שתף קטע נבחר
צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון

רוח חיזבאללה ירדה דרומה

סיני הפכה לשטח הפקר בחסות עצימת העיניים של המצרים. אסור להקל באחריות מצרים, לפני שתהפוך למדינה בנוסח לבנון

רגע לפני שהנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, פונה לאו"ם בבקשה להכריז על מדינה פלסטינית, היה מתבקש שאותו יו"ר יאמר משפט באשר לחומרת הפיגוע שביצעו פלסטינים נגד אזרחים ישראלים בדרכם לאילת. משהו בנוסח: נרדוף אחרי מבצעי ומתכנני הפיגוע הרצחני ונמצה עימם את הדין. על מילים באזור שבו אנו חיים אין משלמים מכס. השקט הזה מצדו של היו"ר, כמו גם האלם מצידו של ראש ממשלתו, סלאם פיאד, חייבים להדאיג עולם ומלואו, עולם ומליאת או"ם.

  

איך מכרו הצמד עבאס את פיאד לעולם פיוס עם חמאס? פסאודו פיוס שמתפוצץ לנו בפנים. אנו עדים למציאות דה פקטו של מדינת טרור שלישית שנמצאת בינינו לבין מצרים, התעלמות הרשות הפלסטינית מהנעשה היא לא פחות מבריחה מאחריות. וככזה הרואה עצמו מנהיג מדינה, חייב העולם לבוא אליו בדרישה לדין וחשבון על מתקפת הטרור של אתמול.

 

עוד בערוץ הדעות :

  

מצרים, שהיתה היוזם והשושבין לאיחוד ממשלת פתח-חמאס, בולטת בחדלונה למנוע טרור נפשע מתחומה נגד ישראלים בתוך שטח ישראל. הברחות הנשק דרך סיני לעזה הפכו מאז המהפכה במצרים להעברות מסודרות של נשק ותחמושות, כמו אותו טיל נ"ט שנורה אתמול במסגרת אותה מתקפה.

 

חצי האי סיני הפך לנקודת מעבר של ארגוני טרור, ראשי ארגוני הג'יהאד מגדירים את האזור כ"סיני טורס", אלא שבטיולים הללו עוברות רקטות שנורות מעזה לישראל, בדיוק כמו זו שנורתה לעבר אשקלון בלילה האחרון ואילצה אותי כמו יתר 120,000 תושבי אשקלון להיכנס לממ"ד.  

 

לקרוא לסדר את מצרים

טרור כפי שחווינו אתמול בדרום מצביע בין היתר לא רק על הקניבליזציה שעוברים ארגוני הטרור בעזה, אלא בעיקר על החיזבאלליזציה שלהם - ואנו הנפגעים המרכזיים מכך. פיגוע טרור רצחני, שבו משתתפים יותר מ-10 מחבלים ובמהלכו מותקפות מספר מטרות הוא אות וסימן לכך שרוח חיזבאללה ירדה דרומה. ישראל חייבת לקבל תשובות אופרטיביות ממצרים לפני שתהפוך האחרונה למדינה נוסח לבנון ללא יכולת לסכל ארגוני טרור הפועלים בתוכה כנגד ישראל.

  

סיני הפכה לשטח הפקר בחסות עצימת העיניים של המצרים. ועל כן חייבת היא להיקרא לסדר על ידי ישראל ומדינות העולם. אסור לנו ולמדינות אחרות להקל על מצרים בנושא אחריותה זו. כל הקלה תגרור הכבדה של מחבלים עלינו. מצרים חתמה עמנו על גבול של שלום והיא מחויבת לממש חלקה עד תום.

 

ואחרון אך מאוד לא חביב, הוא חמאס שהשתלט על עזה בהפיכה צבאית לפני ארבע שנים ובכך הפך עצמו לכתובת שאליה שולחת ישראל את מכתביה לאחר כל פיגוע. הדוור של מכתבים אלה הוא חיל האוויר או יחידות אחרות בצה"ל. חשוב שה"דוור" יעבוד שעות נוספות לאחר פיגוע רצחני כמו זה של אתמול באילת אל מול מטרות ממוקדות אשר יבהירו לחמאס את כללי המשחק. 

 

חיוני שחמאס יבין שהשלטון שגנב בכוח מהרשות הפלסטינית, יש בו גם חובות כלפי ישראל. בבוא היום ממילא יהיה עלינו להשמיד את התשתיות הצבאיות שהקים בעזה בעיקר כי לא מסתמן מישהו אחר המתכוון לעשות זאת. כשמערך "כיפת ברזל" יהיה גדול ועשיר בטיליו, המערכה בעזה תהיה הרבה יותר מעשית לתכנון ואולי גם לביצוע. עד אז חשוב לסכל את הטרור ואת הטרוריסטים שם. את המחשבה שלהם כי מסיני קל יותר לפגוע בנו ובאנשינו צריך לעקור ולעקר גם יחד, אם בעזרת הגדר המיועדת או בפעולות צבאיות יוזמות.

 

ח"כ אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר וכיום יו"ר ועדת המשנה לתפישת הביטחון ובניין הכוח.

 

גולשים מוזמנים להציע טורי דעה: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
קניבליזציה של טרור. אבי דיכטר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים