שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

אוהל ישראלי בברלין: "כאן יותר זול מבארץ"

כמה עשרות ישראלים המתגוררים בבירת גרמניה פתחו את ה"סניף" הראשון של המחאה החברתית בחו"ל. "רבים מאתנו עברו לכאן כי הכל זול פה יותר מבתל-אביב, אפילו הדירות"

קודם ניקח את רוטשילד, ואז ניקח את ברלין: כ-30 ישראלים המתגוררים בבירת גרמניה הקימו אמש (יום ב') אוהל מחאה מול שגרירות ישראל, לאות הזדהות עם הצעירים בארץ המפגינים נגד יוקר המחיה ומצוקת הדיור. "אנחנו גאים להיות ישראלים בשעה כזו", הם הבהירו עם הקמת האוהל הבודד והסמלי.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים

 

האוהל בברלין הוא ה"סניף" הבינלאומי הראשון של המחאה החברתית הישראלית, אחרי שעשרות מאהלים הוקמו כבר בתחומי ישראל - מקריית שמונה ועד אילת. "ראיתי שנפתחה קבוצה בפייסבוק כמו לכל מחאה טובה, אז באתי להביע סולידריות", סיפר ל-ynet צח גולדנברג, אחד הישראלים באוהל בברלין.

 

הישראלים שהתייצבו מול השגרירות הניפו כמה כרוזים במחאה על מחירי הדיור בארץ ועל יוקר המחיה בישראל בכלל. לדבריהם, אלו הסיבות שהביאו את חלקם לעזוב את הארץ. "הרבה ישראלים שהגיעו לכאן עברו לברלין פשוט כי המחיה פה זולה יותר מבארץ. גם מחירי הדירות בברלין זולים יותר מבתל-אביב", אמר גולדנברג.

 

לדברי גולדנברג, המפגינים מחו באופן שקט אך נחרץ בקריאה להוריד את מחירי המחיה בישראל. "הפגנה יכולה להיעשות

בכל מקום בעולם שיש בו ישראלים. הייתה תחושה של גאווה להיות ישראלי בשעה כזו", הוסיף.


מול השגרירות בברלין. "גאים להיות ישראלים" (צילום: מתי אלמליח)

 

במהלך המחאה השקטה יצא שגריר ישראל בברלין, יורם בן זאב, ממתחם השגרירות וניגש אל המפגינים. "הוא אמר לנו שזה יפה מאוד שאנחנו מפגינים, כי גם הבנים שלו מפגינים בישראל", אמרו המפגינים. "הוא אמר לנו שאם אנחנו רוצים להזדהות עם מבצעי המחאה בישראל, אז אולי כדאי שניסע ונזדהה איתם בארץ. ביקשנו שהוא יקנה לנו כרטיסים אבל הוא אמר שהוא לא בטוח שהוא יעשה זאת", סיפרו בהלצה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/08/2011 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלטים הגיעו עד לשם. חלק עברו כי בברלין יותר זול
צילום: מתי אלמליח
קול המחאה. השגריר יצא לדבר
צילום: מתי אלמליח
מומלצים