שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה מחדש זכיית גולן טלקום במכרז הסלולר
  לאחר שבית המשפט הורה לוועדה לדון בנושא שנית, הוועדה של משרד התקשורת אישררה את זכיית גולן על פני מרתון וסלקט. ביום ו' צפוי בית המשפט להכריע בעתירת מרתון

  ועדת המכרזים שטיפלה במכרז תדרי הסלולר שהתנהל באפריל השנה אישררה היום (ד') את בחירתה בגולן טלקום כמי שתקים רשת סלולרית חדשה בנוסף למירס.

   

   

  ביום א' הורה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, נועם סולברג, לוועדה לדון שנית בנושא, לאחר שחברת מרתון מובייל, מקבוצת מרתון של חזי בצלאל,
  שזכתה בעבר בתדרים אלו אך כשלה בהעמדת הערבות הכספית הדרושה ונפסלה, טענה כי ועדת המכרזים בחרה בגולן טלקום במקומה ללא דיון מספק. בבוקר יום שישי צפוי להמשיך הדיון בבית המשפט, אז יכריע סולברג האם הוא מקבל את נימוקיה של ועדת המכרזים ודוחה את עתירת מרתון. עד לדיון ביום שישי נענה סולברג לבקשת חברת מרתון מובייל והוציא צו מניעה האוסר על חברת גולן טלקום לעשות שימוש ברישיון הסלולר שקיבלה.

   

  במכרז שנערך באפריל, בו הוצעו שתי רצועות תדרים במטרה לשלב בשוק הסלולר הישראלי שתי מתחרות חדשות, נקבעו שתי זוכות - מירס, שהציעה 705 מיליון שקל, ומרתון מובייל, שהציעה 710 מיליון שקל. מירס הפקידה את הסכום הנדרש, אולם מרתון לא הצליחה להפקיד את הסכום בתוך 45 ימים, כנדרש במכרז.

   

  ועדת המכרזים החליטה לפסול את מרתון, ולאפשר לחברת סלקט תקשורת, החברה שהצעתה בסך 695 מיליון שקל היתה השלישית בגובהה במכרז, לנסות ולהעמיד ערבות בסכום זה, אולם גם היא נכשלה. ועדת המכרזים שהתכנסה לאחר מכן החליטה להעביר את הזכיה למתמודדת הרביעית, גולן טלקום, שהצליחה להעמיד ערבות בסך 360 מיליון שקל בתוך שבועיים וקיבלה את הרישיון.

   

  מרתון עתרה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כערכאה לעניינים מנהליים, וכאמור, בתחילת השבוע הורה השופט סולברג להשהות את רשיונה של גולן, ודרש מוועדת המכרזים לנמק את החלטתה לפסילתה הגורפת של מרתון. מרתון טענה בעתירתה כי לאחר שסלקט כשלה בהעמדת הערבות מטעמה, יש לאפשר למרתון הזדמנות נוספת להעמיד את הערבות, גם כיוון שהכישלון בהעמדת הערבות המקורית נגזר מטעמים טכניים ומהעובדה שעקב תקופת חגי הפסח והעצמאות נותרו בידה רק כמחצית מהימים שלכאורה הוקנו לה להעמיד את הערבות מלכתחילה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מיכאל גולן ושר התקשורת כחלון
  צילום: ששון תירם
  מומלצים