שתף קטע נבחר

צילום: MCT

לונדון: בלקברי בשירות המהומות

הבלקברי הפך לכלי תקשורת מרכזי אצל המתפרעים בלונדון מאחר שהוא מאפשר לשוחח אחד עם השני בהודעות מוצפנות מתחת לאפן של הרשויות

<< בת 10 הצליחה לפרוץ לפארמוויל

 

מכשירי הבלאקברי הפכו לכלי תקשורת עיקרי במהומות בלונדון בזכות ה-BBM, שירות ההודעות המוצפנות של המכשיר. מתחילת השבוע מתפרעים המונים בלונדון, בוזזים חנויות ותוקפים שוטרים. זאת בעקבות הריגתו בסוף השבוע של מארק דאגן, גבר בן 29 ואב לארבעה, בשכונת טוטנהאם על ידי המשטרה.

 

מכשיר הבלקברי נוצר במקור כדי לענות על צורך של לקוחות בשוק הארגוני לגישה מהירה לדואר האלקטרוני, אך הפכו לפופולריים בקרב הקהל הרחב הודות לשירות ההודעות של המכשיר. שלוש תכונות עיקריות הפכו את ה-BBM לאטרקטיבי במיוחד; הוא מהיר, חינמי והכי חשוב, מוצפן. באופן זה, המשתמשים יכולים לנהל שיחה פרטית רבת משתתפים מתחת לאפן של הרשויות.

  

האם הטכנולוגיה הסלולרית ורשתות חבריות אכן מוסיפות דלק לבעיה בלונדון? על פי ה-BBC גורמים רבים מאמינים שהתשובה היא כן. חלק מהפורעים העלה לרשת תיעוד של מעשיהם, כמו תמונות שמציגות דברים שהם בזזו. פורעים אחרים המליצו בטוויטר על היעדים הבאים שבהם כדאי לתקוף. מפקד במשטרה אמר בתגובה שהוא שוקל להתחיל לעצור משתמשי טוויטר שמסיתים לאלימות.

  

זו לא הפעם הראשונה שהבלקברי מואשם בהפרת הסדר הציבורי. באוגסט שנה שעבר, חסמה סעודיה את האפשרות לשלוח הודעות בין מכשירי בלקברי מתוך חשש בטחוני שטרוריסטים עלולים לנצל לרעה את הרשת. בתגובה לכך העניקה RIM לסעודיה גישה להודעות שהעבירו 700 אלף משתמשי הבלקברי במדינה. גם בהודו מופעלים לחצים על RIM על מנת שהחברה תפסיק לספק שירותי הודעות מוצפנים לאזרחיה. גורמי בטחון במדינה מזהירים מפני סכנות בטחוניות אם יתאפשר השימוש ב- BBM.

 

על פי cnet הזרוע הבריטית של בלקברי מיד פנתה לטוויטר על מנת לנסות לבדל את עצמה מן הפורעים. בפרופיל הטוויטר של החברה נכתב "לבנו עם מי שנפגע במהלך המהומות. יצרנו קשר עם הרשויות כדי לסייע בכל דרך שנוכל", אם כי החברה לא פירטה כיצד בדיוק היא מתכוונת לעזור. על פי הגארדיאן, קיימת אפשרות לחייב באופן חוקי את RIM למסור למשטרה מידע הקשור במשתמשים חשודים, אך רב הסיכויים שהחברה תימנע מלעשות זאת. בהמשך צוין כי בלקברי כבר הכריזה בעבר שאינה יכולה לפענח הודעות הנשלחות במערכת המוצפנת.

 

מי בכלל צריך כרטיס תלת ממד? >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהומות עם סמארטפונים
צילום: MCT
מומלצים