שתף קטע נבחר

הסיוט נגמר: בוטלו האישומים נגד שטראוס-קאהן

האיש שנאלץ להתפטר מראשות קרן המטבע הבינלאומית ולפרוש מהמרוץ לנשיאות צרפת, בשל תלונה של חדרנית בניו-יורק כי אנס אותה, יכול לנשום לרווחה. אחרי שבתביעה הגדירו את דברי החדרנית "שקרים מדהימים", בוטל כתב האישום נגדו

סוף הסיוט של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר: בית המשפט בניו-יורק ביטל הערב (יום ג') את האישומים נגד דומיניק שטראוס-קאהן, שהואשם באונס חדרנית בבית מלון בעיר. זאת אחרי שהתביעה הגיעה למסקנה כי החדרנית אינה דוברת אמת. נגד שטראוס-קאהן עדיין תלויה ועומדת לפחות תלונה אחת על תקיפה מינית, של סופרת בצרפת.

 

שטראוס-קאהן, בן 62, טען לאורך כל הדרך כי הוא חף מפשע. אתמול הודיעה התביעה כי היא מבקשת לבטל את האישומים נגדו, בעקבות פגישה עם החדרנית, נפיסאטו דיאלו, ופרקליטה. אחד התובעים, סיירוס ואנס, אמר כי דיאלו סיפרה "שקרים מדהימים", ועל כן הומלץ לבטל את האישומים.

 

דומיניק שטראוס-קאהן. קורבן של מזימה? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דומיניק שטראוס-קאהן. קורבן של מזימה?(צילום: רויטרס)

 

כמה מתומכיו של שטראוס-קאהן טענו בחודשים האחרונים כי הוא נפל קורבן למזימה שנועדה למנוע ממנו להתמודד מול ניקולא סרקוזי על נשיאות צרפת בשנה הבאה. מול הפוליטיקאי הצרפתי עדיין עומדת תביעה אזרחית שהגישה נגדו המתלוננת, לצד תלונה שהגישה נגדו סופרת צרפתייה בטענה כי ניסה לאנוס אותה לפני כשמונה שנים. לאור זאת, עדיין לא ברור אם המפלגה הסוציאליסטית בצרפת תאפשר לו לשוב למרוץ לנשיאות.

 

שטראוס-קאהן נעצר ב-14 במאי בחשד שניסה לאנוס את דיאלו, חדרנית בבית מלון בניו יורק, ותקף אותה מינית. דיאלו, מהגרת בת 32 מגינאה, טענה כי בשעה שניקתה את הסוויטה שלו, ששווייה 3,000 דולר ללילה, במלון סופיטל במנהטן, הוא תקף אותה מינית. סדקים באמינותה התגלו כבר בתחילת החודש שעבר, והביאו לשחרורו של שטראוס-קאהן ממעצר הבית שבו היה נתון, ללא ערבות. התובעים הודו אז כי עולים סימני שאלה בנוגע לאמינותה של המתלוננת בפרשה.

 

בין השאר דווח כי בבקשת המתלוננת, שהייתה מהגרת, לקבל מקלט, נמצאו בעיות וכן נמצאו קשרים אפשריים שלה

לפעולות עברייניות, כולל סחר בסמים והלבנת הון. עוד דווח כי החוקרים גילו שהאשה ערכה שיחת טלפון עם גבר שנמצא במאסר יום אחרי פגישתה עם שטראוס-קאהן, וכי בשיחה זו היא דנה עמו בתועלת שעשויה לצמוח מהגשת תלונה נגדו.

 

השיחה, לפי הדיווח, הוקלטה, והגבר נמנה עם כמה אנשים שהפקידו כספים בחשבונה של האשה בשנתיים האחרונות. כמו כן דווח אז כי החוקרים מעריכים שהמתלוננת שיקרה בנוגע לכמה מפעולותיה בשעות שלפני ואחרי התקיפה לכאורה ובנוגע לרקע שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטראוס-קאהן. יחזור למרוץ לנשיאות?
צילום: רויטרס
המתלוננת דיאלו. "שקרים מדהימים"
צילום: AP
מומלצים