שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגול פרצה בבכי כשהציגו תמונתה כעצירה

פרקליטה של הזמרת החשודה בסחיטה באיומים, מחה על יחס החוקרים והציג את תמונתה כעצירה שהודלפה לתקשורת. "איפה החמלה שלכם?", תקף סנגורה השני, עו"ד ששי גז. מעצרה הוארך ב-4 ימים: "יש להמשיך את החקירה כשהחשודה במעצר"

דרמה התחוללה בבית המשפט השלום בראשון לציון בדיון בהארכת מעצרה של מרגלית צנעני : פרקליטה של הזמרת החשודה בסחיטה באיומים, עו"ד שחר חצרוני, מחה על יחסם של החוקרים וגם הציג את תמונתה כעצירה שהודלפה לתקשורת. למראה התמונה, נשברה הזמרת ופרצה בבכי. בתום הדיון הורה בית המשפט להאריך את מעצרה בארבעה ימים. "בהתחשב בחומר החקירה שהונח בפני, נחה דעתי שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות ונכון לאפשר את המשך החקירה", כתבה השופטת איטה נחמן בהחלטתה.

 

פרשת מרגול - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בהחלטה ציינה השופטת כי לחשודה מיוחסות עבירות של סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע ואיומים. לאחר שעיינתי בחומר החקירה ובחומרים סודיים מדיונים קודמים גם בקשר לחשודים אחרים, שמעתי את הצדדים והובהר לי כי החקירה נמצאת בעיצומה וכי נדרשות מספר רב של פעולות להשלמתה".

 

לדבריה, "בהתחשב בחומר החקירה שהונח בפניי נחה דעתי שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות ונכון לאפשר את המשך החקירה. שוכנעתי שיש להמשיך את החקירה כשהחשודה נמצאת במעצר. זאת לנוכח החשש כי שחרורה של החשודה עלול להביא לשיבוש הליכים. שקלתי את בקשת סנגוריה של החשודה, ואולם אני סבורה, כי לעת הזאת, נוכח פעולות החקירה הנדרשות, קיים יותר מחשד סביר כי לא ניתן יהיה לקיים את פעולות החקירה כשהיא בחלופות מעצר".

 

היא הוסיפה: "בחנתי גם את התקדמות החקירה מאז מעצרה של החשודה, ואת הראיות שאספה המשטרה ונחה דעתי כי יש מקום לאפשר למשטרה להמשיך את החקירה כשהחשודה במעצר".

 

"רוצים לעצור אישה אומללה"

צנעני נחקרה אתמול במשטרה עד השעה 22:00. לדברי עו"ד חצרוני, החוקרים צעקו עליה: "אין לך יותר שום דבר בחוץ, לא ערוץ 2, לא קשת, לא רשת, לא כוכב נולד ולא ערוץ 24. אנחנו נשבור אותך".

 

בתחילת המשפט טען נציג המשטרה, החוקר אברהם אחרק כי חלה התפתחות ניכרת בחקירה. הוא הגיש לבית המשפט "דו"ח סודי חדש, שמגולל את ההתפתחות הניכרת מאז פתיחת החקירה".  החוקר ציין כי בידי המשטרה ראיות מבוססות "שהן לא רק פרי של מה שהתחלנו בטרם החקירה הגלויה".

 

לדברי פקד אחרק, "בסופו של יום מדובר בפרשה שיש בה ראיות טובות מבוססות. החקירה לא הסתיימה. אנחנו צריכים להשביח את הראיות. יש פעולות שעדיין לא התקיימו מאחר ומדובר בארבעה מעורבים. הפעולות כפי שציינתי בבקשה הן פעולות המחייבות את הישארותה של החשודה במעצר כי אם לא, החקירה תסוכל ועלול להיות פה שיבוש". הוא הוסיף: "הסחיטה הייתה ממושכת לאורך מספר חודשים".

