שתף קטע נבחר

שליט בן 25, הוריו קראו: "העם דורש חופש לגלעד"

משפחת שליט ציינה את יום ההולדת של בנה החטוף בהפגנה מול ישיבת הממשלה. "השרים בורחים מאיתנו", כעסו

לחגוג 25 בשבי חמאס. משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט ציינה הבוקר (יום א') את יום הולדתו ה-25 בסדרת אירועי מחאה, הפגנות ועצרות, תחת הכותרת: "לא ניתן לגלעד לחגוג לבד".

 

את הבוקר פתחה המשפחה, יחד עם קרובים ופעילים במטה לשחרור שליט, בהפגנה מול ישיבת הממשלה השבועית, מול לשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירושלים. אביבה שליט הניפה שלט עליו נכתב: "נתניהו - מתנת יום הולדת לגלעד - את חייו בחזרה", ואילו המפגינים קראו: "העם דורש חופש לגלעד". הפעילים התלוננו על היחס מצד חברי הממשלה ותקפו את ניסיונות ההתחמקות שלהם, כהגדרתם, בדרכם לישיבה. "הם בורחים מאיתנו", אמרו בכעס.

 

חייל בשבי חמאס - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

"זו הרגשה רעה להיות כאן גם היום", אמר שליט בהפגנה, תוך שהוא מתייחס גם לדיווחים האחרונים על מגעים לשחרור בנו, "אותנו לא מעניינים מגעים, אלא תוצאות והצלחות. אם היו תוצאות, לא היינו כאן". שליט התייחס גם ליום ההולדת השישי של בנו בשבי החמאס ואמר כי "באינטנסיביות של המאבק בשנים האחרונות הזכרונות מתעמעמים".

 

במהלך ההפגנה, עיכבו פעילים חלק ממכוניות השרים, שעשו דרכם לישיבת הממשלה וקראו לעברם: "1890 יום בשבי - איפה אתם?". יערה וינקלר, חברתו של יואל שליט, אמרה כי "זהו יום הולדת עצוב. נמאס לנו לציין אירועים כאלה, אנחנו רוצים לחגוג אותם. אני אומרת לראש הממשלה - תסתכל במראה ותשאל את עצמך האם אתה באמת עושה הכול כדי להחזיר את גלעד הביתה?".

 

הוריו של גלעד שליט, היום בירושלים (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הוריו של גלעד שליט, היום בירושלים(צילום: נועם מושקוביץ)
 

עוד בערוץ החדשות:

 

המפגינים התלוננו כי השרים הנכנסים לישיבת הממשלה מפחדים לפגוש בהורים ובוחרים בשביל עוקף. אביבה שליט אמרה כי "השרים החליטו להיכנס מהצד השני. הם בורחים מאיתנו. קשה להם להסתכל לנו בעיניים. השאלה הנשאלת היא מה עובר עליהם? מה הם חושבים לעצמם? אנחנו חמש שנים נלחמים כאן ולהם קשה להסתכל עלינו שתי דקות? שיתמודדו עם הקשיים שלהם".

 

נועם שליט ביקר גם הוא את התנהלות השרים ואמר כי "כנראה שהם מעדיפים לא לעבור על פנינו, כנראה שהם לא גאים במצב שאליו הגיעה המשפחה בעקבות אוזלת היד של הממשלה, שהם חלק ממנה".

 

משפחת שליט באוהל המחאה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
משפחת שליט באוהל המחאה בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

שמשון ליבמן, יו"ר המטה למען שחרור שליט, אמר ל-ynet כי "ראש הממשלה חייב לטפל בסדק החברתי שהולך ומעמיק מאז נפילתו בשבי של גלעד שליט ואחרי ההפקרה של רון ארד ומדחת יוסף", הוא הוסיף, "חלק מזה, זה להחזיר את גלעד במחיר העסקה הנקוב, בהיעדר כל חלופה אחרת".

 

ליבמן הוסיף כי בשבוע הבא ייסע נועם שליט לעצרת האו"ם בניו יורק, זאת ביוזמת משרד החוץ וכחלק מהצגת העמדה הישראלית לקראת ההכרזה הצפויה של הפלסטינים על מדינה בספטמבר.

 

"לא פוסטר ולא דמות מקרטון"

בסוף השבוע, השתתפו מאות פעילים בקבלת שבת במאהל המחאה של המשפחה בירושלים. "נמשיך להילחם ולשכנע את אלו שעדיין לא השתכנעו שאתה לא פוסטר ולא דמות מקרטון, אלא אדם חי, בשר ודם, ונעשה הכל כדי להשיב אותך", אמר באירוע האב נועם שליט.

 

"אני קורא מפה לראש הממשלה שנמצא ממש לידנו - העסקה ידועה והמחיר ידוע, לא אנחנו ולא גלעד קבענו את המחיר, אתה לא תמצא יותר שפנים מתחת לכובע, שלם את המחיר והחזר היום את גלעד הביתה, לפני שיהיה מאוחר מדי", הדגיש.

 

שליט הזכיר כי הוא ובני משפחתו יושבים בירושלים, סמוך לבית ראש הממשלה, כבר יותר משנה. "לא הרמנו ידיים ונמשיך להתמודד עם אלו שמוכנים להתמודד עם הפקרת חייל צה"ל, אך לא מוכנים להתמודד עם הסיכונים שכרוכים בעסקה להשבתך הביתה. אנחנו לא לבד, והקהל הרב שהגיע לכאן מוכיח את זה".

 

אתמול השתתף שליט גם בעצרת המחאה החברתית שנערכה בתל אביב, וקשר בין שהותו של בנו בשבי למסרים היוצאים ממאהלי המחאה ברחבי הארץ. "אנחנו דורשים מהמנהיגים לדעת להתייצב אל מול הערך והאמת ולומר

בהיעדר חלופות אחרות, עקב אוזלת היד של ממשלת ישראל, לשלם את המחיר המבוקש ולהחזיר את גלעד הביתה" אמר בעצרת.

 

"אנחנו אומרים לראש הממשלה ולמקבלי ההחלטות – מנהיג שמוכן להתמודד עם הפקרה במשך שנים רבות של חייל צה"ל ואינו מוכן להתמודד עם הסיכונים הכרוכים בשחרורו, אינו ראוי להנהיג אותנו, את המדינה הזאת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה למען שחרור שליט, היום בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
נועם שליט, אתמול בעצרת בתל אביב
צילום: ירון ברנר
אביבה שליט באוהל המחאה בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
קבלת שבת ציון יום הולדתו של גלעד שליט
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים