שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

דרישה מנתניהו: בלי נשים בצוות, המו"מ לא תקף

במכתב לראש הממשלה שעליו חתמו יותר מ-20 ארגוני נשים וארגונים חברתיים נטען כי "הנשים הינן הסובלות העיקריות". לשכת נתניהו: יש שתי מועמדות לצוות

עוד חזית נגד בנימין נתניהו? יותר מ-20 ארגוני נשים וארגונים חברתיים פנו אחר-הצהריים (יום ג') לראש הממשלה בדרישה לצרף נשים לצוות שמורכב בימים אלו לצורך הדיאלוג עם מנהיגי מחאת האוהלים. בראש הצוות המשא ומתן שיכלול גם אנשי עסקים, יעמוד שר האוצר יובל שטייניץ וככל הנראה יהיו חברים בו השרים משה כחלון וגדעון סער. עד כה, לא דובר על אף אשה שתצטרף אליהם. 

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים  

 

במכתב, שנוסח על-ידי עו"ד ענת טהון מעמותת "איתך-מעכי" ועליו חתמו נציגות הארגונים, נכתב: "נשים הינן הסובלות העיקריות באופן מובהק מכלל הבעיות החברתיות-הכלכליות המונחות לפתחה של החברה הישראלית ועל כן הכרחי לשלב לאלתר מגוון נשים בצוות המשא ומתן מטעם הממשלה ולכלול מומחיות מהחברה האזרחית בצוות ההידברות".


נשים באשדוד מפגינות. "בחזית העשייה והמחאה" (צילום: אבי רוקח)

 

במכתב הן מבהירות כי "במידה שביבי נתניהו לא ימנה נשים לצוות המשא ומתן מול מנהיגות מחאת הדיור, לא יהא משא ומתן זה תקף בעינינו. אנו פונות אליך בדרישה כי יינתן ביטוי הולם לנשים, ממגוון קבוצות האוכלוסייה, כחברות מן המניין בצוות המשא ומתן הממונה על-ידך בימים אלה. דרישה זאת נגזרת, בין היתר, מתוך דרישות חוק שוויון זכויות האשה".

 

עוד הן מציינות כי בארגונים ישנן מומחיות בנושאי כלכלה וחברה ולכן חובה על נתניהו לשלבן בצוות המשא המתן שבראשו יעמוד שר האוצר, יובל שטייניץ. "נשים נמצאות בחזית העשייה והמחאה החברתית. כיום נגלה לכל עין כי נשים עומדות בראש חוצות בדרישה לשינוי חברתי".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה שנתניהו "החליט כבר לפני הצגת הדרישה על שתי מועמדות שיכהנו בצוות וזאת על סמך שלושה קריטריונים: מקצועיותן, דרישות החוק ולבסוף בשל רצון כן לשתף את כלל הנשים בנושא החשוב הזה". עוד אמרו בלשכה ש"נמשכות ההתייעצויות לבניית הצוות. מצער ומפתיע שארגוני הנשים התפרצו לדלת פתוחה מבלי לבדוק את העובדות לאשורן".

 

בנוסף, הזכירו בלשכת נתניהו שהרשות לקידום מעמד האשה הוקמה על-ידי ראש הממשלה נתניהו עוד במהלך הקדנציה הראשונה שלו.

 

לחצים מאחורי הקלעים

אמש הבטיחו בלשכת של נתניהו כי כי עד סוף השבוע יגובש הצוות המקצועי שינהל דיאלוג עם מנהיגי המאבק החברתי. "המבחן שלנו כעת הוא בביצוע ובתוצאות", אמר נתניהו בשיחות סגורות, ובסביבתו מעריכים כי המחאה תימשך והאוהלים לא יפורקו לפני ספטמבר.

 

מלבד שטייניץ, בצוות המשא ומתן ייקחו חלק שרים, פקידי ממשלה וכן אנשי עסקים מהמגזר הפרטי, אך לפי שעה לא ברור מי הם יהיו.

 שרים רבים מעוניינים לקחת חלק בצוות, וחלקם מפעילים מאחורי הקלעים לחצים על לשכת ראש הממשלה.

 

בינתיים, מסתמן כי משה כחלון וגדעון סער יהיו חלק מהצוות, וייתכן שגם סטס מיסז'ניקוב, ישראל כץ ואריאל אטיאס. הצוות יתפצל לכמה צוותי משנה, שיעסקו בתחומים כמו דיור, מיסוי ויוקר המחייה. הם ידברו עם גורמי הממשלה, גורמי המשק ונציגי המומחים ויקיימו דיונים במתכונת שולחן עגול.

 

בצהריים החליטו ראשי מחאת האוהלים ברחבי הארץ והארגונים החברתיים להקים מטה חדש, בו יהיה נציג מכל אחד מעשרות מוקדי המחאה. בנוסף, הם מנסים לגבש את רשימת הדרישות והמסרים שיוצבו בפני הממשלה, לקראת פגישה שתתקיים מאוחר יותר היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף. עומדת בראש מחאת האוהלים
צילום: ירון ברנר
מומלצים