שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

קרוואן הוצב ונגרר מרוטשילד: "מורחים אותנו"

סטודנטים הביאו באישון לילה למאהל התל-אביבי את המבנה הארעי כדי להעביר מסר לראש הממשלה נתניהו ולמחות "על הוועדה שהוקמה ועל הניסיון למרוח זמן". בבוקר הוא נגרר משם. איציק שמולי: "יהיו עוד קרוואנים ברחבי הארץ"

מאהל המחאה רוצה להפוך למאחז. פעילים מהתאחדות הסטודנטים הארצית הציבו הלילה (ב') לראשונה קרוואן במאהל המחאה בשדרות רוטשילד שבתל אביב, ממנו יצאה בשורת המחאה שהציפה גל חסר תקדים בישראל בשבועות האחרונים. אחרי כמה שעות כבר הודבק עליו צו פינוי עם התראה של 48 שעות, אבל עוד הבוקר הוא נגרר מהמקום על-ידי עיריית תל-אביב.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, הבטיח הבוקר ל-ynet שבימים הקרובים "יהיו עוד כמה קרוואנים בערי אוהלים ברחבי הארץ. זה מסמל שאנו כאן כדי להישאר, וגם מעביר מסר לוועדה שהקים ראש הממשלה".

 

לדברי הסטודנטים, הקרוואן, מעין עליית מדרגה למבנה קבוע יותר מהאוהלים שסימלו את המחאה עד כה, הוצב כמסר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על רקע הודעתו אתמול על הקמת הוועדה לבדיקת דרישות מובילי המחאה.


העירייה לא בזבזה זמן (צילום: מוטי קמחי)

  

"המאבק לא הסתיים. אנחנו מוחים על הוועדה שהוקמה ועל הניסיון למרוח זמן, והבאנו את הקרוואן לכאן כדי להבהיר שאנחנו לא הולכים לשום מקום", אמר עפרי רביב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית. לפני שנגרר, הוא קיווה שהקרוואן ישמש כמטה למנהיגי המחאה.

 

שמולי הוסיף: "אנחנו מעוניינים בהדברות, אבל הידברות אמיתית וכנה. אנחנו לא רוצים לגלות שכל המהלך הזה לא אמיתי. גודל הוועדה והעמימות סביב המנדט שבוא היא מחזיקה, נותנים לנו תחושה שרוצים לסובב אותנו כמה חודשים בשולחן העגול בתנועה חסרת תכלית".


קושרים לפני פינוי זריז (צילום: מוטי קמחי)

 

מהעירייה נמסר בתגובה שהיא "תומכת במאהלי המחאה המוקמים ברחבי העיר ומאפשרת את קיומם זה כמעט ארבעה שבועות, תוך ניסיון לשמור על סדר ציבורי וצמצום ההפרעה הנגרמת לתושבים המתגוררים בסמוך להם ואשר אנו מקבלים מהם תלונות רבות וקשות". עם זאת, "העירייה לא תאפשר הצבת מבנים קבועים כמו קרוואנים ומבנים יבילים בלתי חוקיים בשדרות העיר".

 

חשש מסחבת עקב גודל ועדת השרים

הודעת נתניהו אתמול על הקמת צוות הבדיקה, שיופרד מוועדת השרים שתדון במסקנותיו - ותמנה לא פחות מ-18 שרים - עוררה פסימיות בקרב הפעילים. "אני חושש מאוד מגודלו של הצוות, דבר שיכול להקשות מאוד על היכולת שלנו להגיע לדברים אופרטיביים", אמר אתמול שמולי.


בלילה עוד הספיקו לחגוג (צילום: גיא זיו)

 

נציג המאהלים, ברק סגל, הוסיף: "אנו מאמינים שמציגים לנו מקסם שווא. אחרי שבשבוע שעבר התחננו שנתניהו יקפיא את חוק הווד"לים, אבל הוא העביר אותו על הפנים שלנו. אם הוא באמת היה רוצה לדבר איתנו, הוא היה צריך ליצור אמון עם העם".

 

אופן הפעולה שבחר נתניהו עורר לא מעט ביקורת גם במפלגתו. שר בכיר בליכוד שמקורב אליו הביע אתמול תמיהה מהדרך שבה פעל נתניהו, ומההחלטה להרחיב את הוועדה. מוקדם יותר מתחו גם בכירים אחרים בליכוד ביקורת על כך שהפורום המורחב יכלול כמעט חצי מהממשלה.

 

מלבד צוות השרים, יוקם גם צוות מקצועי בראשות פרופסור מנואל טרכטנברג, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ומי שעמד עד לאחרונה בראש המועצה הלאומית לכלכלה. הצוות של טרכטנברג - שעדיין לא ברור מי בדיוק יכלל בו - יעביר לוועדת השרים עד סוף ספטמבר המלצות לטיפול בבעיות שעומדות על הפרק. רק אחר-כך יתנהל הדיון בפורום השרים, והפעילים חוששים גם מסחבת.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגעי החסד של הקרוואן במאהל
צילום: מוטי קמחי
צו הפינוי
צילום: מוטי קמחי
בלילה בשדרה
צילום: אטילה שומפלבי
נתניהו. מעבירים לו מסר
צילום: גיל יוחנן
אוהל מחאה. יוחלף בקרוואן?
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים