שתף קטע נבחר

GIV – פתרונות מוכחים לארבעה אתגרים אמיתיים של ימינו

כיצד מצליחה חברת GIV לספק מענה כלכלי ובר קיימא לאתגרי ניהול נכסי הארגון, הנדסת ופיתוח המוצרים. שיחה עם מאיר גבעון, מנכ"ל GIV SOLUTIONS

חברת GIV-Solutions , המציינת בימים אלה 10 שנים להיווסדה, פועלת במספר תחומים המספקים מענה לאתגרים המרכזיים של ארגונים בני ימינו: ייעוץ אסטרטגי וניהול השינוי, EAM, PLM ו– Sustainability. מאז הקמתה, צומחת GIV בקצב מהיר, המגיע בממוצע רב שנתי ל-50% לשנה, על פני 10 שנים. גידול זה מרשים במיוחד לאור העובדה שהוא מתבסס על וגידול עצמי מפעילותה המקצועית בלבד. זאת, הודות לשנים רבות של פרויקטים מוצלחים ולקוחות מרוצים.

 

מתברר, כי גם בעידן של תקציבי שיווק ענקיים, רכישות ומיזוגים, ניתן לייצר גידול בסדרי גודל ניכרים, וזאת, על בסיס הפניה והמלצה של לקוחות אחרים, שנהנו משירותים ומפרויקטים שבוצעו בהצלחה. בריאיון עם מאיר גבעון, מנכ"ל ומייסד החברה, הוא מסביר את סוד ההצלחה, כיצד השתנו אתגרי הארגונים בעידן של ימינו ומהם הפיתרונות שמספקת GIV כמענה לכך.

 

מאיר, מה הסוד המקצועי שלך ושל החברה, כיצד אתה מסביר את הצמיחה המתמשכת ויוצאת הדופן של GIV?

 

הסוד פשוט למדי. GIV מטפחת את הידע ואת הצוות המקצועי, מטפחת קשר ושיתוף פעולה הדוק ואמין עם הלקוחות, ומציבה את מימוש יעדי הלקוח והצלחת הפרויקט בעדיפות ראשונה. התרבות הארגונית שהנחלתי היא של מודל של WIN-WIN-WIN של לקוח, חברה, עובד החברה.

 

מודל זה מאפשר יצירת מערכת יחסים איכותית ויציבה לטווח ארוך, כאשר ה- WIN (הצלחה) של כל צד במשולש, הנה חיונית לשגשוג של החברה ולהצלחת המכלול של שלושת הצלעות במשולש. ערכים אלו ושיטת ניהול זו מוכיחים את עצמם זה שנים והתוצאה הינה צוות איכותי, לקוחות מרוצים ופרויקטים מוצלחים.

 

מהו הציר המרכזי סביבו פועלת GIV?

 

מערכות ה-ERP הארגוניות, שעד כה התמקדו בתהליכים מובנים ואחידים יחסית לרוב הארגונים (כמו פיננסים, ייצור, מלאי, לוגיסטיקה ורכש), נדרשות לטפל כיום בתהליכים עסקיים מסובכים יותר ומאתגרים טכנולוגית והנדסית הרבה יותר. תהליכים המאופיינים בשונות גבוהה בין ארגונים, עקב ייחודם לארגון ואי קיום רגולציה מחייבת.

 

במיוחד מדובר בתחום התפעול, ההנדסה, האחזקה, תחום בקרת הביצועים, ניתוח הנתונים והתובנות כחלק מהתפעול (BI תפעולי PERFORMANCE MANAGEMENT-) נוסיף לכך את יכולת תכנון התהליכים הארגוניים וביצועם בכל מקום שבו הם נדרשים, ללא תלות בפלטפורמה וטכנולוגיה (MOBILE WORK PROCESS). כל אלה הם חלק מתחומי ההתמחות וההובלה העיקריים של GIV, שביחד עם מתודולוגיות ניהול שינוי, הדרכה והטמעה חזקות ומוכחות, מאפשרים התמודדות מוצלחת ביותר עם האתגרים האמיתיים של ההווה והעתיד.