 

ראש צוות החקירה של מרגול, נצ"מ אלון גרוסמן עם פרקליטיה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ראש צוות החקירה של מרגול, נצ"מ אלון גרוסמן עם פרקליטיה(צילום: מוטי קמחי)

 

הזמרת נערכה מצדה לדיון עם צירופו של עו"ד ששי גז לצוות ההגנה שלה. בדיון מתח עו"ד גז ביקורת על החוקרים וטען כי אין בידיהם ראיות מוצקות נגד הזמרת. "במהלך כל היום אתמול בחקירה אמרתם לה, בואי תעידי נגד האחרים", אמר, "אתם

רוצים לעצור אישה אומללה, איפה החמלה שלכם?".

 

הפרקליט הוסיף בביקורת נגד החוקרים: "יש לכם שיחות שלה שאולי היא דיברה לא יפה, זה כל מה שיש לכם". עו"ד גז התייחס גם לכך שאחרי שצנעני איימה לכאורה על אמרגנה לשעבר אסף אטדגי, השניים המשיכו להתראות. "זה נכון שאחרי האיומים היא המשיכה לבלות איתו. אפילו הייתה איתו באירוע בבאר-שבע", אמר ועל כך השיב נציג המשטרה: "גם אישה מוכה הולכת עם בעלה ואומרת שהוא הבעל הכי טוב. עצרנו את הלהבות לפני שהאובייקט נשרף".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בתגובה לטענותיו של עו"ד גז, אמר החוקר כי "צר לי שחברי מציג אותה כאישה קטנה. מיוחס לה עבירות חמורות ביותר שהעונש בספר החוקים הוא שבע שנים".

 

צנעני בבית המשפט. "חזן נהיה חבר שלה" (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
צנעני בבית המשפט. "חזן נהיה חבר שלה"(צילום: דרור עינב)
 

הוא התייחס גם לכך שאטדגי הכיר לה את מיכאל חזן מאנשיו של עמיר מולנר, ואמר: "מר אטדגי הכיר לה את הבורר, אבל היא מכירה בדרכים שלה את מי שמקורב לבורר. לגבי חזן, הכיר לה אותו מר אטדגי, אבל לאחר שהכיר לה אותו, חזן נהיה חבר שלה ואויב שלו". החוקר אחרק הוסיף: "בעקבות האיומים היא קיבלה משהו ויש לנו ראיות לכך".

 

"באתי רק לתמוך ולחזק את מרגול"  

מוקדם יותר, לפני שנכנסה לאולם בקומה הרביעית, שוחחה צנעני עם עו"ד גז ועם עו"ד חצרוני. מרגול עצמה נראתה נינוחה, ולא אמרה מילה לכלי התקשורת משום שנאסר עליה לדבר. בני משפחתה וקרוביה ניסו להתקרב אליה. 

 

"החשודה מעורבת בעבירות המיוחסות לה" (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
"החשודה מעורבת בעבירות המיוחסות לה"(צילום: דרור עינב)
 

בפעם הקודמת הגיע לתמוך בה שותפה לתוכניות הטלוויזיה, גל אוחובסקי, והפעם הגיע במאי "כוכב נולד", יואב צפיר, שאמר מחוץ לאולם: "אני לא שופט ולא חוקר. באתי רק לתמוך ולחזק את מרגול בתור חבר. אני מאמין במערכת המשפטית ובמשטרה שתעשה את עבודתה

נאמנה".

 

בשבוע שעבר, לאחר ערעור מצד הזמרת, הוארך מעצרה של צנעני בשישה ימים. בכוונת המשטרה לקיים בין היתר עימות בין צנעני לבין מעורבים אחרים בפרשה. חוקריו של תנ"צ אבי נוימן צפויים להציג לשופטת פרטים חדשים שנאספו במהלך סוף השבוע.

 

צנעני נעצרה בשבוע שעבר בחשד שהיתה מעורבת בסחיטתו של אסף אטדגי, אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם, מתמודד לשעבר ב"כוכב נולד" שהיא היתה שותפה לייצוגו. לפי החשד, היא פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של עמיר מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את הכסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צנעני בבית המשפט
צילום: דרור עינב
באתי כחבר. יואב צפיר
צילום: מוטי קמחי
עו"ד גז. "איפה החמלה שלכם?"
צילום: חגי אהרון
עו"ד חצרוני
צילום: עוז מועלם
מומלצים