שתף קטע נבחר

אל תצאו פראיירים של גלן בק

אחרי שפוטר מפוקס ניוז, מנסה השדר הקיצוני גלן בק לשקם את תדמיתו על חשבון הישראלים וארגן עצרת בטדי. יש לקוות שהישראלים לא ייאפשרו לו להשתמש בהם בדרכו חזרה מעלה

אם יש דבר אחד שעליו מסכימים פחות או יותר כל הישראלים, זו הנחישות לא לצאת, או להיראות כאילו שיצאו פראיירים. אף אחד לא אוהב שמנצלים אותו. נראה שהישראלים רגישים לכך יותר מאחרים, ולפעמים אפילו פועלים כדי להוציא את יריבם פראייר מראש, רק כדי שהם עצמם לא ייצאו פראיירים.

 

אך הפלא ופלא, כל מדינת ישראל יוצאת עכשיו פראיירית, כאשר חגיגת הפראיירים הראשית מתוכננת ל-24 באוגוסט. ביום זה יכנס שדרן פוקס ניוז המפוטר, גלן בק, את עצרת "החזרת הכבוד האבוד" שלו באיצטדיון טדי. מטרת עצרת זו, האירוע הראשון של בק מאז שביטלה פוקס ניוז את תוכניתו בטלוויזיה, היא לשקם את תדמיתו על-ידי זיהויו עם מדינת ישראל, מדינה פופולרית לרוחב כל הקשת הפוליטית בארה"ב.

 

עוד בערוץ הדעות :

כל המשק מתגלגל על הסושי / שלמה קראוס

היה שלום פיני גרוב, סמל לצדק חברתי / עמיר פרץ

משכירי הדירות, אתם החזירון העליון / שימי לימור

בין חומש לשדרות רוטשילד / שלמה אנגל 

 

עצרת מוצלחת בישראל יכולה לשנות את המוניטין של בק מדמגוג ימני קיצוני כושל לדמות בינלאומית מקובלת במדינה שלה רוחשים אמריקאים רבים, ואפילו רובם, יחס מיוחד. בק מתכוון להשתמש בישראל כאביזר במאמציו לטפס בחזרה כלפי מעלה.

 

למרבה הצער, הגם שהזדהות עם ישראל אכן יכולה להיות לעזר לתדמיתו של בק, היא לא תסב אלא נזק לישראל, משום שבארה"ב בק הוא דמות שנויה המחלוקת ומקטבת, גם בין השמרנים הנלהבים. זו הסיבה שפוקס ניוז פיטרה אותו בסופו של דבר, מה שקרה אגב לאחר שנותני חסותו, רובם ככולם, נטשו אותו. כל מוצר שבו נגע בק ניזוק. אם תצליח העצרת שלו להשיג את תמיכת הזרם המרכזי הישראלי, תינזק גם ישראל - בעיקר בקרב הרוב המכריע של האמריקנים הרואים בו קנאי קיצוני.

 

שימוש תדיר בשואה

אחת הסיבות שאמריקנים מהזרם המרכזי סולדים מבק היא שימושו הבלתי-רגיש בשואה ובנאציזם כדי להכפיש את יריביו. לאחרונה השתמש בחוסר-רגישות דוחה זה על אותם משתתפי מחנה קיץ נורבגים שנטבחו בהתקפת הטרור. היות שהמחנה התקיים בחסות מפלגת העבודה הנורבגית, השווה בק בין בני הנוער שנרצחו ל"נוער ההיטלראי". עלבון זה הזכיר את התקפותיו של בק על המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס, שחווה את השואה כנער.

 

בק, השונא את השקפותיו הכלכליות הליברליות של סורוס, אמר שסורוס היהודי היה משתף-פעולה עם הנאצים ולא קורבנם. דמיינו שמישהו יגיד דבר כזה על נער בן 14. הוא גם צייר שוב ושוב את סורוס כיהודי הטיפוסי המנהל את העולם בסתר, עד כדי כך שתיאר את ארה"ב כבובה בידי סורוס. ההכפשות נגד סורוס זכו לגינוי מצד ארגונים אמריקנים-יהודים רבים. בק גם הזמין דוברים ימנים קיצונים ואנטישמים רבים להופיע בתוכניתו, מסוג הדוברים שלעולם לא יוכלו להופיע בטלוויזיה מהזרם המרכזי בגלל השקפותיהם.

 

שלא במפתיע, בק, שזכה לגינוי באופן גורף על סובלנותו כלפי האנטישמיות וחוסר-רגישותו לשואה, מגיב תמיד באותה צורה: "אני אוהב את ישראל". אם ישראל תשיב לו אהבה, הדבר יתרום רבות לשיקום דמותו. יחד עם זאת, הדבר יעורר את התנגדות מצד הרוב המכריע של האמריקנים הרואים בבק קנאי חדור שנאה. מה שחשוב יותר הוא שהדבר יעורר את עוינות הדמוקרטים, המתעבים את בק באופן גורף, אך תמיכתם בישראל חיונית לקיום הברית בין ארה"ב לישראל.

 

אסור לישראל לאפשר זאת. גלן בק מוציא את ישראל פראיירית. יש לקוות שישראל תהפוך את הקערה על פיה ואזרחיה יראו לו שאינם מוכנים שישתמשו בהם כדי לקדם את הקריירה של בדרן ימני כושל, בעיקר כזה שדעותיו כה נתעבות.

 

מ.ג'יי. רוזנברג הוא עמית מדיניות חוץ בכיר בארגון "מדיה מטרס פור אמריקה". לפני כן עבד בקונגרס האמריקני במשך 19 שנים ובמחלקת המדינה תחת ממשל קלינטון. הוא עבד גם בפורום למדיניות ישראל ובאיפא"ק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעורר עוינות. גלן בק
צילום: גיל יוחנן
נזק לישראל. מ.ג'יי רוזנברג
צילום: באדיבות מ.ג'י רוזנברג
מומלצים