שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

השר כחלון תומך במחאה: "להעביר מהחזק לחלש"

נתניהו טען שיש "גל פופוליסטי", כחלון מביע תמיכה במפגינים על יוקר המחיה. "מחאה זועקת ומוצדקת", אמר השר והוסיף כי ניתן לעשות שינויים בנטל המיסים כך שתהיה "חלוקה הוגנת"

עוד שר בליכוד תומך בזעקת המפגינים: שר התקשורת והרווחה, משה כחלון, התייצב הבוקר (יום ה') לימין המפגינים וכינה את מחאת האוהלים "מחאה זועקת ומוצדקת". לדבריו, מדובר בהזדמנות לממשלה לקדם שינויים חברתיים.

 

מחאת האוהלים - עמוד מיוחד ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים

 

בכנס של מועצת הביטוח הלאומי ברמת-גן התייחס השר כחלון למחאה החברתית ולדרכים להתמודד עם דרישות המפגינים. "מבחינתי, צדק חברתי נמדד בחלוקה הוגנת של נטל המיסים, וחלוקה הוגנת היא להעביר מהחזק ולתת לחלש". לדבריו, ניתן לעשות את השינויים באמצעות שינוי במיסוי על חברות, והקלות במיסים העקיפים על הציבור.


המאהל בשדרות רוטשילד בתל-אביב (צילום: עמרי ביגץ)

 

הוא שיבח את ההיענות המהירה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרחשי הציבור ואמר שהוועדה, שבה הוא חבר עם שרים אחרים, תדע לגבש ולהציע חלוקה שונה וצודקת יותר של משאבים כדי לגרום לשינוי חברתי כולל. "אני בטוח שהובלתו והירתמותו של ראש הממשלה את הנושא ישיגו את המטרה".

 

מוקדם יותר הודה גם שר האוצר, יובל שטייניץ, כי מחאת המפגינים צודקת. "אני אומר כאן בפעם הראשונה במפורש - כן, המחאה צודקת", אמר השר בראיון למוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות". "כן, יש יוקר מחיה שמעיק על מעמד הביניים. כן, מחירי הדירות גבוהים וקשה מאוד לצעירים לרכוש דירה בישראל. כן,

יש בהחלט צדק במחאה. השאלה היא רק מה רוצים המוחים להשיג. את זה אני מתקשה עדיין להבין‭."‬

 

אתמול אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעל דוכן הנואמים בכנסת כי "יש אמירה רצינית ביחס למצוקות, ויש אמירות הרבה פחות רציניות ביחס לפתרונות". הוא האשים את המפגינים בפופוליזם ואמר כי "גל פופוליסטי סוחף את המדינה".

 

נתניהו אמר כי אחת הסיבות ליוקר המחיה היא לא עודף תחרות, אלא היעדר תחרות מספקת בשווקים שמהם רוכשים הישראלים את המוצרים. הוא אמר כי המס העקיף הוא שאלה חשובה, שבכוונתו לטפל בה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעד צדק חברתי. השר משה כחלון
צילום: ירון ברנר
מומלצים