 

אלו אתגרים נוספים עומדים בפני ארגונים בני ימינו וכיצד מספקת GIV מענה לאתגרים הללו?

 

אחד האתגרים התמידיים הינו בניית אסטרטגית מיחשוב וRoad Map על בסיס יעדי הארגון ותחומי פעילותו העסקיים. אתגר זה אינו חדש לכאורה, אך כיום יש לו מאפיינים מורכבים יותר, עם טכנולוגיות מרובות יותר, וסיכונים רבים יותר. הפיתרון המוצלח שלנו לנושא זה מצוי ביכולת להביא את הניסיון וה-Best Practice המספקים לארגון נתיב ברור ומוכח להתקדמות יעילה להשגת מטרותיו.

 

הייעוץ אסטרטגי וניהול השינוי שאנו מספקים מסתמך על מתודולוגיה מובנית ומוכחת, הקושרת בין היעדים, תחומי הפעילות, תחומי המחשוב ופיתרונות המחשוב הנדרשים לתמיכה מיטבית בתהליכים העסקיים, תוך טיפול מקצועי ומוכח במרכיב האנושי. פלטפורמות המחשוב והפתרונות המיושמים, חייבים להיות מסוגלים לתמוך ולאפשר שינוי תדיר ולספק את הגמישות העסקית. הפלטפורמות והפתרונות ש GIV מיישמת ומממשת עבור לקוחותיה הן בדיוק כאלה.

 

PLM - Product Life-cycle Management 

הזכרת הנדסה, ניהול טכנולוגי, תהליכי פיתוח, כיצד כל אלה משתלבים במסגרת הפיתרון שלכם?

 

התחרות בשוק בכל תחומי המוצרים, כופה על ארגונים יצרניים לצמצם ה- TIME TO MARKET ולבצע שינויים עסקיים בתכיפות גוברת והולכת. זאת, תוך צורך בניהול ובקרה של גרסאות מוצר רבות, ומגוון רב של מוצרים. בתחום זה מנוהלים כיום מגוון גדול ביותר של תהליכים עסקיים עם דרישה גוברת לניהולם הממוחשב והמבוקר. עם מגוון צרכים ורגולציות.

 

GIV מספקת מענה לשלושה תחומים של PLM :

  • עבור מוצרי ייצור תעשייתי עם תכן הנדסי מכל סוג כגון ציוד רפואי, מכני/אלקטרוני ועוד.
  • עבור מוצרי צריכה, באריזה מעוצבת וגרפית ותחת רגולציה כגון: תרופות, קוסמטיקה, מזון, משקאות, וכד'.

בנוסף לידע הנרחב והמתודולוגיה המוכחת, בשני התחומים הללו GIV נותנת פתרונות באמצעות הפלטפורמה החדשנית והגמישה מסוגה בעולם לתחום זה – ARAS Innovator®.

  • התחום השלישי של ה PLM/EAM הוא עבור מוצרים מסוג ציוד, מתקנים ותשתיות כגון: עגורנים, רכבות, צי נייד, כבישים וגשרים, מפעלים תעשייתיים, קמפוסים ומחנות וזאת על בסיס פלטפורמת INFOR EAM®.

 

EAM : Enterprise Asset Management 

אלו שינויים עובר עולם התשתיות, הציוד, ניהול הנכסים, ואלו פתרונות אתם מספקים לכך?

 

עולם התשתיות (מים, כבישים, מבני ציבור, וכד'), נוהל בעבר ללא נקודת מבט כלכלית משמעותית על עלות מחזור חיים, וללא ניהול רמת שירות/זמינות ברמה מספקת. תחום זה נדרש כיום לניהול יעיל יותר, המיועד להבטיח זמינות מירבית לציבור, רמת שירות ובטיחות גבוהה בהוצאות והתנהלות כלכלית ביותר בתפעול ובמחזור החיים.

