שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כמה שווה שקל?
  כמה שווה הכסף שלנו? הכל עניין של פרספקטיבה. תלוי את מי שואלים, אבל יותר מזה תלוי מתי שואלים

  זוגתי שתחיה ואני בנינו בית לפני כשלוש שנים - עמדנו יפה בתקציב, עם חריגות קטנות ואז, עברנו לביתנו החדש. מצאנו את עצמנו יושבים על הרצפה בבית נטול ריהוט, אביזרים ותמונות. לשמחתי אמי נתנה לנו מתנה: סדרת פגישות עם מעצבת פנים. אלא שאז התחיל הסחרור.

   

  ספות- צריך, שידה לטלוויזיה- צריך, כורסה- חייבים, כמה מדפים דקורטיביים- חובה. גם כאן עוד עמדנו "בחריגה מתוכננת" ואז הגענו לראות שטיחים. אז אחרי בנייה שעמדה בתקציב וריהוט שעמד בתקציב והשקעות מפה ושם של כמה עשרות אלפי שקלים מה זה עוד 3500 ₪ לשטיח?


  מה זה כבר עוד 3500 ₪ לשטיח? (צילום: אבי מועלם)

   

  כמובן שזה רלוונטי גם לתחומים אחרים. קונים מכונית? מה הסיפור, תוסיף עוד 1500 ₪ למערכת סראונד, עוד 450 ₪ לריפודים אנטי סטאטיים, הגה מניקל מגנזיום, טסות מסתובבות מאירות מנגנות במבצע ב- 999 ₪ ועץ ריח עלינו וכן הלאה. אז כמה באמת שווה השקל?


  (צילום: shutterstock)

   

  בסופר אני משווה בין פיסטוקים של "פיצוחי המפצח" מטורקיה המוחרמת, לבין "פיסטוקים אירנים אסלי" ובגלל 32 אגורות אני קונה את היותר זול- הרי אני לא אצא פראייר. עושה סקר שוק, רשימות השוואה ומצליח לחסוך על קניה של 780 ₪ 7.5 שקלים שלמים ומרגיש "הכי צרכן נבון" שיש.

   

  האמת שאת הפסיכולוגיה של שווי השקל לפי גודל הקניה כיסו מכל הכיוונים, אבל בדרך שכחו לתת לנו כלי פשוט לכמה שווה שקל. התשובה לזה היא מאוד מאוד פשוטה: השקל שווה למאמץ שלוקח לנו להרוויח אותו!

   

  כמה עבודה אנחנו צריכים להשקיע על מנת שיהיה לנו בארנק 100 שקל נקי בלי חובות ובלי מיסים זה כמה שווה השקל. זה לא משתנה כשקונים בית או בזוקה.

   

  אז בפעם הבאה שהמוכר אומר לכם "מה הבעיה תוסיף 390 ₪ ותקבל מוצר עוד יותר טוב.." תשאלו את עצמכם כמה שעות תעבדו אחר כך בשביל הכסף הזה.

   

  הכותב הוא מאמן להישגיות אישית, תות תקשורת ותוצאות בע"מ.

   

  כמה עבודה אנחנו משקיעים בשביל 100 ₪?
  צילום: shutterstock
  מדור שיווק בשיתוף שופרסל דיל
  מומלצים