שתף קטע נבחר

יש סקייפ לאייפד: סקירה

סקייפ הגיע לאייפד, ואז נעלם ואז חזר וכולם יכולים להוריד אותו ולהתחיל לדבר חינם. לקחנו אותו לבדיקה כדי לבדוק אם היה שווה להמתין כל כך הרבה זמן

עולמם של משתמשי האייפד סער אתמול. לפחות למי שעקב אחרי אתרי החדשות, וגם אז רק אם לא היה לכם שום דבר אחר לעשות. האפליקציה הייעודית לאייפד של סקייפ הופיעה לה בחנות האפליקציות ואז נמשכה משם בטענה שזו הייתה טעות. שעות ספורות לאחר מכן האפליקציה הופיעה שוב ותוך זמן קצר עלתה למקום הראשון בהורדות האפליקציות החינמיות.

 


 

הממשק של האפליקציה לא מרעיש. חלון מצד שמאל מאפשר לכם לבחור מה יוצג בחלון המרכזי. יש לכם אפשרות לראות את כל אנשי הקשר, או את האנשים איתם שוחחתם לאחרונה. בחלון המרכזי מופיעות מספר קבוצות: כל אנשי הקשר, קבוצות שונות שיצאתן, אנשים מקוונים, ואנשי קשר באייפד.

 

המעצבן 

אי אפשר להתחיל את הסקירה הזו עם הדברים הטובים. בעיקר כי הם ברורים מאליהם. יש לכם אפליקציה שמאפשרת לכם לבצע שיחות וידאו עם משתמשים אחרים. מעולה, אבל זו אפליקציה של סקייפ. זה מה שזה אמור לעשות.

 

הדבר הבעייתי הראשון הוא הוספת אנשי קשר חדשים. הייתם מצפים שהפונקציה הבסיסית הזו תהייה זמינה מכל מקום. בסקייפ החליטו להסתיר אותה במסכים פנימיים יותר. רק אחרי שתבחרו את אחת הקבוצות תוכלו להוסיף אנשים. יש מי שיאמרו שזה הגיוני “אני פותח את קבוצת החברים ומוסיף לשם אדם שאני רוצה שיהיה חבר”. זה היה טיעון טוב אלמלא העובדה שניתן להוסיף חברים חדשים גם מתוך קבוצת Online.

 


 

אפשרות נוספת שתמצאו רק במסכי הקבוצות היא האפשרות לחייג שיחה טלפונית. זהו כלי די בסיסי שהיה ניתן לצפות שימצא בחלון השמאלי כך שתהייה אליו גישה מהירה. אבל סקייפ לא חושבים ככה. מוזר, בהתחשב שזו הדרך שלהם לעשות כסף.

 

אם מדברים על כסף, לא תמצאו בקלות את המידע הבא: כמה כסף יש לכם כרגע בקרדיט בסקייפ. אפשר להבין למה אי אפשר לקנות קרדיט דרך האפליקציה (אפל תדרוש לחתוך 30 אחוז מהמכירה), אבל אפשר היה לצפות שלפחות את המידע הבסיסי הזה נמצא במקום גלוי לעין. באייפון זה נמצא תחת הצלמית “My Info”. איפה זה מסתתר באייפד? לחצו על התמונה שלכם שנמצאת למעלה משמאל ותמצאו את כל המידע על החשבון שלכם.

 

החשוב אך לא כזה מעניין

כאמור, אפשר לעשות פה שיחות וידאו. זה עובד טוב והאפליקציה מאפשרת לכם (כמה מפתיע) לעשות שימוש במצלמה הקדמית או האחורית. איכות הקול לא שונה מאשר על המחשב.

 


 

המפתיע והטוב 

אין. לא תמצאו דרך לארגן את הקבוצות שלכם או ליצור קבוצות חדשות. לא תמצאו דרך נוחה להתכתב עם אדם אחד בזמן שאתם משוחחים עם אנשים אחרים. שיחות עם יותר מאדם אחד לא אפשריות כרגע.

 

מעניין 

שירות השיחות של אפל - FaceTime - מספק שיחות וידאו באיכות הרבה יותר גבוהה מזו שסקייפ נותנת. מצד שני יש לסקייפ הרבה יותר משתמשים (145 מיליון משתמשים התחברו מדי חודש ברבע האחרון של 2010) מה שיכול להסביר את ההבדלים. כעת שמיקרוסופט היא הבעלים של סקייפ הופכת התחרות הסמויה למעניינת יותר. אפל רוצה שמשתמשיה יעברו ל-FaceTime, אבל רבים מהם נמצאים בסקייפ. הכניסה של סקייפ לאייפד מספקת לאנשי אייפד בחירה שלפחות בתקופה הקרובה תהייה טובה יותר למיקרוסופט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים