שתף קטע נבחר

סעודיה: נשיא תימן ה"שרוף" שוחרר מבית החולים

עלי עבדאללה סאלח ניצל ביוני מניסיון התנקשות והועבר לטיפול רפואי בסעודיה לאחר שנכווה בגופו. באופוזיציה מתנגדים לשובו למדינה, אך בממשלה מבטיחים: "בעזרת האל, הוא ישוב בקרוב"

ישוב או לא ישוב לארצו? זאת השאלה הגדולה: נשיא תימן, עלי עבדאללה סאלח, עזב את בית החולים בסעודיה, בו היה מאושפז בחודשיים האחרונים לאחר שנפצע קשות בניסיון התנקשות בחייו בארמונו בצנעא. כך מסרו היום (יום א') גורמים בתימן.

 

"הנשיא עדיין נמצא תחת השגחה רפואית", אמר גורם בממשלת תימן לסוכנות הידיעות AP. "איננו יודעים עדיין מתי הוא ישוב למדינה, אבל בעזרת האל, הוא ישוב בקרוב". סאלח נפצע בחודש יוני בניסיון התנקשות בחייו והועבר לטיפול רפואי בסעודיה. מאז פציעתו הוא עבר שמונה ניתוחים.  


משמאל סאלח לפני פציעתו, ומימין לאחר השיקום (צילום: AFP)

 

בחודש שעבר הופיע סאלח לראשונה בציבור מאז פציעתו. על פניו נראו עדויות לכוויות שסבל - במקום השפם העבה שהיה לסימן ההיכר שלו, אפשר לראות זיפים לבנים. כמו כן, הוא היה חבוש כמעט כולו כולל בראשו.

 

"איננו נגד השתתפות בשלטון, אנחנו בעד שיתוף עם כל הכוחות הפוליטיים, בין אם הם כיום בשלטון או באופוזיציה.

עם זאת, הדבר צריך להתרחש לפי מתווה שהעם יסכים אליו", טען סאלח בראיון לטלוויזיה התימנית. הוא סיפר כי עבר שמונה ניתוחים מוצלחים בשל פציעתו "בתאונה" והודה למארחו, המלך עבדאללה.

 

היעדרותו של סאלח מהשלטון בארצו רק הוסיפה לתוהו ובוהו הפוליטי והחברתי ששרר בתימן.

זה יותר משישה חודשים נערכות במדינה הפגנות מחאה של האופוזיציה שקוראות להפלת סאלח מהשלטון ולשיפור המצב הכלכלי במדינה.

 

ארצות הברית, שבעבר החשיבה את סאלח לבעל ברית קרוב במלחמתה בארגון אל-קאעידה, הפנתה לו עורף כפי שעשתה לנשיא מצרים חוסני מובארק. רבים בתימן חוששים כי אל-קאעידה ינצל את חוסר היציבות במדינה כדי להרחיב את פעולותיו בה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישוב בקרוב לארצו? סאלח
צילום: AFP
שישה חודשי מחאה. מפגינים בצנעא
צילום: EPA
מומלצים