שתף קטע נבחר

עובדי פרי גליל: נקים אוהלים מול בית נתניהו

העובדים במפעל בחצור הגלילית, שהחזירו את מכתבי הפיטורים בעקבות הוראת ההסתדרות, קראו לאנשי מחאת האוהלים להפגין איתם. הבעלים: הקפאנו את הצעד ביומיים. השר פלד, שביקר במפעל, אמר: אבקש מראש הממשלה להציל את העובדים

58 מעובדי מפעל ויטה פרי גליל שקיבלו את מכתבי הפיטורים, החזירו אותם בעקבות הוראתו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. העובדים, שחרב הפיטורים עדיין נמצאת על צווארם, איימו להקים אוהלים מול בתיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ. בינתיים, הפיטורים הוקפאו ביומיים.

 

יו"ר ועד העובדים, מוטי חזיזה, אמר לעובדים: "לא נקבל את מכתבי הפיטורים בשום פנים ואופן, כי אנחנו לא משחקים לידיים של ראש הממשלה, שר האוצר והפוליטיקאים. אנחנו מבקשים משר האוצר לבוא למפעל. מדובר בצעד שהוא חיסול חשבונות על גבם של עובדי המפעל, שמקבלים שכר מינימום".

 

הוא קרא למארגני מחאת האוהלים לבוא ולהפגין בחצור הגלילית, שם נמצא המפעל. "אני מבקש מהמארגנים בשדרות רוטשילד לבוא למפעל ולהגיד 'רוצים צדק חברתי'". הוא גם איים לערוך הפגנה שבה יוקם אוהל מחאה, מול בתיהם של ראש הממשלה ושר האוצר. "הצעד הזה עוד יגרום לעובדים לצאת מהבתים ולחיות באוהלים, עד שיימצאו לנו פתרונות", אמר חזיזה.


אסיפת העובדים בפרי גליל (צילום: אביהו שפירא)

 

העובדים, שקיבלו את מכתבי הפיטורים, אמרו כי הם יתקשו למצוא עבודה אחרת. רוזה, עובדת במפעל, אמרה ל-ynet: "יש לי תינוק בבית. אני לא יודעת מאיפה הוציאו לנו את הודעת הפיטורים הזו". היא הבטיחה שתשתתף בהפגנות נגד הפיטורים.

 

מנגד, אמר אחד הבעלים של המפעל: "החלטנו לפטר אותם מעבודתם, כי עונת התירס נגמרה. היום כיבדנו את פניית ההסתדרות להקפאת הפיטורים (ביומיים), אבל אני לא יודע מה יהיה הסוף - אם לפטר אותם או להשאירם

בעבודה".

 

השר יוסי פלד ביקר היום במפעל פרי גליל ונפגש עם ועד העובדים. במהלך הפגישה מסרו לו העובדים מכתב ודרשו את התערבותו של ראש הממשלה על מנת למנוע את פיטורי 58 העובדים.  

 

"הצעד של פיטורי עובדים מהמפעל מעשה לא אנושי. לא הגיוני לפטר עובדים לפני חגים ובמצב שיש התייקרות במחייה", אמר השר, "אני מבטיח להעביר את המכתב שקיבלתי מוועד העובדים לראש הממשלה ולעקוב אחרי הנושא כדי להציל את העובדים מפיטורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חזיזה. קריאה לרוטשילד
צילום: אביהו שפירא
מומלצים