שתף קטע נבחר

פרס על הבאבא אלעזר: נכס ומנהיג בעם היהודי

בביקור תנחומים אצל משפחת אבוחצירא, הביע נשיא המדינה זעזוע מהרצח, ואמר כי רבי אלעזר היה סמל לאחדות ישראל, משום ש"במקום שיש גדולה אין מחלוקת"

האזרח מספר אחת - בבית הרב המקובל: נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך הבוקר (ג') ביקור תנחומים אצל בני משפחתו של רבי אלעזר אבוחצירא, שנרצח בסוף השבוע שעבר בביתו בבאר שבע. הוא הביע שאט נפש מהרצח המזעזע, ואמר: "אני מנחם אתכם לא כאיש פרטי, אלא בשמו של העם כולו".


"מדובר בצער של כולנו". הנשיא פרס עם הרב פנחס אבוחצירא , בנו של ה"באבא אלעזר" שהוכרז כ"יורש" (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

 

פרס פגש את בני המשפחה האבלה, ובהם אחיו של "בבא אלעזר" – רבי דוד, רבי יקותיאל ורבי רפאל – רבנים מקובלים בפני עצמם. "משפחת אבוחצירא היא בעלת משמעות היסטורית, וחוצה את כל שכבות העם והמדינה", ציין הנשיא, "לכן מדובר בצער של כולנו". הוא הוסיף להחמיא, ואמר כי תכונה מופלאה נוספת של משפחה זו היא הפריסה הגיאוגרפית שלה בגליל ובנגב. לדבריו, "אין המדובר רק באהבת הארץ, אלא בחלוציות לשמה".

 

"אני מזועזע מהרצח"

נשיא המדינה הספיד את הנרצח, ואמר כי היה "נכס ומנהיג בעם היהודי", ובכך הפך גם סמל לאחדות ישראל, משום ש"במקום שיש גדולה אין מחלוקת". הוא הוסיף כי נוכח גדולתו של האיש ועומק הצער על שנרצח על לא עוול בכפו, נדרש העם כולו להתאחד סביב העניין.  

 

צילום: יוסף אבי יאיר אנגל

 

על אירועי הלילה שבו מצא רבי אלעזר את מותו, אמר פרס: "ישנם רגעים בהם העם מאוחד כמשפחה אחת... אני מזועזע מהרצח. מה שמאחד את העם היא המחאה כנגד הרצח הנפשע... בעשרת הדיברות כתוב במפורש 'לא תרצח' - לא תרצח אף אדם, על אחת כמה וכמה לא מנהיגים".

 

הגימטריה ש"רמזה", הלם המאמינים

ובתוך כך, בעולם הדתי מתקשים להתאושש מהרצח, ובאתרים החרדיים עוסקים בו מאינספור זוויות -

החל מהמידע החדשותי ה"יבש" וכלה בגלריות של תמונות, דיווח על הסיקור בעיתונות החילונית, ואפילו ראיון עם שדר הרדיו החרדי שנאלץ לבשר את הבשורה המרה מעל גלי האתר.

 

אחת הידיעות שפורסמה אתמול (יום ב') באתר "כיכר השבת", נשקה לתחום המיסטיקה (או הביזאר, תלוי את מי שואלים). כותרתה בישרה - "מדהים: הגימטריה שמרמזת על רצח הבבא אלעזר", ובגופה סופר כי הרב יהודה סילמן, דיין בבית הדין של הרב קרליץ בבני-ברק, הציג במהלך דרשה שנשא בשבת "רמז" מספר בראשית לרציחת הרב אבוחצירא.

 

הרב סילמן, כך דווח, הסביר כי הגימטריה של שם החשוד ברצח "אשר דהאן", שווה ל-561, שזהו גם סך הגימטריה של תחילת פסוק ט' בפרק ד' , המספר על רצח הבל על-ידי קין: "ויאמר ה' אל קין אי הבל אחיך, ויאמר לא ידעתי השומר אחי אנוכי". שבע המילים הראשונות בפסוק שוות גם הן ל-561.

 

ההלם מהרצח התבטא אף בשו"תים אמוניים, ובדפי זיכרון שנפתחו ביוטיוב ובפייסבוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאט נפש מהרצח. הנשיא בניחום
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
רבי אלעזר אבוחצירא
צילום: בחדרי חרדים
מומלצים