שתף קטע נבחר

צילום: AFP, הגולש מיכאל קרביץ

האחיות ובעליהן הובאו למנוחות: "איש לא יינקה"

אלפי בני אדם חלקו כבוד אחרון לפלורה גז ואחותה שולה קרלינסקי, שנרצחו יחד עם בעליהן משה ודב מאש מחבלים כשהיו בדרכן לחופשה משפחתית באילת. יעלון: "נמשיך לרדוף את הרוצחים ומשלחיהם עד האחרון שבהם"

ארבע הלוויות מקבילות בעקבות מתקפת הטרור בדרום . דב ושולה קרלינסקי, אחותה פלורה גז ובעלה משה הובאו הבוקר (יום א') למנוחות בבית העלמין פרדס חיים שבכפר סבא, לאחר שנהרגו מאש מחבלים לעבר מכוניתם בכביש 12. למעלה מ-3,000 בני אדם הגיעו לחלוק כבוד אחרון למתים, בהם גם המשנה לראש הממשלה, משה יעלון, וחברי הכנסת שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ (העבודה). "אין שום דבר שיכול למלא את החור הענק שנפער בחיינו", ספדו בני המשפחה להרוגים.

 

הסלמה בדרום  - הכותרות האחרונות ב-ynet

 

ביום חמישי, יצאו האחיות עם בעליהן לסוף שבוע באילת. במקום לנסוע בכביש הערבה, בחרו הארבעה לעשות את הדרך בכביש 12, העובר סמוך לגבול עם מצרים. כמה עשרות קילומטרים צפונית ליעד, ירו מחבלים לעבר רכבם והם נהרגו במקום.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' סיפרה ל-ynet לפני תחילת ההלוויות כי היא מכירה את המשפחה היטב. "מדובר באנשים פעילים חברתית, שתי משפחות יקרות ויוצאות דופן שמשאירות אחריהן שבט נפלא של אנשים צעירים, שחברים בתנועות נוער ותורמים לחברה. מדובר בשתי משפחות מקסימות שחיו בשכנות טובה וקיימו יחסי ערבות הדדית ונתינה לחברה. הרצח שלהם בנסיבות כה טרגיות ואלימות פשוט בלתי נתפס. גם אתמול ביקרתי בבית המשפחה האבלה ונראה כי איש עדיין לא מעכל את גודל האובדן והטראומה".

 

פלורה גז ושולה קרלינסקי. אחיות וחברות נפש ()
פלורה גז ושולה קרלינסקי. אחיות וחברות נפש

 

המשנה לראש הממשלה, משה יעלון, ספד להרוגי הפיגוע הרצחני ואמר כי "בשעה קשה זו נתונים עדיין רבים מאזרחי ישראל בדרום למתקפה נפשעת של ארגוני הטרור. ההרוגים היו בדרכם לחופשה, כמו רבים מאזרחי ארצנו, אבל לצערנו הם לא הצליחו לממש את רצונם. יד זדונית פגעה בהם בדרכם, יד פחדנית - זו הרמה המוסרית של אויבנו. מטרתם לא היתה דבר מלבד רצח יהודים באשר הם יהודים".

 

לדברי יעלון, "אנו זקוקים בתקופה זו לעצבים של ברזל, לגבורה ולתעצומות נפש, כדי להכיל ולהתמודד עם האתגרים העומדים לפנינו. אין מילים כדי להכיל את הכאב העצום, נמשיך לרדוף את כל הרוצחים ומשלחיהם עד האחרון שבהם, איש לא יינקה", הצהיר יעלון.

 

נשות חינוך מעולות

שולה (54) ופלורה (52) נולדו בצפת, עברו לפני שנים להתגורר בכפר סבא - ועבדו בתחום החינוך. פלורה עבדה כגננת, שולה כסייעת בגנים של העירייה. קרובי משפחה וחברים סיפרו כי השתיים היו אחיות וגם חברות נפש, שבילו הרבה ביחד.

 

הלוויות ההרוגים בכפר סבא, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הלוויות ההרוגים בכפר סבא, היום(צילום: עידו ארז)

 

שתיהן עבדו במערכת החינוך ונחשבו לנשות חינוך מעולות. גננת שעבדה עם פלורה סיפרה כי "היא היתה גננת מסורה, שהורים רבים ביקשו שילדיהם יהיו בגן שלה. 20 שנה היא עובדת כאן. היא חינכה מאות ילדים, אשת חינוך, אשה למופת. זו אבידה קשה".

 

יניב קרלינסקי, בנם של שולה ודב, אמר כי "אין מילים לתאר את הצער והכאב, אנשים כמוכם אין בכל העולם - מלאי אור וחום ואהבה. כפרחים פורחים בשדה גדול נקטפתם על ידי רוצחים חסרי רגש. אין שום דבר שיכול למלא את החור הענק שנפער בחיינו".

 

"ברגע אחד חשכה הארץ" (צילום: נמרוד גליקמן ) (צילום: נמרוד גליקמן )
"ברגע אחד חשכה הארץ"(צילום: נמרוד גליקמן )
 

ויקי ז'אן, בתם של פלורה ומשה, הוסיפה כי "ברגע אחד חשכה הארץ והשמיים נפלו עלינו. את ואבא האהובים כל כך הייתם סלע איתן, חוף מבטחים אליו תמיד חזרנו, מצפן חיינו. זו זכות גדולה להיות ביתך. ידעת בדרכך המיוחדת לנגוע בכל כך הרבה נפשות. מנסים להתנחם שברגעיך האחרונים היית בקרב נפשות אהובות עליך, מאושרת בדרך לחופשה".

 

"נשארנו לבד"

עידן גז, בנם השני, ספד אף הוא למתים והביע כעס כלפי האחראים שלא מנעו את האירוע, כדבריו. "מהרגע שהלכתם נהיה קשה מאוד להסתכל קדימה ומלא סימני שאלה. נשארנו לבד. בזכותכם ידעתי מה זה משפחה ואהבה ואושר ומוסר עבודה. תדעו לכם שאני אקים בית בישראל ואגדל ילדים כמו שאתם גידלתם אותנו. תודה לכם על כל מה שעשיתם והבאתם וגידלתם אותי להיות מה שאני היום".

 

"מרגע שהלכתם נהיה קשה מאוד להסתכל קדימה" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"מרגע שהלכתם נהיה קשה מאוד להסתכל קדימה"(צילום: עידו ארז)

 

ראש העיר כפר סבא, יהודה בן חמו. ספד לאחיות ואמר כי "בכאב, זעם וצער שאין מילים כדי לתאר, אנו מלווים בדרכן

האחרונה ארבע נפשות שכל אחת מהן עולם מלא וגדוש, וכולן יחד עולם שלם שיצרו במהלך חייהן".

 

גם סגנו, איציק יואל, הדגיש את אישיותם המיוחדת של המתים. "הם עשו רק טוב בחייהם. הקימו קומונה משפחתית חמה. אין משקל לנקוב כמה נתינה היתה להם, אין אפשרות שלא לזהות כמה אהבה פנימית וחיצונית היתה להם, לכל אחד מהם וארבעתם ביחד".

 

ynet העביר את האירוע בשידור חי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הקימו קומונה משפחתית חמה"
צילום: עידו ארז
פלורה ומשה גז
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
הלוויות האחיות ובעליהן, היום
צילום: נמרוד גליקמן
דב קרלינסקי
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
מומלצים