שתף קטע נבחר

אזעקה באוהל: "חמאס לא יעצור מהפכה חברתית"

"אפילו הטילים לא ירתיעו אותנו", הכריזו הפעילים במאהל המחאה באשקלון, לאחר שגראד נפל אמש במרחק לא רב מהמתחם. גם בשדרות לא מפחדים: "הנוכחות אפילו גדלה"

נפילת הגראד הלילה (ה') בכניסה לאשקלון נשמעה היטב גם במאהל המחאה בעיר. אך דיירי האוהלים, שעד כה נותרו איתנים חרף החום ותנאי המחיה הלא פשוטים, מבהירים כי גם עתה אין בכוונתם לעזוב את המתחם לטובת מרחב מוגן יותר. "חמאס לא ישבור אותנו", הדגיש אחד הפעילים.

 

 

"כבר הלכתי לישון בסביבות חצות עם הילדים, ואז נשמעה אזעקה", שחזרה אריאלה ברק, שישנה אמש במאהל עם שניים מילדיה, בני 5 ו-3. ברק עזבה את אשקלון לטובת ארצות הברית, לאחר שלא עמדה ביוקר המחיה, והתוודעה למחאת הדיור כשהגיעה לחופשה בארץ לפני מספר שבועות. "פגשתי את מובילי המאבק באשקלון, והם אמרו לי מה הם עושים", סיפרה ברק. "מיד התחברתי לזה, כי מבחינתי זה היה סוג של סגירת מעגל. הצטרפתי אליהם ומאז אני איתם".


אנשי המחאה צועדים באשקלון. "הרבה יותר נחושים" (צילום: גדי קבלו) 

 

האזעקה באמצע הלילה תפסה אותה בהפתעה. "זה היה קצת מוזר, כי אני לא מכירה את המציאות הזאת פה", הסבירה ברק. "אחרי ששמענו פיצוץ חזק מאוד, יצאתי מהאוהל עם הילדים אבל כולם צעקו לי להיכנס בחזרה, למרות שהאוהל לא ממש היה מגן עלינו. זה היה מאוד מפחיד והילדים בכו ומאוד נבהלו, אבל הרגענו אותם והסברנו להם שככה זה כבר שנים, שהאזור הזה מופגז על-ידי שכנינו הפלסטינים".

 

חרף החרדה שעורר הפיצוץ, ברק בטוחה כי איש מדיירי המאהל, בו שוהים בעיקר נפגעי דיור ותושבים שפונו מדיור ציבורי, לא מתכוון לעזוב. "אפילו הטילים לא ירתיעו אותנו מלעשות מהפכה חברתית", קבעה חד-משמעית, "נשארנו ונישאר במאהל. אנחנו הרבה יותר נחושים, עם הרבה יותר עוצמה. אין לי ספק שכולם יישארו וימשיכו להגיע לפה. זו מציאות קצת מפחידה", היא הוסיפה, "אבל חשוב לי שהילדים שלי יכירו גם אותה".


הגראד פגע בכביש. "האוהל לא היה מגן עלינו" (צילום: צפריר אביוב)

 

שעתיים לפני נפילת הגראד באשקלון, התפוצצה רקטה נוספת בחבל לכיש, בשטח פתוח בין קריית גת לשדרות, מבלי שגרמה נזק או פגעה באיש. בשדרות אמנם לא נשמעה אזעקה, אך דיירי המאהל בעיר יודעים כי בפעם הבאה גם הם עשויים להיות תחת איום. חרף זאת, הם מתעקשים כי "מבחינתנו אין שום שינוי. אני אפילו חושב שהיום יש יותר נוכחות והמאבק הולך וגדל", הבהיר ירון שרביט, מראשי המאהל.

 

לדבריו, היום בערב תתקיים בשדרות צעדה של פעילי מחאת האוהלים, לצורך הפגנת נוכחות. "אנחנו ממשיכים במאבק שלנו", חזר והדגיש שרביט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה באשקלון. "נשארנו ונישאר במאהל"
צילום: גדי קבלו
זירת הפגיעה. "מציאות מפחידה"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים