שתף קטע נבחר

המתח בין ישראל למצרים: העוזר של קלינטון בקהיר

בניסיון למנוע משבר דיפלומטי בין ישראל ומצרים, יצא עוזר מזכירת המדינה למזרח התיכון, ג'פרי פלטמן, לשיחות בקהיר עם בכירים. בשיחות מעורב גם שליח האו"ם, רוברט סרי, שהשתתף בדיונים העקיפים לרגיעה עם חמאס

ג'פרי פלטמן, עוזר מזכירת המדינה למזרח התיכון, נשלח לקהיר במאמץ להרגיע את המתיחות בין מצרים לישראל, ולמנוע משבר דיפלומטי בין שתי המדינות בעקבות הריגת חמישה אנשי ביטחון מצרים במהלך פעילות של צה"ל נגד המחבלים שפעלו בדרום ביום חמישי. פלטמן נחת אמש (א') בקהיר כדי להיפגש עם נציגים מצרים בכירים.

 

הסלמה בדרום - כתבות אחרונות ב-ynet:

בעת האחרונה פלטמן היה עסוק בעיקר בהתקדמות המרד בלוב, לאור התחושה בוושינגטון ובאירופה שסופו של מועמר קדאפי קרוב. עם זאת הוא החליט לעזוב את בנגזי שבלוב ולטוס לקהיר כדי לנסות ליישב את חילוקי הדעות של המצרים עם ישראל.

 

בוושינגטון, כמו בירושלים, הדאגה רבה בעקבות הדיווחים מקהיר על הורדת דגל ישראל מבניין השגרירות לעיני אלפי מצרים מריעים. כמו כן, הרביעיה הבינלאומית, הקוורטט (ארה"ב, האיחוד האירופי, רוסיה והאו"ם - יב"ח), פרסם אתמול הודעת גינוי מאוחרת לפיגועי הטרור באזור אילת.

 

בהודעה נכללה דרישה ממצרים להגביר את שליטתה הביטחונית בסיני.

 בהודעה נאמר כי "הקוורטט הביע דאגה מהמצב הביטחוני בחצי האי סיני. המחוייבות של ממשלת מצרים להתמודד עם המצב הביטחוני בסיני חשובה. הקוורטט מעודד את ממשלת מצרים למצוא פתרון סופי לנושא הביטחון בסיני".

 

בתוך כך שיגר מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, את השליח המיוחד שלו למזרח התיכון, רוברט סרי, לקהיר. סרי, שגם היה מעורב בשיחות העקיפות לרגיעה בין ישראל לחמאס, קיים פגישות עם שר החוץ המצרי מוחמד כמאל עמר ועם ראש המודיעין מוראד מוואפי. בהודעת האו"ם נמסר כי בארגון מודאגים "במיוחד מההסלמה באלימות בעזה ובדרום ישראל". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'פרי פלטמן. נשלח להרגיע המתיחות
צילום: AP
הפגנה מול שגרירות ישראל בקהיר בעקבות הריגת אנשי הביטחון המצרים
צילום: AFP
הלווית אנשי הביטחון המצרים שנהרגו בפעילות צה"ל נגד מחבלים
צילום: AFP
מומלצים