שתף קטע נבחר

קוד חתן וקוד כלה

זוג אמריקנים התחתן בשבוע שעבר. הכומר שהשיא אותם היה תוכנת מחשב שהבעל תכנת. לזה קוראים "עשה לך רב". ולחדשות מקומיות: זוג התגרש ברבנות באשקלון - ובארה"ב - באמצעות תוכנת סקייפ. לזה קוראים: ידעתם שברבנות באשקלון יש מחשב?

הכומר הוא מחשב!

ביהדות אומרים – עשה לך רב. מיגל הנסון תכנת לו כומר שחיתן אותו עם בחירת לבו, דיאנה וסלי.

 

הנסון (33) הוא מפתח ווב ויועץ טכנולוגיות מידע, ווסלי (30) היא מורה לשפת סימנים בתיכון. הזוג הטקסני הכיר ב-Sweet on Geeks, אתר הכרויות לגיקים (כמובן), ומצאו שפה משותפת במדע בדיוני ופנטזיה. כשלא הצליחו למצוא חבר שישיא אותם, הנסון לקח את העניינים לידיים. הוא השתמש בידע המקצועי שלו לברוא כומר באמצעות קצת קסם של מתכנתים. הוא "Rev. Bit". "שנינו חברים של המחשב, אז זה עדיין כאילו החבר הכי טוב שלנו מחתן אותנו", אמרה ווסלי בראיון לסוכנות איי.פי. "המחשב הוא חלק ענק מהחיים שלנו, אז למה שלא יהיה חלק ענק מזה?"

 


בשם הסמכויות שהעניק לי הקומפיילר, אני משנה את התכונה שלכם ל-obj.maritalStatus-married

 

פרצופו הזוויתי של הכומר ביט קידם את פני הנוכחים ממסך של 30 אינץ', והוא בירך אותם בקולו המתכתי, ואחרי כן השיא את הזוג. הנסון לא לגמרי סמך על הכומר, ולכן הוא החזיק עכבר אלחוטי כדי להודיע לו מתי לעבור לשורה הבאה. כנהוג, הכומר נתן למוזמנים הזדמנות להביע הסתייגות מהחתונה, אבל לא בדיוק: "אם למישהו כאן יש משהו להגיד שעשוי לשנות את דעתם או שיש לו התנגדות כלשהי, הם לא רוצים לשמוע את זה ולא יזהו את ההתנגדויות שלכם כי מיגואל תכנת אותי לזהות רק את הפקודות שלו".

 

מחשבים ורובוטים שמחליפים בני אדם עושים לג'רבי להתגרד. אבל טקס החתונה הזה הוא סמלי בלבד, והזוג עדיין יצטרך לאשרר את הנישואין אצל שופט בשר ודם, אז הכל בסדר.

 

באתר CNET חגגו את החתונה, אבל הזהירו את הזוג מהקשיים הצפויים כשהילדים יגיעו: "אם הנישואין שלהם יתקדמו בכיוון הזה, מיילדת וירטואלית עלולה להיות קשה יותר לעיצוב". סכנה נוספת היא גירושין, וגם שם הטכנולוגיה מתערבת.

 

הרבנות באינטרנט! 

מדובר בזוג שהתגורר בארצות הברית. השניים רוצים להתגרש, אבל כמי שבחרו להתחתן בחתונה יהודית, הם כפופים לגירושין ברבנות, טקס מורכב ומשפיל לעתים. על כך יש להוסיף תסבוכת טרנס-אטלנטית: האישה תקועה בארץ ומסורבת ויזה בנימוק ששהתה בארה"ב באופן לא חוקי. הגבר עדיין שם, ומפחד לצאת מחשש שלא יוכל לחזור. השניים, כבר הבנתם, לא יוכלו להיפגש בבית דין רבני.

 


בתמונה: כתבנו אהוד קינן מנסה לבצע טקס חליצה

 

עורך דינו של הגבר הציע שהאישה תגיע לבית הדין הרבני באשקלון, והגבר יופיע מולו בשיחת וידאו בסקייפ. שיטה זו משמשת, למשל, בהארכות מעצר ונועד לחסוך את טלטול העצירים מבית המעצר לבית המשפט ובחזרה (הקישור בין נישואין לכלא על אחריותכם).

 

בית הדין הרבני באשקלון הסכים, וכמו הכומר ביט, גם המתגרש הטרי הופיע על גבי מסך. אבל הרבנות מוסד עתיק היא, ואת הגט עצמו יאלץ הבעל לתת בבית דין רבני בארה"ב, שיעביר אותו עם שליח בשר ודם לבית הדין באשקלון. על חתימה אלקטרונית עוד לא שמעו שם.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנה כומר אחד שלא יצטרך להתאמץ כדי למשוך אליו ילדים
מומלצים