שתף קטע נבחר

לבני ברמז לאובמה: "הלחץ על נתניהו עזר"

"כשאובמה לחץ על ביבי, ביבי עשה כמה צעדים קדימה", אמרה יו"ר האופוזיציה בראיון למגזין אמריקני. היא גם האשימה את רה"מ במתיחות עם ארה"ב: "אין יחסי קרבה ואמון"

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, רמזה שעל הנשיא האמריקני, ברק אובמה, להמשיך ללחוץ על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי לקדם את תהליך השלום.

 

בראיון שהעניקה למגזין "אטלנטיק" אמרה מנהיגת מפלגת קדימה: "כשאובמה לחץ על ביבי, ביבי

עשה כמה צעדים קדימה. הלחץ האמריקני הוביל את אלה שלא מאמינים בכך שהזמן דוחק, להבנה שאין אפשרות לשמור על הסטטוס קוו".

 

לדברי ח"כ לבני, "כשהישראלים קמים בבוקר ושואלים את עצמם מה המצב, מבחן הלקמוס שלהם הוא הבריאות של היחסים בין ישראל וארה"ב".

 

לבני האשימה בראיון כי נתניהו "מעמיד את יהדות ארה"ב במצב מסובך מאוד. שמעתי את זה מכאלה שפגשתי באחרונה. מבחינתם לראות את העימות בין ראש ממשלת ישראל לנשיא ארה"ב. מעמיד אותם במצב שבו הם צריכים לבחור צד והם לא רוצים להיות במצב הזה".


אובמה ונתניהו בבית הלבן. "אנחנו באותו צד" (צילום: רויטרס) 

 

"זהו חלום ביעותים", אמרה לבני על המתיחות בין אובמה לנתניהו, "כי בפועל אנחנו נמצאים באותו צד. זה לא ישראל נגד ארה"ב. אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו. זה משהו חדש. זה מאלץ את יהודי ארה"ב לבחור צד".

 

יו"ר האופוזיציה הוסיפה כי נתניהו הוא איש הסברה ולא מדינאי: "הסברה אינה הכל. הסברה זה רק לשאת נאומים נהדרים. זה לא מספיק. אין יחסי קרבה ואמון שאנחנו זקוקים להם בין שני המנהיגים, בין עוזריהם

ויועציהם. בדרך כלל יש תכנים אמיתיים מאחורי דלתות סגורות ובמסיבות עיתונאים יש הזדמנויות צילום נחמדות. אבל כאן הכל הפוך".

 

על הפלסטינים אמרה לבני כי "הם יודעים שישראל חזקה מספיק. היחסים שלנו עם ארה"ב הם חלק מזה". עם זאת, היא הזהירה כי "ישראל מוחלשת מהדרך שבה נתניהו מדבר. ככל שהוא מדבר חזק יותר, ישראל נחלשת".

 

"כשקדימה עזבה את הממשלה", הוסיפה, "העולם ראה בחמאס גוף לא לגיטימי. עזה היתה בסגר. ניהלנו משא ומתן עם הפלסטינים, עבדנו עם פלסטינים פרגמטיים והיכולת שלנו לפעול נגד הטרור נבעה מהלגיטימיות שלנו. תראה מה קורה עכשיו. בתקרית המשט, העולם היה נגדנו אחרי שתי דקות. ביבי מחליש את ישראל. ממשלת ישראל אינה נותנת את התשובה הנכונה לדה לגיטימציה".  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "ביבי מחליש את ישראל"
צילום: AFP
מומלצים