שתף קטע נבחר

עינת מתה בטיול בהודו: "לא תגיע לכנס המחזור"

עינת תבורי, שנפלה מגובה רב במהלך טיול בהודו, הייתה אמורה להשתתף בכנס מחזור של הקולג' שבו למדה. אביה סיפר כי התכוונה לעבוד בתום לימודיה בארגון "רופאים ללא גבולות": "היא תמיד רצתה לטפל באוכלוסיות במצוקה"

מתה בטיול בהודו 10 ימים לפני יום הולדתה: בני משפחה וחברים רבים הגיעו היום (ד') לבית הוריה של עינת תבורי, שמתה במהלך טיול בעמק פרווטי לאחר שנפלה בגובה 70 מטרים ליד מאגר מים. תבורי הייתה אמורה להיפגש עם חבריה ללימודים בסוף השבוע, וניצלה את הזמן לטיול במדינה. אביה של עינת סיפר כי "היא הייתה מיומנת בטיולים, זהירה ורצינית".

 

לדברי אביה, יגאל תבורי, מנכ"ל תשלובת תבורי, אחת מבעלות חברת המיצים "יפאורה-תבורי", עינת סיימה לאחרונה את השנה השנייה של לימודי רפואה בבודפשט כתלמידה מצטיינת, אחרי שסיימה באוסטרליה תואר ראשון ביפנית וביולוגיה. עינת הייתה הבת הבכורה והותירה אחריה עוד אח ושתי אחיות.


"רצתה לטפל באוכלוסיות במצוקה, בפליטים", עינת תבורי

 

האב סיפר כי כבר בתיכון "אליאנס" עינת הייתה תלמידה מצטיינת, שם נוצר הקשר הראשוני שלה להודו. "את השביעית והשמינית שלה עשתה בהודו בקולג' בשם UWC, ארגון שלוקח תלמידים מצטיינים מכל העולם, בעלי אפיונים של מנהיגות חברתית ומציב אותם במדינות שכוחות אל, על מנת לסייע לאוכלוסיה המקומית".

 

לדברי האב, היא נסעה להודו לבדה להשתתף בכנס המחזור לציון 10 שנים מאז סיום לימודיה בקולג', סמוך לעיר פונה, ויצאה לטיול באזור. בסוף השבוע הקרוב אמור להיערך כנס המחזור, אולם לא ברור אם חבריה כבר שמעו על האסון הנורא.

 

"שמע חבטה, אך לא ראה אותה"

לפני יומיים יצאה עינת לטראק קצר למפל יפה עם מטייל ישראלי נוסף אותו פגשה ערב קודם לכן. "לאחר כשעתיים וחצי של הליכה", סיפר אביה, "הם הגיעו לשביל צר, כאשר הבחור הלך לפניה והיא אחריו. מעת לעת, הוא הסתכל שהיא בסדר. המחלצים סיפרו לנו כי שמעו מפיו שלפתע הוא שמע קול חבטה והסתכל אחורה, אך לא ראה אותה. הוא החל לחפש אותה ולא מצא,

ומיד פנה להביא מספר ישראלים ומקומיים אשר החלו לחפשה".

 

בחיפושים סייעו, לדברי האב, גם אנשי בית חב"ד במקום. לאחר שנמצאו בחפציה תעודת הביטוח שלה, הוזעק למקום צוות חיפושים בראשות חיליק מגנוס. "עם אור ראשון הם החלו בחיפושים ומצאו את גופתה בתחתית באר בקרבת מפל", סיפר האב.

 

היא שאפה לעבוד בארגון "רופאים ללא גבולות" לאחר סיום לימודיה. "היא תמיד רצתה לטפל באוכלוסיות במצוקה, בפליטים. הייתה לה מודעות אקולוגית, ובנוסף ליופייה הרב זה הוסיף לפופולריות הרבה שלה בקרב חבריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידה מצטיינת, מיומנת בטיולים
מומלצים