 

גם בנושא זה השכלנו ליישם כלים ומתודולוגיות מוכחות, שהביאו גופי תשתית בנייה ואחזקה מובילים במשק, יחד עם חברות ממשלתיות, תאגידי מים, רשויות מוניציפאליות וחברות תעשיתיות, לאמץ את הפיתרונות שלנו ולהשיג חיסכון משמעותי וזמינות גבוהה יותר של התשתיות. זאת, מתוך נקודת מבט פרואקטיבית. תוך ניטור של מצב התשתיות, זמינותן, רמת התקלות, וניהול אירועים חריגים עד לסיומם וניתוחם, באמצעות כלי BI תפעוליים המובנים בפתרונות.

 

GIV מיישמת בישראל את המערכת המובילה לתחום זה –Infor EAM , של חברת INFOR הגלובלית. פיתרון זה מאפשר ליצרנים, מפיצים, שירותים וארגונים לחסוך זמן וכסף רב, על ידי ייעול משאבים, תחזוקה, שיפור פרודוקטיביות הצוות והציוד. שימור ערך התשתית והנכס וחיזוק היכולת לאיסוף תביעות אחריות. תוכנת Infor EAM כוללת כלי דיווח, ניתוח, הפצת מידע המאפשרים קבלת החלטות טובה יותר ומשפרים את ביצועי הנכס לטווח ארוך ואת רווחיותו.

 

לא בכדי נבחר פיתרון זה על ידי 15,000 לקוחות ברחבי העולם. הגמישות יוצאת הדופן בהתאמה לצרכי הלקוח ללא צורך בפיתוח קוד, האינטגרציה עם כל מערכות המחשוב האחרות בארגון, לצד הידידותיות והנוחות למשתמש והמיישם, הפכו אותו לפיתרון העולמי המוביל עם תמורה כלכלית מוכחת ליישומו.

 

Sustainability: נערכים במהירות לניהול בר-קיימא, על פי רגולציה תובענית  

היכן קיים הפער הגדול ביותר, בנושאים שסקרת, בין הרצוי למצוי במשק הישראלי?

 

תחום מהותי, המאתגר ארגוני ייצור, תשתיות ואנרגיה רבים, בין היתר עקב רגולציה המתפשטת בעולם במהירות והופכת למחייבת ומשפיעה גם כלפי כל החברות הישראליות, מוגדר בשם – Sustainability. תחת הגדרה זו אנו מוצאים את הצורך לספק מענה למגוון דרישות רגולטוריות תחת סטנדרט GAS – GLOBAL ASSET SUSTAINABILITY. הסטנדרט עוסק בניטור ובקרת יעילות אנרגטית, חיסכון בחשמל, ניתוח זמינות וסיכונים, ושיפור והקטנת פליטת מזהמים וגזי חממה ומעבר לסביבת ייצור ותפעול נקייה ובריאה יותר, תוך שיפור איכות החיים של כולנו.

 

כיום, מהווה העלייה התלולה של מחירי האנרגיה דחף לא פחות חזק מהרגולציה לכניסה מהירה לפתרונות ולמתודולוגיות ה SUSTAINABILITY ש GIV מובילה. מתברר, כי ניתן להשיג יעדים אלו, תוך חיסכון משמעותי בעלויות האנרגיה ומתן מענה הולם לחקיקה ההולכת ומתחזקת בנושא. הפיתרון של INFOR EAM SUSTAINABILITY לנושא זה זכה להישגם מוכחים בעולם, להכרה בינלאומית ושורה של פרסים חשובים והפתרון מוגדר כמתקדם מסוגו בעולם ומוצע ומיושם על ידי GIV בישראל.

 

לסיכום, GIV מספקת מענה מתקדם ומוכח בארץ ובעולם, לאתגרים האמיתיים שבפני התעשייה והמשק הישראלי וזוכה לשבחים והערכה פורמלית לפעילותה ולפעילות אנשיה מהארגונים הגדולים והמובילים בישראל, וזאת בתנופה הנמשכת עשר שנים וצוברת תאוצה. על כך סיפוקינו וגאוותנו. נשמח לסייע ולצרף עוד גופים רבים מהמשק הישראלי ללקוחותינו הנהנים, המרוצים והנאמנים.

 

לפרטים נוספים : www.giv-solutions.co.il

 

מאיר גבעון, מנכ"ל GIV SOLUTIONS
צילום: מאיר גבעון
מומלצים