שתף קטע נבחר

סרט עם קבלה: פרסים בחו"ל, התעלמות בארץ

הגיבור במרכז הסרט "משימה X" הוא יצר הרע, והעלילה נעה על ציר הקבלה היהודית. יוצריו טוענים כי בגלל זה תראו אותו בהוליווד, אבל לא בארץ: הסרט אמנם זכה בפסטיבלי סרטים בעולם, אך לא התקבל לפסטיבלים בירושלים ובחיפה

יצר הרע חי בסרט: "משימה X", סרט ישראלי חדש, זכה בפרס ראשון בשני פסטיבלי סרטים בארצות הברית, אבל בארץ לא נרשמה התלהבות. האם - כפי שטוענים יוצריו - הסיבה לכך נעוצה בעלילתו, העוסקת ביצר הרע ועולם האמת?

 

 

"המשימה X" מנסה לברר מה קורה כאשר חוקר מוסד קשוח (שרון רג'יניאנו, בלי זקן וכיפה), לוכד חשוד (דני שטג) שנשלח מעולם אחר לעולם שלנו. במהלך חקירתו מתגלים לחוקר פרטים מעברו, וגם קשר עם החשוד מגלגול קודם, והכל מתובל בסודות מהקבלה לצד רעיונות על תכלית האדם בעולם. 

 

בארצות הברית אהבו את הסרט, ושני פסטיבלים העניקו לו את המקום הראשון: פסטיבל הסרטים הבינלאומי בפילדלפיה (בקטגוריית סרט המתח/ דרמה הטוב ביותר), ופסטיבל הסרטים הבינלאומי ביוסטון (The Gold Remi Award). אמת, לא מדובר בפסטיבלי סרטים מהנחשבים בעולם, אך בישראל הסרט אפילו לא התקבל להקרנה בפסטיבלים של ירושלים וחיפה.

 

השחקן יובל עובדיה, שהפיק את הסרט, חושב כי הדבר נובע ממה שהוא מכנה "פחד מהיהדות", ומוסיף כי "יש מצב הגיוני ואפשרי בהחלט שהסרט יוקרן בהוליווד, אבל לא בארץ". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לסרט מעולם אחר. 

 

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רג'יניאנו - בלי זקן וכיפה
צילום: אורות
"המשימה איקס"
צילום: אורות
מומלצים