שתף קטע נבחר

צדק חברתי: תוספת 2,000 שקל לשוטרים חדשים

שרי האוצר וביטחון הפנים חתמו על הסכם להעלאת שכר השוטרים החדשים לכ-7,150 שקל. לדברי המפכ"ל, זעקות המפגינים ברחובות ישראל, "אדוני השוטר, גם אתה שווה יותר!", שיפרו את סיכויו מול האוצר. "אנחנו רגילים להיות בצד הפחות הפופולרי, המפגינים חיממו לנו את הלב"

עכשיו, גם הם שווים יותר. אחרי חודשים של משא ומתן עם האוצר הוכרז היום (ב') על העלאה משמעותית בשכרם של השוטרים. השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, ושר האוצר, יובל שטייניץ, חתמו היום על הסכם בעניין שכרם של שוטרים וסוהרים בשנים הראשונות לשירותם.

 

 

במסגרת ההסכם, שכרם של כ-6,000 שוטרים וסוהרים, שהצטרפו לשורות המשטרה בחמש השנים האחרונות, יעלה ביותר מ-2,000 שקל ויעמוד על כ-7,150 שקל. על פי מסגרת השכר החדשה, שכרו של שוטר מתחיל (שמשרת פחות מחמש שנים) יעמוד על סכום של 7,125 שקל לחודש והחל מהשנה השישית, יחל לעלות.


החתימה על ההסכם (צילום: גיל יוחנן)

 

במשטרה ברכו על ההסכם ובעיקר על כך שהושגה העלאה של 40% בשכרם של שוטרים מתחילים, ללא צורך בפגיעה בשכרם של שוטרים ותיקים. לדברי מקור בכיר במשטרה, העלאת השכר תפחית את היקף העזיבה של שוטרים בשנים הראשונות לתפקידם ותאפשר למשטרה לגייס כוח אדם איכותי יותר. "כעת נצא במבצע גיוס נרחב ומשתחררים טריים ידעו שבמשטרה הם יכולים להתחיל בשכר גבוה יותר מאשר באבטחה. התוצאה תהיה יותר שוטרים ברחובות ושוטרים יותר טובים", אמר הבכיר.

 

המפכ"ל: "איום אסטרטגי על המשטרה"

שכרם של השוטרים והסוהרים המתחילים יעלה באופן מיידי (החל ממשכורת ספטמבר 2011), באמצעות הקדמת הדרגה המינימלית המזכה בגמול השתלמות א' ובאמצעות הקדמת מועדי תשלום המענקים במודל מסלולי השירות.

 

כיום, הדרגה המינימלית לזכאות לגמול השתלמות מאפשרת קבלת גמול לאחר 6-5 שנים של שירות במשטרה או בשב"ס. בעקבות השינוי יוכל שוטר או סוהר לקבל תוספת קבועה של כ-1,000 שקל כבר בתחילת תפקידו, בתום הקורס המסמיך אותו לתפקיד. כמו כן, יקבל שוטר או סוהר מתחיל מיד עם גיוסו מענק של כ-2,500 שקל, אשר עד היום ניתן לו רק לאחר שנתיים בתפקיד.

 

ההסכם הושג תודות להחלטה של המשטרה להפריד בין סוגיית שכרם של השוטרים המתחילים לסוגיית שכר השוטרים בכללותו. ההחלטה לחתור להסכם נפרד בנוגע לשכרם של השוטרים המתחילים התקבלה על ידי השר לביטחון פנים בהמלצתו של המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו.


אהרונוביץ', שטייניץ ודנינו (צילום: גיל יוחנן)

 

עם כניסתו לתפקיד, הגדיר דנינו את בעיית שכרם של השוטרים המתחילים כ"איום אסטרטגי" על המשטרה. "במשך שנים, לא יכולנו לגייס שוטרים בלי להנמיך את רף הדרישות לתפקיד", אמר ל-ynet. "מכל 20 מועמדים שהתחילו את תהליך המיון, הצלחנו לגייס אחד".

 

בעקבות המודעות הגוברת לקושי לגייס כוח אדם צעיר ואיכותי, החליטו במשטרה לשים בצד את סוגיית שכרם של הנגדים, המהווים את רוב כוח האדם במשטרה, ולחתום בנפרד על הסכם קטן יותר, שהאוצר היה נכון לעמוד בהשלכותיו ושיאפשר למשטרה לגייס כוח אדם ביתר קלות.

 

קריאות המפגינים חיממו לנו את הלב

כעת, שואפים במשטרה לקדם את העלאת שכרם של שוטרים ותיקים יותר (נגדים וקצונה זוטרה) ולטפל גם בבעיית תשלומי הגמלאות של השוטרים, שנשחקו ברבות השנים. רב ניצב דנינו אופטימי וסבור כי השלב השני של רפורמת השכר במשטרה בוא יבוא.

 

לדבריו, זעקות המפגינים ברחובות ישראל בשבועות האחרונים, "אדוני השוטר, גם אתה שווה יותר!", שיפרו אולי את סיכויו מול פקידי האוצר. "חימם לכולנו את הלב לשמוע את המפגינים", אמר דנינו. "אנחנו רגילים להיות בצד הפחות הפופולרי והיה טוב לשמוע שגם הציבור מודע למחסור בכוח אדם איכותי במשטרה.

 

"ייתכן שהמחאה תעזור לנו להשיג את השלב השני של ההסכם, אבל גם בלי קשר אני מאמין שהוא יושג, יש אמצעים לעשות זאת, הצדק משווע לכך ובעבודה משותפת בין משרד האוצר למשטרה ניתן לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"המחאה תעזור לשלב השני של ההסכם"
צילום: אליעד לוי
במשטרה מתכננים גיוס נרחב. שטייניץ ואהרונוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים