שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

בפתח-תקווה טוענים: העירייה מסכלת את המחאה

מובילי המחאה החברתית בעיר ביקשו לקיים במוצאי שבת עצרת בפארק. לטענתם, עיריית פתח-תקווה והמשטרה מציבות דרישות בלתי אפשריות, שעלולות להביא לביטול האירוע

ראשי המאבק בפתח-תקווה החליטו להעלות הילוך ולקיים במוצאי שבת עצרת המונית בפארק העירוני. הם קיבלו אישור עקרוני מהעירייה, אבל לטענתם, העירייה והמשטרה מטרטרות אותם כעת ודורשות אישורים בלתי אפשריים.

 

מוריה עירון, ממובילות המאבק החברתי בעיר, סיפרה כי מארגני המחאה ביקשו להשאיר במקום את הבמה, מערכות ההגברה והתאורה, שמותקנים בפארק לרגל הופעת להקת "היהודים" הערב, ונענו בחיוב מצד העירייה.


עצרת המחאה בירושלים. גם בפתח-תקווה רוצים (צילום: גיל יוחנן)

 

אבל התשובה החיובית הזו היתה רק הסיפתח לשורת טרטורים, כפי שמספרת עירון: "כבר שלושה ימים שהמשטרה והעירייה מטרטרות אותנו ולא עוזרות לנו בכלום", היא טוענת. "בעירייה דורשים מאיתנו רישיון עסק כדי לקיים את העצרת ולא מפסיקים לבקש דברים נוספים ומשונים, שאנחנו לא יכולים לעמוד בהם. הם מערימים קשיים ובגלל זה האמנים שאמורים היו להופיע בעצרת לא יגיעו".

 

"פתאום הם דורשים מאיתנו אישורים של מד"א וכיבוי אש, מהנדסי חשמל ומהנדסים שיבדקו את הבמה", סיפרה עירון, "הם אפילו ביקשו לסיים את העצרת ב-23:00, כשהיא בכלל מתחילה רק ב-22:00. אנחנו לא מבינים למה הם מקשים עלינו ויוצאים נגדנו, הם כנראה עובדים אצל ביבי ודואגים שלא תהיה מחאה נגדו במקום לבוא ולסייע למחאה החברתית של העם".

 

לעירון טענות קשות גם כלפי המשטרה, שלדבריה "מערימה קשיים ומעלה דרישות בלתי הגיונית, שעולות הרבה כסף. אין לי כוחות כבר אני כל היום עם דמעות בעיניים. ספק גדול אם עצרת המחאה תתקיים".

 

ממשטרת מרחב השרון נמסר בתגובה: "משטרת ישראל פועלת על פי הכללים והיא אחראית לשמירת שלום הציבור וביטחונו. על מנת לאשר את האירוע על המארגנים לעמוד במספר דרישות כפי שדורש החוק".

 

מעיריית פתח-תקווה נמסר תחילה כי הם לא מאשרים את האירוע, אולם בעקבות הפרסום ב-ynet מסרו בעירייה כי הם יסייעו לקיום העצרת, וכי הם פועלים להסדרת האישורים הנדרשים. כמו כן, מד"א וכיבוי אש יציבו במקום כוחות לאבטחת העצרת, אך במשטרה דורשים כי מארגני העצרת יציבו 30 סדרנים במקום מטעמם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פארק פתח-תקווה. העצרת בספק
צילום: עידו ארז
מומלצים