שתף קטע נבחר

על רקע ההתקפות מימין: שי ניצן נפגש עם רבנים

המשנה לפרקליט המדינה, שפעילי ימין השמיעו הצהרות קשות בגנותו על רקע פעולות כוחות הביטחון נגד מתנחלים ומעצר הרבנים דב ליאור ויצחק יוסף, נפגש עם הרבנים ל"שיח כן ונוקב". משרד המשפטים: לא הסכמנו על הכל, אך נמשיך לדבר

המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, נפגש היום (ד') עם רבנים מובילים בציבור הדתי-לאומי, על רקע הדברים הקשים שהטיחו בו לאחרונה גורמי ימין, דברים שהגיעו גם לכדי איומים, בשל פעולות מערכת אכיפת החוק מעבר לקו הירוק ומעצר הרבנים דב ליאור ויצחק יוסף.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי בלשכתו של ניצן נערכה פגישה שבה השתתפו יו"ר ישיבות בני עקיבא, הרב דרוקמן, ראש בית מדרשת מהות הרב וישלצקי, ראש ישיבת נחלת יצחק בתל-אביב' הרב מיכה הלוי, וחיים פולק - פעיל מרכזי בציונות הדתית. בדיון, שכלל שיח פתוח על הנושאים העומדים על הפרק, השתתפו גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים שוקי למברגר, והפרקליט הצבאי אלוף אביחי מנדלבליט.

 

לפי המשרד, המפגש התקיים באווירה פתוחה ותוך הפגנת כבוד הדדי, ובמסגרתו הציגו הצדדים את עמדתם בנוגע להתרחשויות האחרונות וניהלו "שיח כן ונוקב". במשרד המשפטים אמרו כי לא הושגה הבנה מלאה על כל הנושאים, אך התנהל שיח "ערכי, פורה ומקיף", וסוכם כי הצדדים ימשיכו הידבר בקרוב.

 

בחודש שעבר גברו ההתקפות מימין על ניצן, בעקבות ההחלטה לעצור את הרבנים דב ליאור ויצחק יוסף, שהביעו הסכמה לדברים הכתובים בספר "תורת המלך" שעוסק בדיני הריגת גויים במלחמה. השניים נעצרו בחשד להסתה, אחרי שסירבו

במשך חודשים להתייצב לחקירה. ניצן, שאחראי בפרקליטות על הצוות העוסק בעבירות חופש הביטוי, נתפש אז שוב כגורם מכריע בהחלטה לעצור את השניים, ואוהדי הרבנים השמיעו הצהרות קשות נגדו.

 

בסוף החודש שעבר פעילים גם הפגינו מול ביתו של שי ניצן. גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו אז ל-ynet: "אנחנו מרגישים מותקפים, משפחתו של ניצן חיה בפחד. אנחנו לא רוצים לתאר את ההרגשה שאב המשפחה נמצא בחו"ל ופעילי ימין מנסים לפרוץ בכוח לבית שלו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים