שתף קטע נבחר

"צוות רוטשילד" יכלול 3 נציגים ממשרד האוצר

פרסום ראשון: צוות המומחים בראשות פרופ' טרכטנברג יכלול גם את ראש אגף התקציבים, ראש רשות המסים ויועצו הכלכלי הבכיר של שר האוצר. פורום ענק של 18 שרים ידון בהמלצות

ב"צוות רוטישלד" בראשותו של הפרופ' מנואל טרכטנברג יהיו חברים גם שלושה נציגים של משרד האוצר, זאת בנוסף לשרים ולאנשי המקצוע – כך נודע ל-ynet יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז על הקמת הצוות שיוסמך לנהל את המשא ומתן עם מנהיגי מחאת האוהלים . הנציגים הם ראש אגף התקציבים החדש, גל הרשקוביץ, ראש רשות המסים, יהודה נסרדישי ויועצו הכלכלי הבכיר של שר האוצר פרופסור אבי בן שמחון.

 

 

בנוסף לשלושת הנציגים שישגר האוצר לצוות המו"מ עם אנשי המחאה החברתית, יקים המשרד צוות פנימי שיהיה אחראי על גיבוש ההמלצות וחוות הדעת שידרשו לצוות המשא ומתן על מנת לקבל את החלטותיו. בראש הצוות הפנימי במשרד האוצר יעמוד גל הרשקוביץ וטרם נקבע מי יהיו החברים בו.

 

עוד נודע ל-ynet כי המשנה לנגיד בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, וראש המועצה הכלכלית במשרד ראש הממשלה, פרופ' יוג'ין קנדל, ישבו גם כן בצוות המשא ומתן.

 

ראש הצוות, פרופסור טרכטנברג, 61, עומד בראש הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה. בין השנים 2009-2006 כיהן כראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה - הגוף המייעץ לראש הממשלה בנושא מדיניות כלכלית.

 

באפריל 2009 התפטר מתפקידו עקב החלטתו של נתניהו למנות את יועצו האישי, אורי יוגב, לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה - תפקיד שלא היה קיים עד אז. זמן קצר לאחר מכן, מינה אותו שר החינוך, גדעון סער, לראש הוועדה לתכנון ולתקצוב. 

 

טרכטנברג בעל תואר דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת הארוורד, מתמחה בחידושים טכנולוגיים, ונחשב לחסיד של השוק החופשי התומך בהסרת חסמים ביורוקרטים. עם זאת, הוא התבטא פעמים רבות בדבר הצורך להגביל את כוחות השוק, על מנת למנוע היווצרות קרטלים הפוגעים בתחרות החופשית.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהודה נסרדישי
צילום: גיל יוחנן
גל הרשקוביץ
מומלצים