שתף קטע נבחר

השלב הבא במאבק: פלישה לבתים נטושים?

שלטים עם הכיתוב: "לפלישה - בית ריק", נתלו אמש ברחבי ת"א. מאחורי הפעולה עומדת קבוצה בשם "החזית לשחרור הבתים", שקוראת לבצע פלישה בלתי חוקית למבנים אלה. העירייה: כניסה למבנים נטושים עלולה לסכן חיי אדם

מחאת האוהלים עולה מדרגה? שלטים עם הכיתוב: "לפלישה - בית ריק", נתלו אמש על בתים תל אביב. מהודעה שנמסרה ל-ynet עולה,כי מאחורי שלטים אלה עומדת קבוצה שמכנה את עצמה "החזית לשחרור הבתים", וקוראת לבצע פלישה בלתי חוקית לבתים נטושים במרכז העיר.

 

 

בהודעה נמסר, כי "הממשלה והכנסת לא לוקחים ברצינות את דרישות המחאה ועל כן זהו אינו זמן לדרישות אלא זמן למעשים". עוד קוראים בקבוצה "לקחת בתים ללא אנשים לאנשים ללא בתים".

 

בהודעה הוסיפו כי בימים האחרונים הגיעה לידי חברי הקבוצה רשימה על פיה 1,500 יחידות דיור עומדות ריקות בעיר. "הפעולה נועדה להוכיח כי מקורן של הרעות החברתיות אינו בחוסר משאבים, אלא בחמדנות", הוסיפו. "הראיה לכך היא כי במרכז העיר תל אביב עומדים בניינים שלמים ריקים, המוחזקים כך למטרות תשואת רווח".

 

ממטה המאבק נמסר: "מאבק האוהלים מאגד בתוכו קבוצות רבות עם דרכי פעולה שונות, וכמאבק עממי זהו יופיו וחוזקו. אנחנו לא קוראים לפעילות אלימה".

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: כניסה למבנים נטושים אשר לא ברור מהו מצבם ההנדסי מהווה סכנה בטיחותית ועלולה לסכן חיי אדם. מעבר לכך, מאחר ומדובר בפלישה לנכסים פרטיים, העירייה לא מתערבת והנושא נמצא בטיפול המשטרה.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זייתון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים