שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: צפייה בטלוויזיה מקצרת חיים ב-5 שנים

  החוקרים, שבדקו יותר מ-11 אלף איש, מצאו כי צפייה בטלוויזיה במשך שש שעות או יותר ביממה מקצרת את תוחלת החיים בחמש שנים. לטענת החוקרים יש להתייחס לטלוויזיה כאל גורם סיכון לתמותה מוקדמת, כמו עישון והשמנת יתר

  צפייה בטלוויזיה במשך שש שעות או יותר ביממה עלולה לקצר את תוחלת החיים בחמש שנים: כך עולה ממחקר חדש שפורסם השבוע בכתב העת הבריטי לרפואת ספורט בגליונו החדש. לדברי החוקרים ממצאי המחקר מובהקים מאחר ונלקחו גורמי סיכון נוספים כמו עישון וחוסר פעילות גופנית.

   

  עוד מחקרי בריאות: 

   

  אורח חיים לא פעיל, הכולל היעדר פעילות גופנית, ידוע כגורם סיכון לתמותה מוקדמת, במיוחד מהתקפי לב ושבץ מוחי. צפייה ממושכת בטלוויזיה ידועה כתורמת למיעוט הפעילות הגופנית, אולם השפעתה על תוחלת החיים טרם נבדקה עד כה בעולם הרפואה.

   

  במחקר הנוכחי השתמשו החוקרים במידע קודם שפורסם אודות הקשר בין זמן הצפייה בטלוויזיה ומוות. אותו מחקר, שנערך באוסטרליה, בדק השמנת יתר, אורח חיים וסוכרת בין השנים 1999 עד 2000. בנוסף השתמשו החוקרים בנתונים מתוך מירשם האוכלוסין האוסטרלי, הכולל תחלואה ותמותה, הנכונים לשנת 2008. בסך הכל נבדקו 11 אלף מבוגרים בגילאי 25 שנים ומעלה. בין היתר נשאלו הנבדקים על משך זמן הצפייה בטלוויזיה.

   

  החוקרים העריכו, מתוך השאלונים של המחקר האוסטרלי, כי זמן הצפייה הכולל היה 9.8 מיליארד שעות. מתוך נתון זה חישבו החוקרים כי הצפייה בטלוויזיה במשך שש שעות ביום או יותר קיצרה את תוחלת החיים בכחמש שנים - בהשוואה לאלו שלא צפו בטלוויזיה כלל.

   

  לדברי החוקרים הממצאים מראים כי צפייה ממושכת בטלוויזיה מפחיתה את תוחלת החיים באופן משמעותי. עוד ציינו החוקרים כי צפייה בטלוויזיה מעוררת דאגה בריאותית ומתווספת לגורמי סיכון נוספים כמו עישון והשמנת יתר, המקצרים את תוחלת החיים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צפייה בטלוויזיה ידועה כתורמת למיעוט הפעילות הגופנית
  צילום: Index Open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים