שתף קטע נבחר

משפחתו של שרון תשתתף בהוצאות אשפוזו

ועדת הכספים תדון מחר בדו"ח הוועדה הציבורית לבחינת המשך מימן ההוצאות הרפואיות של ראש הממשלה לשעבר השקוע בתרדמת. ככל הנראה, תאשר ועדת הכספים לחלק בין המשפחה למדינה את העלויות, המגיעות ליותר ממיליון שקל

משפחתו של אריאל שרון , ראש הממשלה לשעבר השרוי בתרדמת, תישא להבא בחלק מההוצאות המיוחדות של הטיפול הרפואי בו, אשר עד כה מומנו כולן על חשבון המדינה. ועדה ציבורית המליצה בימים אלה על דרך המשך המימון של ההוצאות הרפואיות. מחר (ב') תדון ועדת הכספים בדו"ח הוועדה ותחליט אילו המלצות לאמץ, שהעיקרית שבהן היא ככל הנראה חלוקת העלויות בין המשפחה למדינה.

 

 

הוועדה הציבורית קמה לפני כשבעה חודשים בהחלטה של ועדת הכספים שהיא הגוף שקובע את הגמלאות וההטבות הנלוות מקופת המדינה לנשיאי המדינה ולראשי ממשלתה לאחר פרישתם מהתפקיד.

 

הוועדה קמה לבקשת מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי. בראש הוועדה ישב יורם גבאי, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר וחבריה היו מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר רוני גמזו ועו"ד אריה שטאובר.

 

ועדת הכספים תידרש להחליט אם או באיזו מידה להאריך את תוקף ההחלטה הקודמת שלה לאשר "לפנים משורת הדין ומן הצדק" תקציב מיוחד למימון השירותים הרפואיים המיוחדים להם זקוק שרון שאינם נכללים בסל הבריאות. הוא מקבל אותם בבית החולים שיבא, אליו הועבר מבית החולים הדסה בירושלים שם אושפז כשלקה בשבץ מוחי, בשנת 2006, לאחר שלא התעורר מהתרדמת.

 

אותה החלטה גם היא התבססה על המלצות ועדה ציבורית קודמת שמינתה ועדת הכספים לאחר ששרון שקע בתרדמת. תוקף ההחלטה ההיא היה למשך חמש שנים ותקופה זו הסתיימה באפריל השנה, לפני כשלושה חודשים. ערב סיום התקופה, בינואר השנה הוקמה ועדת גבאי, הוועדה הציבורית השנייה, כדי להמליץ בעניין המשך לאחר שיפוג תוקף ההחלטה הראשונה. הוועדה הייתה אמורה להגיש את המלצותיה תוך חודש אבל עבודתה התארכה עד לאחרונה.

 

ככל הידוע, המלצותיה שיובאו מחר (ב') לאישור ועדת הכספים מבוססות גם על הגדרה וחישוב היקף ההוצאות. לא מכבר תכננה משפחת שרון להעביר אותו מבית החולים שיבא לחוות השקמים, מה שיחייב החזקה של צוות רפואי ואמבולנס מיוחדים אשר מייקרים את העלות במידה ניכרת. לוועדת הכספים נמסר כי אומדן העלות הזאת מגיע ליותר ממיליון שקל בשנה. הוועדה תחליט מי ובכמה יממן את ההוצאה הזאת.

 

שתי הוועדות הציבוריות לא עסקו בהטבות הנלוות לגמלת ראש הממשלה לשעבר (כיסוי הוצאות משרד, כולל מזכירה, רכב ונהג). גם הזכאות להטבות אלה היא לחמש שנים וגם תוקפן פג באפריל. לשכת ראש הממשלה לא ביקשה להאריך את תוקפן ודיווחה לוועדת הכספים בינואר כי אחת מעובדות הלשכה מרכזת את העניינים הנוגעים לשרון. ועדת הכספים מוסמכת להחליט בעניין זה ביוזמתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים