שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "להשתיק את המאהל ברוטשילד בתשעה באב"
  במכתב ששיגר "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הוא מתבקש "למנוע חגיגות פומביות ביום האבל הלאומי"

  הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בדרישה שיאכוף את חוק העזר העירוני האוסר פתיחת בתי עינוגים בליל תשעה באב, ובין היתר ימנע את "החגיגות והפסטיבלים במאהל המחאה בשדרות רוטשילד".

   

  במכתב ששיגר מנכ"ל הפורום נחי אייל לחולדאי, כמדי שנה, נטען כי במהלך השנים נוצר מצב של "זלזול מופגן בחוק ובערכים שהוא מייצג" בכל הקשור ליום האבל הלאומי על חורבן בתי המקדש. הכותב משווה את ט' באב לימי הזיכרון לחללי צה"ל ולשואה, ומגדיר אותו "אחד הסמלים המשמעותיים ביותר, שהינו

  חלק נכבד מן הצביון היהודי של מדינת ישראל".

   

  על פי אייל, חלק מאזרחי תל אביב והבאים אליה מחללים ו"מביעים בוז" ליום האבל על חורבן הבית, ופוגעים בו וברגשות דתיים, היסטוריים ותרבותיים עמוקים של הציבור. "אנו מקדימים תרופה למכה ופונים אליך בבקשה דחופה", כתב לראש העיר, "הנחה את מחלקת הפיקוח העירונית ואת כל האמונים על אכיפת חוקי העזר העירוניים לדאוג לשמירתו ולאכיפתו של החוק".

   

  בהתייחס לפעילות במאהל כתב מנכ"ל הפורום המשפטי: "השנה קיים אתגר חדש של העירייה לכבד את הפרהסיה ואת רשות הרבים, וזאת במסגרת מחאת האוהלים המתקיימת בשדרות רוטשילד, ברחוב העיר, מחאה אשר נראית לעיתים כפסטיבל מוזיקלי עד השעות הקטנות של הלילה. "אמנם החוק מורה אך על סגירת בתי עינוגים, ואולם מרגע שהעירייה אפשרה למארגני המחאה לצאת לרשות הרבים, שומה

  עליה לשמור על רוח החוק ולמנוע חגיגות פומביות ביום האבל הלאומי. זוהי חובה מוסרית וערכית של העירייה וכך גם העמידה על כבוד הזולת ועל שמירת רגשות הציבור".

   

  אייל מבקש להנחות את פקחי העירייה למלא חובתם בשמירה על הסדר הציבורי ולמנוע את ה"חגיגות" במאהל בליל תשעה באב, ולוודא שבתי הקפה, המסעדות והפיצוציות בתל אביב כולה, ובפרט בשדרות רוטשילד, יסגרו את שעריהן בערב זה. הוא הזהיר כי אי-הקפדה בעניין, כבשנים עברו, תעביר מסר שלילי לציבור, על אי-חשיבותו של החוק ושל יום האבל מבחינת רשויות האכיפה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תל אביב
  צילום: בן קלמר
  תשעב באב בכותל
  צילום: ישראל ברדוגו
  מומלצים