שתף קטע נבחר

יחימוביץ' עתרה נגד העבודה: "חרקירי פוליטי"

חברת הכנסת המתמודדת על ראשות העבודה ביקשה מבית המשפט למנוע רישום של מתפקדים כפולים במפלגה. במטה של ח"כ עמיר פרץ תקפו אותה: "היא ירדה מהפסים"

סערה במפלגת העבודה בעקבות עתירה שהגישה ח"כ שלי יחימוביץ' לבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין המתפקדים הכפולים במפלגה. "יחימוביץ' ירדה מהפסים", טענו היום (ו') במטה של יריבה, ח"כ עמיר פרץ, "היא עושה חרקירי פוליטי".

 

ח"כ יחימוביץ', המתמודדת על ראשות המפלגה, עתרה נגד מפלגת העבודה ומוסדותיה וביקשה שבית המשפט יקבע שאין לקבל לשורות המפלגה כל מתפקד שנרשם גם במפלגה אחרת. 

 

בעתירה, ציינה ח"כ יחימוביץ' כי "ב-10 באוגוסט יתפרסם ספר הבוחרים בעלי זכות ההצבעה במפלגה, לאחר מתן הכרעות בכ-5,000 עררים שעניינם הוא התפקדות כפולה". היא הוסיפה כי נסיונותיה מול המשיבים למנוע הכללת המתפקדים הכפולים בספר הבוחרים, "עלו בתוהו".

 

בעקבות הגשת העתירה, אמרו במטה של ח"כ פרץ כי "דווקא בשעה שהאכזבה

מהמדיניות החברתית הכושלת של נתניהו גורמת למצביעי הליכוד לחפש אלטרנטיבה חברתית, יחימוביץ' מנסה לגרש ממפלגת העבודה את הקולות החדשים ולהחזיר את העבודה לשנות החמישים, בהן דחפו את האוכלוסיות החברתיות לזרועות הליכוד בגלל תרבות פוליטית מתנשאת, חשוכה וצרת אופקים".

 

ממטה יחימוביץ' נמסר בתגובה: "הדרך להשיב את אמון הציבור במפלגת העבודה חייבת לעבור בביעור מן השורש של שיטות פסולות להשפיע על ההליך הדמוקרטי. התחדשות מפלגת העבודה תהיה מבוססת על מפקד אמת, בהתאם לחוק".

 

הבחירות הפנימיות במפלגת העבודה יתקיימו ב-12 בספטמבר. פרט ליחימוביץ' ופרץ, מתמודדים על תפקיד היו"ר גם עמרם מצנע, אראל מרגלית ויצחק הרצוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ יחימוביץ'. "ביעור של שיטות פסולות"
צילום: גיל יוחנן
תוקף. ח"כ פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים