שתף קטע נבחר

צוות מסעדת היוקרה הניס את השודדים במערוכים

מסעדת ה"לדבורי" בנוטינג היל מעוטרת בשני כוכבי מישלן, וכעת מתברר שהתברכה גם במלצרים וטבחים נועזים. כשהמתפרעים תקפו את הלקוחות, הם השיבו מלחמה במערוכים ומחבתות והחביאו את הסועדים - לאחר שהגישו להם שמפניה וויסקי להרגעה

חמושים במערוכים ובמחבתות, חצאו הטבחים והמלצרים במסעדת היוקרה הלונדונית להגנת הלקוחות. המהומות שהשתוללו ברחובות בריטניה בשלושת הלילות האחרונים הגיעו אתמול לשכונה היוקרתית נוטינג היל, ולשולחנות הסועדים במסעדת "הלדבורי", המעוטרת בשני כוכבי מישלן. אך הצוות במקום החזיר מלחמה שערה ומילט את הלקוחות לאזור מבטחים מענג במיוחד – מרתף היינות.


"ידעתי שיהיה יקר, לא תיארתי לי עד כמה". הלדבורי (מתוך אתר המסעדה)

 

"הלכנו לחגוג במסעדה, השלמתי כבר עם כך שזו תהיה ארוחה יקרה , אבל לא היה לי מושג עד כמה",

כתבה תיירת בבלוג שלה, שצוטט ב"טלגרף" הבריטי. "בסביבות המנה הרביעית שמענו 'בנג' חזק מבחוץ והצוות צעק להתרחק מהחלונות. לפני שהבנתי מה קורה התנפצה דלת הכניסה ונכנסו רעולי פנים חמושים בכל חפצים".

 

טבעת הנישואין לא ירדה

התיירת תיארה כיצד ניסתה להסתיר את טבעות הנישואין והאירוסין שלה, אך לא הייתה די מהירה. "בוזז אחד תפס לי את היד וניסה לשלוף את הטבעות, גם חבר שלו ניסה לעזור, אבל הן לא יצאו. בסוף צעקתי עליו שאוריד אותן בעצמי".

 

"אנשי צוות המטבח עשו מעל ומעבר ומיהרו לצאת כשבידיהם מערוכים, סירי טיגון וכלי מטבח מסוכנים והבריחו את השודדים", סיפרה האשה.

 

בירמינגהם: מנפצים ובוזזים בעוד הקהל מריע

 

לאחר ההתקפה הראשונה חילק הצוות שמפניה וויסקי לסועדים המבוהלים, אך במהרה התעורר חשש למתקפה נוספת. הצוות הורה לאורחים להסתתר בשירותים ולנעול את הדלתות. לאחר זמן מה, הם הובילו את הלקוחות למרתף היינות של המסעדה ואמרו להם להסתגר שם עד יעבור זעם.

 

המהומות שהחלו בליל ראשון בשכונת טוטנהאם בעקבות הריגת צעיר מקומי התפשטו הלילה לערים נוספות בבריטניה ולאזורים נוספים בבירה.

בצהריים דיווחה משטרת לונדון על הרוג ראשון באירועים, צעיר בן 26 שנורה אמש ומת מפצעיו בבית החולים. עד כה נעצו 525 בני אדם. ראש הממשלה דייויד קמרון קטע את חופשתו ושב לבריטניה.

 

בנאום קצר הודיע קמרון כי הלילה יצבו 16 אלף שוטרים ברחובות לונדון והזהיר את המתפרעים: "אתם עתידים להרגיש את מלוא עוצמתו של החוק. אם אתם מבוגרים מספיק לבצע את הפשעים, אתם מבוגרים מספיק להיענש על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר המסעדה. הלקוחות הסתתרו במרתף היינות
עשן מיתמר מחנות סוני בצפון לונדון
צילום: רויטרס
חלונות נופצו, חנויות נבזזו
צילום: רויטרס
מומלצים