שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגול תישאר הלילה במעצר: לא הפעלתי עבריינים

הזמרת החשודה בסחיטה באיומים סיפרה לחוקרים כי היה לה ויכוח על רקע כספי עם האמרגן אסף אטדגי, אך היא לא נעזרה בעבריינים: "העולם הזה זר לי". עורך דינה: "היא בהלם, זה לא כמו בכוכב נולד". המשטרה עצרה גם את המפיק יוסי בן-דוד, שלפי החשד קישר בינה לבין גורמים מפוקפקים

הזמרת מרגלית צנעני  תבלה את הלילה הקרוב במעצר בכלא נווה תרצה: המשטרה תבקש מחר (יום ד') מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרה של הזמרת, החשודה בסחיטה באיומים של האמרגן אסף אטדגי, ושל ארבעת העצורים הנוספים בפרשה. צנעני הכחישה את המיוחס לה בחקירתה במשטרה והבהירה: "לא הפעלתי עבריינים". לטענתה, בינה לבין אטדגי היה ויכוח על חוב כספי והם אפילו מינו בורר שיגשר ביניהם, אולם דבר לא נעשה תחת איומים.

 

פרשת מרגול, כל הכותרות:

 

"אני לא מכירה את עולם הזה, כל זה זר לי", אמרה מרגול לחוקרים. מחקירת היחידה הכלכלית עולה כי הוויכוח נסוב על נושא תמלוגים מהופעותיו של הזמר עומר אדם, כשסכום החוב נאמד בכמה מאות אלפי שקלים. צנעני סיפרה לחוקריה כי לאחר שדרישתה לקבלת התשלום לא נענתה, הסכימו היא ואטדגי על מינוי גורם חיצוני שישמש בורר במקרה. "הבנאדם הזה היה ביוזמתו ולפי דעתו של אטדגי", היא הבהירה.

 

יחד עם זאת, הדגישה צנעני כי לא היה לה שום סכסוך עם אטדגי, וטענה כי נוכחותם של השניים בעצרת המחאה בבאר שבע בשבת האחרונה, היא ראייה לכך. אולם חוקרי היחידה הכלכלית, בראשותו של תת-ניצב אבי נוימן, לא ממהרים לאמץ את גרסתה: בידי החוקרים הקלטות של אנשיו של עמיר מולנר, שפעלו לפי החשד מטעמה, מהן עולה כי אטדגי היה נתון לסחיטה.

 

גם בא כוחה של הזמרת, עו"ד שחר חצרוני, דחה את החשדות נגדה. "לא היה ולא נברא. היא לא פנתה לאף אחד לגבי חוב כזה או אחר, בטח לא לעבריינים. היום זה היה כרעם ביום בהיר", הוסיף הפרקליט, ומתח ביקורת על השוטרים שהגיעו אל צנעני הביתה בהפתעה, לדבריו. "כרגע מה שמעניין אותה זה לסיים את החקירה ולשוב לביתה ולשגרה. המקום הזה כל כך זר לה, היא לא צריכה להיות פה. אני מאמין שבהמשך היום היא תשוחרר לביתה".

 

צנעני ואטדגי בעצרת בבאר שבע. "הוכחה שאין סכסוך" (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
צנעני ואטדגי בעצרת בבאר שבע. "הוכחה שאין סכסוך"(צילום: אלי אלגרט)

 

עו"ד חצרוני ציין עוד כי "אף אחד לא דיבר איתה על כוכב נולד". הוא הוסיף: "אני מקווה שהמשטרה תקבל את ההחלטה הנכונה ותשחרר את מרגלית לביתה ללא כל תנאי. היא מסרה לחוקרים את גרסתה, משתפת פעולה באופן מלא ואמרה בחקירה שלא היה ולא נברא. מרגלית תרגיש יותר טוב כשתהיה בבית". לדבריו, גם בנה שתושאל בחשד למעורבות בפרשה, אסף צנעני, הכחיש את הטענות נגדו.

 

מוקדם יותר, העיד עו"ד חצרוני כי מרגול בהלם מהמיוחס לה. "היא לא יודעת איך זה נפל עליה", אמר, "היא כבר רוצה להיות בחוץ. אנחנו לא יודעים אם היא תשוחרר למעצר בית או מעצר רגיל עד להארכת מעצרה. כאן זה לא כמו בכוכב נולד".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

צנעני נעצרה הבוקר בחשד שהייתה מעורבת בסחיטתו של אסף אטדגי, אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם. לפי החשד, היא פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של עמיר מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את הכסף.

