שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "רצחו את אחי מול עיניי, ולא יכולתי לעשות דבר"

  דני גז נסע אחרי רכבו של אחיו משה כשהוא נורה למוות בידי מחבלים בדרך לאילת. "הם ירו בהם מטווח אפס ואף ביצעו וידוא הריגה", סיפר, ותהה: למה איש לא התריע שיש מחבלים בכביש? אחותן של פלורה ושולה: "עכשיו הם ישמרו עלינו מלמעלה"

  רק 50 מטרים הפרידו בין דני גז לאחיו משה, שנרצח אתמול (יום ה') במתקפת הטרור בדרך לאילת. דני, שנסע אחריו, צפה חסר אונים כיצד מחבלים יורים למוות באחיו, אשתו פלורה, אחותה שולה ובעלה דב קרלינסקי. הוא עצמו ניצל בנס. "מה שקרה שם זה מחדל של הצבא והמשטרה", האשים גז.

   

  קרובי ההרוגים מתאבלים. "איבדתי שתי אמהות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  החברים, שהיו בדרכם לחופשה משותפת באילת, נסעו בשיירה בכביש 12, כשמצאו עצמם לפתע בשדה קרב של ממש. "ראיתי איך המחבלים ניגשים לצד של הנהג, של דוביק, יורים בו ואחר-כך יורים בשאר", שחזר דני בשיחה עם ynet. "הרצח היה מול העיניים שלי ולא יכולתי לעשות דבר. הם ממש ירו בהם מטווח אפס ואף ביצעו וידוא הריגה",

   

  מתקפת טרור בדרום - הכותרות האחרונות:

   

  גז סיפר כי עוד קודם לכן הבחין שמשהו אינו כשורה בכביש. "תוך כדי נסיעה, פתאום ראינו לפנינו שארבעה בני אדם בבגדים מנומרים חוסמים את הדרך. מיד הבנתי שמשהו לא בסדר ואמרתי לנהג, מאיר, לעצור את הרכב ולעשות רוורס". המחבלים, שהבחינו שהם מנסים להימלט, פתחו לעברם באש וצרור יריות פגע בחלק הקדמי של הרכב ובאחד הצמיגים. "קראתי ליתר הנוסעים 'יורים עלינו, תשכבו על רצפת הרכב'", סיפר דני. 

   

  בני המשפחה התקשו להסתיר הדמעות. "שני זוגות משמיים" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  בני המשפחה התקשו להסתיר הדמעות. "שני זוגות משמיים"(צילום: עידו ארז)

   

  הוא וחבריו ניצלו, המחשבה כי ניתן היה למנוע את האסון ממשיכה לרדוף את גז. "היה נהג שבא מולנו וגם ספג ירי, אך במקום שיעצור ויחסום כדי שלא נגיע למקום שבו נמצאים המחבלים, הוא הסתפק בלהבהב באורות ולהניף את ידו. לא יכולנו לדעת שהוא מתכוון שיש מחבלים", הוא ציין בעצב, "חשבנו שהוא מתריע על משטרה בהמשך הדרך".

   

  משה ופלורה לא יכירו את הנכדה

  "אתמול היה יום ההולדת שלי וזו המתנה שקיבלתי", הוסיף שמעון גז, אחיו הבכור של משה. הוא ועשרות אחרים התכנסו היום בבית משפחת קרלינסקי בכפר סבא, והתקשו להסתיר את הדמעות. בני המשפחה סיפרו כי רק בתחילת השבוע שבו שתי האחיות מהונגריה, ובעליהן הפתיעו אותן בחופשה באילת.

   

  מתקפת טרור בדרך לאילת. "הבנו שמשהו לא בסדר"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "רציתי לנסוע איתם, אבל אמא אמרה לי שלא כדאי, שעדיף שאסע עם החברים שלי", סיפרה ל-ynet ויקי, בתה של פלורה, הנמצאת בחודש השישי להריונה. "איבדתי שתי אמהות. ההורים שלי השאירו נכדה בת שלוש וחצי, ואת הילדה שלי הם כבר לא יזכו להכיר".

   
  הרוגי המתקפה הובאו למנוחות:

   

  רחל, אחותם של שולה ופלורה, סיפרה בדמעות: "אני קשורה אליהן מאוד-מאוד. רק דברים טובים אפשר להגיד עליהן". אחרים הוסיפו: "אלו שני זוגות משמיים, אין הורים כאלה. דקה אחת הם לא נפרדו אחד מהשנייה, הם היו כל הזמן ביחד וגם עכשיו הם ביחד. תמיד הם שמרו עלינו, עכשיו הם ישמרו עלינו מלמעלה".

   

  האחיות פלורה ושולה. הבעלים הפתיעו עם חופשה באילת ()
  האחיות פלורה ושולה. הבעלים הפתיעו עם חופשה באילת

   

  האחיות שולה ופלורה היו נשות חינוך מוכרות בעיר, ודב קרלינסקי,

  שכונה דבל'ה, היה איש ציבור ופעיל במפלגת העבודה. "שתיהן עבדו בגני ילדים וחינכו ילדים רבים. הן ראו בעבודה מטרת החיים", סיפרה גילה חביב, חברה טובה של האחיות. "פלורה סיימה עם הקייטנה ואז החלה לבלות. כששאלתי אותה ביום רביעי לאן אתם נוסעים, היא הזמינה אותי לנסוע איתם אבל לא נסעתי".

   

  "זו טרגדיה קשה למשפחה", הוסיף יהודה בן חמו. הוא סיפר כי האבל מורגש גם בכל כפר סבא, ושעובדי העירייה מלווים את בני המשפחה מאז נודעה דבר מותם של הארבעה. הם יובאו למנוחות ביום ראשון בשעה 11:00 בבית העלמין פרדס חיים בכפר סבא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רכבם של בני הזוג. "מחדל של הצבא"
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון
  פלורה ומשה גז. נהרגו ביום הולדתו של האח
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  דב קרלינסקי. "ראיתי איך יורים בו"
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  מומלצים