שתף קטע נבחר

לקחי פולין: רה"מ לא יטוס עם הרמטכ"ל והשר

ביום ראשון תובא לאישור הממשלה הצעה שגובשה במטה לביטחון לאומי וקובעת כי קברניטי המדינה לא ישבו יחדיו ברכב או במטוס

לומדים מלקחי הפולנים: ביום ראשון הקרוב תדון הממשלה בהצעה שגיבש המטה לביטחון לאומי, לפיה ראש הממשלה, ממלא מקומו, שר הביטחון והרמטכ"ל לא יוכלו לנסוע יחדיו בכלי רכב או מטוס. מטרת ההצעה היא למנוע אפשרות של פגיעה בכולם יחד.

 

עוד קובעת ההצעה כי יותר משליש משרי הממשלה לא יהיו יחד ברכב ובמטוס. עם זאת, לראש הממשלה תינתן האפשרות לאשר נסיעה בניגוד לכללים בתוך ישראל בכפוף לאישור שירות הביטחון הכללי.


גנץ, נתניהו וברק. לא ינסעו יחדיו (צילום: צפריר אביוב) 

 

כאמור ההצעה הזו נולדה בעקבות האסון באפריל אשתקד ברוסיה: נשיא פולין, לך קצ'ינסקי, ועוד 131 נוסעים נהרגו בהתרסקות המטוס הנשיאותי, לקראת נחיתתו בשדה תעופה ברוסיה. בנוסף לאשתו, היו על סיפון המטוס שורה של בכירים פולנים, בהם ראש שירותי הביטחון

ושרים.

 

בחודש שעבר פורסם בוורשה דו"ח רשמי על התרסקות התאונה, בו מוטל חלק גדול מהאשמה על גורמים בצד הרוסי. למרות זאת, הפולנים לקחו על עצמם חלק מהאחריות לאירוע וציינו כי הטייסים לא הוכשרו כראוי להטיס את המטוס.

 

הדו"ח, שחלק ממסקנותיו כבר פורסמו לפני כמה חודשים בתשובה לדו"ח הרוסי, נכתב על-ידי ועדת חקירה שהורכבה מפאנל של מומחים. בין השאר צוין בו כי כשל בציוד ותקשורת לקויה בין אנשי צוות הקרקע הרוסי בשדה התעופה בסמולנסק תרמו להתרסקות המטוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת ההתרסקות בפולין
צילום: AFP
מומלצים