שתף קטע נבחר

יבוטל אישום שטראוס-קאהן: "שקרים מדהימים"

התביעה בניו יורק המליצה לבטל את האישומים בגין תקיפה מינית נגד יו"ר קרן המטבע העולמית לשעבר בשל חוסר אמינותה של המתלוננת - למרות ראיות למין ללא הסכמה. בעבר דווח על חשד כי שיקרה בנוגע לפרטים הקשורים לאונס לכאורה

התביעה בניו יורק ביקשה הערב (יום ב') מבית המשפט לבטל את האישומים בגין תקיפה מינית נגד יו"ר קרן המטבע העולמית לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, למרות שלטענתה קיימות ראיות כי קיים יחסי מין ללא הסכמה עם המתלוננת נגדו. המהלך עשוי לסלול את דרכו של שטראוס-קאהן בחזרה לפוליטיקה הצרפתית.

 

ההודעה פורסמה אחרי שהתובעים קיימו פגישה קצרה עם המתלוננת נגד שטראוס-קאהן, נפיסאטו דיאלו, ופרקליטה. התובעים איבדו את האמון במתלוננת, חדרנית בבית מלון במנהטן שטענה כי יו"ר קרן המטבע תקף אותה מינית לפני שלושה חודשים. לדברי אחד התובעים, סיירוס ואנס, דיאלו סיפרה "שקרים מדהימים", ועל כן הומלץ לבטל את האישומים, אף על פי שהראיות שנאספו בחקירה, גם אם אינן חותכות, "משקפות קיום יחסי מין ללא הסכמה".

 

שטראוס-קאהן, בן 62, טען לאורך כל הדרך כי הוא חף מפשע. כמה מתומכיו טענו כי הוא נפל קורבן למזימה שנועדה למנוע ממנו להתמודד מול ניקולא סרקוזי על נשיאות צרפת בשנה הבאה. מול הפוליטיקאי הצרפתי עדיין עומדת תביעה אזרחית שהגישה נגדו המתלוננת, לצד תלונה שהגישה נגדו סופרת צרפתייה בטענה כי ניסה לאנוס אותה לפני כשמונה שנים. לאור זאת, עדיין לא ברור אם המפלגה הסוציאליסטית בצרפת תאפשר לו לשוב למרוץ לנשיאות.

 

שטראוס-קאהן בבית המשפט בניו-יורק (צילום: AP) (צילום: AP)
שטראוס-קאהן בבית המשפט בניו-יורק(צילום: AP)

 

פרקליטה של המתלוננת שהתביעה איבדה את האמון בה, קנת' תומפסון, גינה את ההחלטה של התביעה וטען כי התובע המחוזי במנהטן "הפנה את גבו לא רק לקורבן תמים, אלא גם לראיות המשפטיות והרפואיות בתיק הזה". פרקליטיו של שטראוס-קאהן בירכו כצפוי על ההחלטה: "מההתחלה אמרנו שהלקוח שלנו חף מפשע. כמו כן, טענו שיש סיבות רבות להאמין שהמתלוננת נגד מר שטראוס-קאהן אינה אמינה".

 

שטראוס-קאהן נעצר ב-14 במאי בחשד שניסה לאנוס את דיאלו, חדרנית בבית מלון בניו יורק, ותקף אותה מינית. דיאלו, מהגרת בת 32 מגינאה, טענה כי בשעה שניקתה את הסוויטה שלו, ששווייה 3,000 דולר ללילה, במלון סופיטל במנהטן, הוא תקף אותה מינית.

 

סדקים באמינותה של המתלוננת הראשונה של שטראוס-קאהן התגלו כבר בתחילת החודש שעבר, והביאו לשחרורו ממעצר הבית שבו היה נתון, ללא ערבות. התובעים הודו אז כי עולים סימני שאלה בנוגע לאמינותה של המתלוננת בפרשה.

בין השאר דווח כי בבקשת המתלוננת, שהייתה מהגרת, לקבל מקלט, נמצאו בעיות וכן נמצאו קשרים אפשריים שלה לפעולות עברייניות, כולל סחר בסמים והלבנת הון.

 

עוד דווח כי החוקרים גילו כי האשה ערכה שיחת טלפון עם גבר שנמצא במאסר יום אחרי פגישתה עם שטראוס-קאהן, וכי בשיחה זו היא דנה עמו בתועלת שעשויה לצמוח מהגשת תלונה נגדו. השיחה, לפי הדיווח, הוקלטה, והגבר נמנה עם כמה אנשים שהפקידו כספים בחשבונה של האשה בשנתיים האחרונות. כמו כן דווח אז כי החוקרים מעריכים שהמתלוננת שיקרה בנוגע לכמה מפעולותיה בשעות שלפני ואחרי התקיפה לכאורה ובנוגע לרקע שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נושם לרווחה. שטראוס-קאהן
צילום: רויטרס
המתלוננת ופרקליטה
צילום: AFP
מומלצים