שתף קטע נבחר

מחבוש לחייל כפיר שסירב להרס מבנה במאחז

החייל, חובש קרבי בחטיבה, אמור היה להיות חלק מהטבעת החיצונית שאבטחה הרס מבנים בלתי חוקיים ברמת מגרון, אך סירב. הוא נידון ל-20 ימי מחבוש

שוב מקרה סרבנות בחטיבה המנומרת: ל-ynet נודע כי חייל בחטיבת כפיר, שנקרא להשתתף בפינוי והריסה של מבנים במאחז רמת מגרון במוצאי שבת האחרונה, סירב להשתתף בפעילות הזו. היום (ג') נידון ל-20 ימי מחבוש. בעבר כבר נזכר שמה של החטיבה כמה פעמים בהקשר של סרבנות והתנגדות לפינוי מאחזים והתנחלויות.

 

הכתבות האחרונות על חטיבת כפיר:

 

החייל, סמל המשרת כחובש קרבי בחטיבה, נקרא להצטרף לכוח צה"ל ומשטרה שאבטח את פעילותם של פקחי המינהל האזרחי, שניהלו את הריסתם של כמה מבנים ארעיים במאחז. הוא פנה למפקדיו וביקש לא לקחת חלק בפינוי מטעמי מצפון. באירוע הזה נעצרו שישה פעילי ימין שהתנגדו להריסה.

 

מג"ד גדוד 93, ששפט את החייל, שוחח היום עם פלוגת בני הישיבות בגדוד על המקרה, והזהיר אותם לבל יישנו מקרים כאלה, אף שהחייל עצמו אינו משרת בפלוגה המדוברת. 

 

החייל שסירב פקודה החל את שירותו בצבא כבן ישיבות, אולם בשל רצונו להתקדם עזב את המסלול ושירת כלוחם רגיל. לאחר ששירת כמפקד כיתה, יצא לקורס חובשים, וכעת הוא משרת כאחראי בתאג"ד. לחבריו מסר כי אין לו כעס על המג"ד וכי הוא מבין שכך המערכת פועלת. עם זאת הוא אמר להם כי הוא גאה מאוד בהחלטתו, ואינו מצטער עליה.

 

החייל הסרבן, שניחן במוטיבציה גבוהה, אמר למפקדיו כי הוא מעוניין לשוב לשירותו אחרי שיסיים לרצות את עונשו, אך בגדוד אמרו לו כי הדבר ייבחן אחרי כשיחזור מהכלא. 

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתחקור של האירוע המדובר שבו פונו שני מבנים בלתי חוקיים במאחז רמת מגרון ב-20 באוגוסט, עולה כי חייל אשר סירב פקודה ולא הסכים לקחת חלק בביצוע המשימה נשפט על-ידי מפקדיו ל-20 ימי מחבוש. חשוב לציין כי החייל המדובר היה חלק מכוח רפואי אשר נמצא במעגל האבטחה החיצוני, כשמטרתו היא לתת מענה רפואי לאזרחים ואנשי כוחות הביטחון כאחד. צה"ל רואה בחומרה מקרי סרבנות, ואלו מטופלים משמעתית בהתאם".

 

ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה כי "כששר הביטחון מגלה שוב אוזלת יד מול התקפות רצח על תושבי ישראל, הוא עוסק בפילוג בתוך צה"ל ושולח את חיילינו למשימות פוליטיות. הרס מגרון בזמן שתושבי הדרום מותקפים הוא עוד שפל של שר בטחון כושל, שלא מבין מה המשימה שעומדת בפניו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוחם חטיבת כפיר בפעולה (ארכיון)
צילום: רועי עידן
מומלצים