 

מרגול, שעלתה לאחרונה לכותרות אחרי שהתבטאה נגד פעילים במחאת האוהלים ובעקבות זאת גם ספגה קריאות בוז מחלק מהקהל בעצרת הגדולה בשבת בבאר-שבע, נשאלה בחקירתה גם על פעילותה כשופטת בתוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד". במשטרה בודקים את האפשרות שבוצעו הטיות בתוכנית, לטובת המתמודד לירון רמתי. צנעני הייתה תחת מעקב בתקופה האחרונה, כולל בעצרת בבאר שבע בסוף השבוע.

 

מלבד צנעני, נעצר הבוקר גם המפיק יוסי בן-דוד, דמות מוכרת אחרת בתעשיית המוסיקה המזרחית בארץ ומי שמוכר בכינוי "בנדה". הוא נחקר משעות הבוקר במשרדי היחידה הכלכלית, והחוקרים מעריכים כי הוא האיש שקישר בין צנעני לבין הגורמים העברייניים אחרי שנודע לו על הסכסוך שבו היא מעורבת. בן-דוד אינו מייצג אמנים, אולם הוא עובד עם כמה מהזמרים המוכרים ביותר בארץ, בהם אייל גולן, ליאור נרקיס, מושיק עפיה ועידן יניב. הוא גם כותב, מלחין ומעבד.  

 

מרגול עם עומר אדם, שהשתתף ב"כוכב נולד" (צילום: אלוני מור) (צילום: אלוני מור)
מרגול עם עומר אדם, שהשתתף ב"כוכב נולד"(צילום: אלוני מור)

 

בא כוחו של בן-דוד, עורך הדין רונן רוזנבלום, אמר הערב: "למרשי אין שום קשר לפרשה. כל חטאו הוא שהוא מכיר את מרגול ואת האנשים האחרים שעצורים במסגרת הפרשה. הוא לא מבין על מה נעצר. בזמן הקרוב הוא ישוחרר. הוא נמצא בתעשייה, אז הוא מכיר את כולם, אבל אין לו שום קשר לדברים פליליים".

 

השכנים הופתעו: "עוד נחזור להתגאות במרגול" 

שכניה של מרגלית צנעני ביישוב אזור הופתעו היום לשמוע על מעצרה. מרגול, שמתגוררת בשנים האחרונות ביישוב הקטן הצמוד לחולון יחד עם בנה, לא ידועה בשכונה כשכנה "דומיננטית", ובחניית בית הקרקע שלה - בקצה היישוב - נותרה עדיין מכונית הביואיק הלבנה שלה. "רק עכשיו שמעתי בכלל שעצרו אותה", אמר אחד השכנים, "אנחנו בקושי רואים אותה, ובטח שלא שומעים אותה. בניגוד לתדמית הרעשנית שיצאה לה בתקשורת, פה בשכונה היא שקטה מאוד וכמעט לא מורגשת".

 

שכנה אחרת, שהעדיפה גם היא להישאר בעילום שם, אמרה כי מדובר בהלם. "לא משנה אם אתה אוהב או לא אוהב את המוסיקה שלה, היא דמות מספיק מוכרת וססגונית כדי שמעצרה ידהים את מי שגר לצדה. אנחנו מקווים מאוד שהיא תשוחרר בהקדם ותחזור לשמח את העם, כפי שעשתה במוצאי שבת. פה ביישוב כולם ידעו שמרגול גרה כאן, וזה היה סוג של גאווה. אני משוכנעת שזה יישאר ככה גם אחרי הפרשה הזאת".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב מלכה, אלי סניור, יואב זיתון ואבי שושן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מרגלית צנעני. הטיות ב"כוכב נולד"?
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
אטדגי. בוררות העולם התחתון קבעה: חייב כסף
צילום: אלי אלגרט
חוקר משטרה מחוץ לביתה של צנעני
צילום: אבי מועלם
עו"ד שחר חצרוני. "לא היה ולא נברא"
צילום: עוז מועלם
עו"ד רונן רוזנבלום. "בן-דוד מכיר את כולם"
צילום: עוז מועלם
מומלצים