עוקב אחר בנו בן ה-17 של הבמאי, יובל פישר, שבחר לעזוב את הבית לטובת לימודים בבית הספר הבינלאומי בעיר המסוכסכת. שם אנו מתוודעים גם לחברתו מספרד ולשותפו לחדר, סאלם מכפר עראבה. במהלך הביקורים המצולמים נחשפים יחסי בן אב, זכרונות ילדות, אהבות נעורים וכן מתחים פוליטיים ולאומיים בבוסניה וגם בישראל.

   

  חלק מהחומרים המצולמים לא הוכנסו לסרט, אולם הם מתארים תמונה מרגשת מחד ומטלטלת מאידך, ושניים מהקטעים מוצגים כאן בפניכם. קטע ראשון ובו שיחה בין הבמאי לבנו יובל על מאיר אריאל, יחסי בוסנים וקרואטים וכן יחסי ישראלים וערבים. בקטע השני, מלווה פישר שניים מתושבי מוסטאר. סגן מנהל בית הספר הבוסני שנלקח למחנה הריכוז שהקימו הקרואטים ב-1995, ומנגד מורה קרואטית שנכלאה. החיבורים והניגודים ביניהם יטלטלו גם אותנו הישראלים.


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יובל פישר בתמונות בחיי בית הספר במוסטאר
  צילום: דוד פישר
  לאתר ההטבות
  מומלצים