שתף קטע נבחר

ירו לאשדוד, פגעו בפלסטינים: "לטילים אין עיניים"

שלושה שוהים בלתי חוקיים נפצעו מגראד, אחד מהם במצב קשה. "הטיל לא יידע אם ייפול על מוחמד או על שלמה", אמרה אמו של אחד מהם

עשרות רקטות נחתו בשטחי הדרום בסוף השבוע, על רקע ההסלמה הביטחונית המתחוללת באזור מאז מתקפת הטרור הקטלנית, סמוך לאילת. בין 11 הפצועים - רובם נפגעים שתרו אחר מחסה - גם שלושה פלסטינים ששהו באופן בלתי חוקי בשטח ישראל, ונפגעו בעקבות נפילת גראד סמוך לאשדוד, שם ישנו בפרדס. אחד מקרוביהם סיפר שקיבל טלפון מוקדם בבוקר, אחרי הפיצוץ, ושמע תחינה: "תציל אותי".

 

מתקפת טרור בדרום - ידיעות נוספות ב-ynet

 

שניים מהפלסטינים, שמצבם מוגדר קל ובינוני, אושפזו בבית החולים "קפלן" ברחובות. הפצוע השלישי הועבר לטיפול בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה, ומצבו מוגדר קשה. השלושה, שוהים בלתי חוקיים מאזור חברון שעבדו בישראל, נפגעו מרסיסים שעה ששהו בשטח פתוח סמוך למקום נפילת הרקטה.

 

אחד הפצועים, מוחמד מוסא רשאיידה, בן 25 מהכפר יאטה, נותח בעקבות הפציעה, ולצד מיטתו נמצא בן דודו, מוחמד מאג'ד רשאיידה, שהגיע מהכפר אחרי ששמע על פציעתם של השלושה. בשיחה עם ynet, סיפר רשאיידה כי הפצוע התקשר אליו מיד אחרי הפגיעה. "הייתי בבית וקיבלתי סמוך לשעה 6:00 בבוקר שיחת טלפון ממוחמד, שסיפר לי כי לפני רגע נפל לידו וליד חבריו טיל והם נפצעו. הוא לא ידע מה לעשות, וביקש שאציל אותו".

 

רשאיידה סיפר כי ביקש מבן דודו להישאר במקומו, ואמר לו כי כוחות ההצלה יגיעו מיד למקום הנפילה ואז הם בוודאי יבחינו בהם. "הוא אמר לי ששני החברים שלו אינם במצב טוב ואחד מהם מחוסר הכרה".

 

בן דודו של הפצוע ניצל את אישור הכניסה שלו לישראל, ומיהר להגיע מחברון לבית החולים ברחובות. "הוא סיפר לי שהם ישנו, ובשעת בוקר מוקדמת הם שמעו בום חזק וכל הרסיסים של הטיל עפו לעברם". הוא הסביר כי הפלסטינים נאלצו לישון במקום פתוח בשל מעמדם הבלתי-חוקי. "מוחמד נפצע בקרסול ובחלק התחתון של הרגל. הרופאים אמרו כי ככל הנראה אחת העצמות ברגל נשברה כתוצאה מפגיעת הרסיס".

 

על פי רשאיידה, התייחסה אמו של הפצוע לעובדה שהרקטה שנורתה מעזה פגעה דווקא בפלסטינים. "לטיל אין עיניים, ואף פעם הוא לא יידע אם הוא ייפול על מוחמד או על שלמה", אמרה האם.

 

הוא ציין כי בגדה המערבית, הפלסטינים עוקבים מקרוב אחר ההסלמה האחרונה. "זה לא טוב שהם יורים טילים. אני לא בעד זה. כל מה שקורה ביומיים האחרונים רע מאוד. כל צד יורה ולא פוגע במטרות צבאיות, אלא באזרחים וילדים, וזה לא בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשאיידה בבית החולים. "הוא ביקש שאני אציל אותו"
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: שי וקנין
נפילת הגראד באזור אשדוד, היום
צילום: שי וקנין
נפילת גראד באזור קרית גת
צילום: צפריר אביוב
מומלצים