שתף קטע נבחר

צילום: אבי מועלם

מתמחים מאיימים: נגיש התפטרות עוד הערב

מתמחים מבתי החולים בתל-השומר ובכפר-סבא מאיימים להגיש ולממש את מכתבי ההתפטרות שעליהם חתמו בשבוע שעבר, אם לא תושג התקדמות מול האוצר היום או מחר. הם מחכים להצטרפות מתמחים מבתי חולים אחרים

שבוע אחרי שחתמו בצעד הפגנתי על מכתבי התפטרות והפקידו אותם בנאמנות, מאיימים היום (ד') המתמחים בבתי החולים לתת תוקף ממשי למכתבים האלה, ולהגיש אותם לממונים עליהם.

 

בכנס שערכו הבוקר המתמחים בבתי החולים שיבא בתל-השומר ומאיר בכפר-סבא, הם הביעו שוב את הרצון שלהם להרחיב את המאבק, ולהפוך לממשיים את מכתבי ההתפטרות שהופקדו במשרד עורכי דין. 

 

המתמחים אמרו כי אם לא תחול כל התקדמות במשא ומתן עם משרד האוצר על דרישות הרופאים לשיפור תנאי עבודתם, הם יתפטרו סופית מעבודתם עד הערב או מחר בבוקר. בהמשך היום נערכו כנסים דומים בבתי חולים נוספים ברחבי הארץ, בהם איכילוב, בילינסון, סורוקה וזיו, וגם בבית חולים אלו אישרו הרופאים המתמחים לנציגיהם להכניס לתוקף את מכתבי ההתפטרות שהעבירו למשמורת.


הפקדת מכתבי ההתפטרות לפני שבוע. הארגזים ייפתחו? (צילום: בן קלמר)

 

המטרה הסופית של המתמחים היא להפגין חזית אחידה של כל הרופאים הצעירים בארץ, ולהכריז על התפטרות המונית. ד"ר אריאל מרגוליס, מתמחה בבית החולים מאיר בכפר-סבא, אמר בצהריים: "החלטנו להגיש את מכתבי ההתפטרות כאות מחאה על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסרב להתערב במשא ומתן ומשרד האוצר לא מוכן להתקדם בנושא".

 

ד"ר מרגוליס אמר שכעת מחכים הרופאים מתל-השומר ומאיר להסכמת הרופאים משאר בתי החולים. "אנחנו מתכננים

להגיש התפטרות המונית מבתי החולים אם לא יחול שינוי במשא ומתן, שמטרתו הצלת הרפואה הציבורית".

 

137 ימים עברו מאז הכריזו הרופאים על סכסוך עבודה, ופיתרון עדיין לא נראה באופק. אתמול נפגש נתניהו עם יו"ר ההסתדרות הרפואית, לאוניד אידלמן, ששובת רעב כבר 11 יום. נתניהו ביקש ממנו לחדול משביתת הרעב, אך אידלמן אמר בתום הפגישה: "אני מאוד מכבד את ראש הממשלה ומעריך את בקשתו, אך איני מפסיק את השביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותמים על מכתבי התפטרות ברמב"ם
צילום: ד"ר דנה יוספי
מומלצים