שתף קטע נבחר

גלן בק בארץ: "חייל צה"ל אמיץ יותר מהאו"ם כולו"

יותר מאלף איש התכנסו בירושלים לשמוע את השדרן האמריקני השנוי במחלוקת, שיזם עצרת תמיכה בישראל. "מה שקורה כאן משפיע על הגלובוס כולו", קרא בק. מחוץ לכינוס התעמתה ח"כ אנסטסיה מיכאלי עם פעילי שמאל: "שוקלים להגיש נגדה תלונה"

דבריו של השדרן האמריקני הימני גלן בק עוררו לא פעם מחלוקת, אך הפעם העימות התרחש דווקא מחוץ לעצרת שערך בירושלים. עשרות פעילי שמאל שהפגינו היום (ד') מחוץ למרכז דוידסון הסמוך לכותל, שם ערך בק כינוס תמיכה בישראל, פתחו בחילופי דברים קשים עם חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי, שהייתה בדרכה לאירוע.

 

בק נואם. "ארגוני זכויות האדם הפכו להיות איום" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בק נואם. "ארגוני זכויות האדם הפכו להיות איום"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

המפגינים, פעילי "שלום עכשיו" שיצאו נגד אירוחו של בק בישראל, הלכו בעקבותיה וצעקו לעברה "גזענית" ו"פאשיסטית". כשנוכחה לגלות שהפעילים אינם מפסיקים את הקריאות, ניגשה מיכאלי למוקד ההפגנה וניסתה להסביר את עמדותיה. בשלב זה כנראה התלהטו הרוחות, וחילופי הדברים הפכו לוויכוח בקולי קולות. לטענת המפגינים, גם חברת הכנסת הטיחה בהם דברים קשים.

 

בין ה"פנינים" של גלן בק:

 

ב"שלום עכשיו" ציינו כי ח"כ מיכאלי התפרצה באלימות אל עבר המפגינים, ניסתה להוריד בכוח שלטים ואף תקפה את אחת הפעילות וניסתה להוציא מידיה את אמצעי ההגברה בו השתמשה. לדברי פעילי התנועה, הם שוקלים עתה להגיש תלונה במשטרה נגד מיכאלי בגין תקיפה.

 

מיכאלי מתעמתת עם מפגינים. "התפרצה באלימות" (צילום: יניב שחם) (צילום: יניב שחם)
מיכאלי מתעמתת עם מפגינים. "התפרצה באלימות"(צילום: יניב שחם)

 

במהלך ההפגנה, הם קראו "גלן בק תחזור הביתה", "עם כאלה חברים מי צריך אויבים" ו"ממשלת מסיבת התה". "הפגנו כאן היום משום שהימין הישראלי ובראשו ח"כ דני דנון וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מחבקים את מי שטען שהמפגינים בשדרות רוטשילד הם האיסלאם הקיצוני ומי שהוקע על-ידי הקהילה היהודית בארה"ב בשל הערות אנטישמיות", הסביר מנהל הפעילות של "שלום עכשיו", איתי מזרב. "מביך שאלו הם החברים שנשארו לממשלת נתניהו".

 

דובריה של ח"כ מיכאלי ציינו מצדם כי המפגינים דיברו אליה בתקיפות, תוך שימוש בתנועות ידיים מאיימות, אך לא פגעו בה. היא מצדה הטיחה בהם שההפגנות שלהם וההתנהגות שלהם היא בושה

למדינה. ״אני מכבדת את הדמוקרטיה ואת הפלורליזם", ציינה מיכאלי בתגובה, "ומספר מפגינים קיצוניים וצעקות גסות נגד אלה שבאים לתמוך בנו, לא מפחידים אותנו".

 

"אני רוצה לחזק את כל עם ישראל בתקופה לא פשוטה של ההתקפות מדרום ולקראת הצבעת האו״ם בספטמבר, וקוראת לכולם להתאחד למען הסברה נכונה ואמיתית", הוסיפה חברת הכנסת.

 

מפגינים מחוץ לעצרת. "דיברו אל מיכאלי בתקיפות" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
מפגינים מחוץ לעצרת. "דיברו אל מיכאלי בתקיפות"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

גם ח"כ דני דנון, שנכח בעצרת של גלן בק, התייחס לביקורת על אירוחו בישראל, ואמר ל-ynet: "יש לנו אויבים רבים מדי בעולם, אבל כשבאים תומכים אמיתיים של מדינת ישראל, יש כאלה בקרבנו שלא יודעים לכבד ולהוקיר תודה. למרות הביקורת של ארגוני השמאל, צריך לומר שגלן בק מייצג עשרות מיליוני אנשים שתומכים בו ובעמדותיו".

 

"העיקר שהוא מגיע לתמוך בישראל"

בעצרת עצמה, שנערכה תחת הכותרת "מחזירים את האומץ", נכחו למעלה מאלף תומכים, רובם נוצרים אוונגליסטים שהגיעו מארצות-הברית. "מה שקורה כאן משפיע על הגלובוס כולו. העולם מחכה למנהיג ואנחנו ננהיג באמצעות האומץ", אמר בק. "שואלים אותי למה אני בא לישראל, ואני מסביר שאני בא לכאן כי בישראל יש יותר אומץ בחייל אחד מאשר בכל אירופה, ובישראל יש יותר אומץ בחייל אחד מאשר בכל הביורוקרטים של האו"ם.

 

ח"כ דני דנון בדרך לאירוע. "בק מייצג עשרות מיליוני אנשים" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ח"כ דני דנון בדרך לאירוע. "בק מייצג עשרות מיליוני אנשים"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

"המסר שלי לישראלים הוא 'אל תאבדו תקווה'. אתם הובלתם לארץ הזו על ידי אלוהים. ישראל כאן כי אלוהי אברהם מקיים את בריתו", ציין בק. עוד אמר: "ארגוני זכויות האדם הפכו להיות איום. הם מבקרים אומות חופשיות, הם מוקיעים את ישראל ואמריקה, הם כמעט מצחיקים בסטנדרטים הכפולים שלהם".

 

באירוע נכחו גם ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שנשא דברים, חברי הכנסת אריה אלדד ואיוב קרא, וכן יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין. "זה שיש מישהו שמגיע לתמוך בישראל זה העיקר", אמר ח"כ אלדד ל-ynet, "המעטפת פחות חשובה". האירוע שודר במקביל בכיכר ספרא בעיר. בעיריית ירושלים הבהירו כי לא היו שותפים בארגון העצרת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלן בק. "אל תאבדו תקווה"
צילום: AP
ח"כ מיכאלי. "צעקות גסות לא מפחידות אותנו"
צילום: גיל יוחנן
דני דנון. "לא יודעים להוקיר תודה"
צילום: אליעד לוי
מומלצים