שתף קטע נבחר

שרה נתניהו לישי: לא לגרש את בת ה-4 שנעצרה

בת לעובדת זרה נעצרה היום לקראת גירוש, אף שהיא לומדת במערכת החינוך הישראלית - עובדה שעד לפני כחודש הגנה עליה. אשת רה"מ ביקשה משר הפנים למנוע את גירושה: "היא מדברת עברית ומכירה רק את ישראל, תיגרם לה טראומה"

רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, שלחה היום (ג') לשר הפנים, אלי ישי, מכתב בהול, בבקשה שימנע את גירושה של הילדה בת הארבע שעצרה היום יחידת עוז. הילדה, בת לעובדת זרה מהפיליפינים, רשומה לגן במערכת החינוך הישראלית, וארגוני סיוע לעובדים הזרים הביעו חשש כי הצעד מלמד על כך שהמדינה תגרש עוד ילדים בקרוב.

 

לקריאת מכתבה של שרה נתניהו - לחצו כאן

 

עוד כתבות על גירוש העובדים הזרים:

 

בלשכתו של שר הפנים אישרו כי ישי קיבל את מכתבה של אשת ראש הממשלה, ואמרו: "המכתב התקבל בלשכה. השר ישי נפגש בעבר עם רעיית ראש הממשלה והעריך את רעיונותיה ועצותיה בדבר הילדים. על פי גורמי המקצוע, המקרה דנן רחוק מהרף אותו הציבה הוועדה הבין משרדית המאפשר הישארות בישראל, ואף רחוק מההקלה הזמנית אותה קבע שר הפנים".

 

שרה נתניהו כתבה לישי כי "מדובר בילדה אשר נולדה והתחנכה בישראל. שפתה הראשונה היא השפה העברית. היא גרה לבדה עם אמה בעיר תל-אביב, למדה בגן בלב תל-אביב, ומצפה להתחיל את שנת הלימודים החדשה עם חבריה לספסל הלימודים".

 

שרה נתניהו עם שר הפנים ישי (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
שרה נתניהו עם שר הפנים ישי(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

נתניהו ציינה כי הילדה "עומדת בפני גירוש לפיליפינים, ארץ מוצאה הרשמית, אך לא ביקרה בה מעולם. ישנה סבירות גבוהה כי הגירוש יוביל לטראומה פסיכולוגית לא פשוטה ולחץ קשה עבורה. לעתים עובר זמן רב עד שניתן להתגבר על טראומה שכזו. אין זה מקומה של ילדה בת 4, אשר נולדה בארץ ישראל וכל חייה הכירה אך ורק את סביבת החיים הישראלית - לשהות במעצר ולעמוד בפני גירוש".

 

אמה של הילדה הגיעה לישראל כחוק כשברשותה אשרת עבודה, ובתה נולדה בארץ ומתחנכת במסגרת הגנים העירוניים של עיריית תל-אביב-יפו. היא ואמה נלקחו למתקן המסורבים בנמל התעופה בן-גוריון, ושם הן נכלאו וממתינות לגירוש.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

השר ישי הודיע לפני כחצי שנה כי גירושם של ילדי העובדים הזרים הלומדים במערכת החינוך הישראלית, יידחה. לפני כחודש פגה הארכה שניתנה להם, ובארגוני הסיוע לעובדים זרים אמרו כי מעצרה של הילדה "מסמן באופן חד-משמעי את

תחילתו של גירוש הילדים המתחנכים במערכת החינוך הישראלית, אך אינם עומדים בקריטריונים שקבעה הממשלה באוגוסט 2010 בדבר הענקת מעמד לילדי מהגרי העבודה ומשפחותיהם".

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר מוקדם ביותר על רקע מעצר הילדה: "אחד התנאים שקבעה החלטת הממשלה באופן מפורש, הוא כי על הילד ללמוד לפחות בגן חובה בשנה שקדמה להחלטה. עד כה, כל עוד מצאנו כי ילדים רחוקים מלעמוד בקריטריונים מבחינת הגיל המינימלי, לא נבדק סוג המוסד בו למדו. במקרה האמור, הילדה רחוקה מלעמוד בקריטריונים, לרבות העובדה שבשנה הקרובה תלמד בגן טרום חובה בלבד".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרה נתניהו. ישי קיבל את המכתב
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
הילדה שנעצרה ונכלאה
צילום: גוני ריסקין,עמותת ילדים ישראלים
מומלצים